Platnost Japan Rail Passu

Úvodní stránka/Japan Rail Pass/Platnost Japan Rail Passu
Platnost Japan Rail Passu 2017-10-17T14:49:18+00:00

Dopravní služby poskytované v rámci Japan Rail Pass

JRP je platný pro železnice, autobusy a trajekty v níže uvedeném rozsahu:

Železnice: Všechny spoje JR Group – Shinkansen (vyjma rezervovaných i nerezervovaných sedadel vlaků NOZOMI, MIZUHO), limitované express spoje, express spoje, zrychlené a místní spoje. (s některými výjimkami)

Autobusy: Autobusové linky JR – Místní spoje JR Hokkaido Bus, JR Bus Tohoku, JR Bus Kanto, JR Tokai Bus, West Japan JR Bus, Chugoku JR Bus, JR Shikoku Bus Company a JR Kyushu Bus.  *JRP se nevztahuje na dálniční autobusové linky.

Trajekty: Zahrnuje pouze trajekt JR Miyajima. (JR Hakata-Pusan/Korea není v JRP zahrnut)

Důležité poznámky:
 JRP není platný pro rezervovaná i nerezervovaná místa vlaků NOZOMI na spojích Shinkansen Tokaido a San’yo. Pokud chcete použít spoje NOZOMI, musíte zaplatit cenu dopravného a příplatek za limitovaný expres spoj, v případě použití Zeleného vagonu také příslušný příplatek za tuto třídu.

OBYČEJNÝ NEBO ZELENÝ JRP

Zákazníci se často ptají, jaký je rozdíl mezi obyčejným a zeleným JRP. Zde jsou některé základní rozdíly:
  1. Rezervovaná sedadla (místenky) jsou k dispozici na všech dálkových vlacích. Zelené vagony jsou pouze na rezervaci, zatímco Obyčejné vagóny jsou s i bez rezervace. S JRP máte v příslušné třídě nárok na rezervaci místa bez jakéhokoliv příplatku.
  2. Zelené vagony nabízí širší sedadla, více místa pro nohy a více zavazadlového prostoru, ale rozdíl v komfortu není tak extremní jako u letadel. Zelené vozy také mohou mít některé zvláštní výhody jako čaj nebo horký vlhký ručník, nejsou zde ale žádná zvláštní servírovaná jídla. Obecně lze říci, že pasažéři, kteří si objednají Obyčejný vůz se budou cítit komfortně.
  3. Pokud byste si chtěli na některé speciální linky zvýšit kategorii z Obyčejného na Zelený vůz, musíte si nejen zaplatit rozdíl, ale také Expressní příplatek, který je tak učitým druhem pokuty. Takové zvýšení kategorie nedoporučujeme.
  4. Některé vlaky jako Railstar mezi Ósakou a Hakatou nebo Šinkansen Kjúšú nabízí pouze Obyčejné vozy, které však nabízí větší prostor, než ostatní.

 

Trains
Class of travel
Green
Ordinary
“NOZOMI” and “MIZUHO” trains on the Tokaido, Sanyo and Kyushu Shinkansen (Note 1)
Green Car
NO
NO
Ordinary Car
NO
NO
“HIKARI,” “SAKURA,” “KODAMA” and “TSUBAME” trains on the Tokaido, Sanyo and Kyushu Shinkansen and any trains on the Tohoku, Yamagata, Akita, Joetsu and Nagano Shinkansen. GranClass(4)
add
add
Green Car
YES(2)

add

Ordinary Car
YES
YES
Ordinary private Compartment
add
add
Limited express and ordinary express
Green Car
YES(3)
add
Ordinary Car
YES
YES
Green private Compartment
add
add
Ordinary private Compartment
add
add
Sleeping Car
add
add
Local and rapid trains
Green Car
YES
add
Ordinary Car
YES
YES
Notes:

(1) The JAPAN RAIL PASS is not valid for any seats, reserved (incl. Green Car) or non-reserved, on ”NOZOMI” and “MIZUHO” trains.
(2) There are no Green Cars on most “HIKARI” and “KODAMA” trains on the Sanyo Shinkansen line (Shin-Osaka―Hakata), or on some “SAKURA” and “TSUBAME” Series 800 trains on the Kyushu Shinkansen line.
(3) If you use a “DX Green” (operated by JR Kyushu),
you must pay the limited express charge in addition to the DX Green charge.
(4) If you use the GranClass car, only the basic fare is covered with your JAPAN RAIL PASS for both Green Car and Ordinary Cars and you must pay the limited express charge and the GranClass car surcharge additionally.
  • Private Compartments are available on some “HIKARI” trains on the Sanyo Shinkansen line.
  • Green Private Compartments are on certain limited express trains, such as “Super-view Odoriko.”
  • Use of “Home Liner” and other “liner” trains requires an additional charge.