Obecné informace o Japan Rail Passu

Fuji&BulletTrain

Japan Rail Pass (dále JRP) je Váš klíč k objevování krás Japonska. S JRP můžete volně cestovat na většině spojů JR Group (Japan Railways Group), která zahrnuje železniční uzly JR-Kyushu, JR-Shikoku, JR-West, JR-Central, JR-East a JR-Hokkaido. JRP NELZE zakoupit v Japonsku. Tumlare Corporation je jediným autorizovaným prodejcem JRP v Čechách, který Vám může vystavit výměnný voucher, na základě kterého po příjezdu do Japonska obdržíte Japan Rail Pass.
S JRP budete mít přístup ke spojům o celkové délce 20.000 km, budete se moci dopravit do každého koutu všech čtyř hlavních japonských ostrovů (o celkové rozloze 360.000 km2). JR Group denně vypravuje 26.000 spojů, podle jejichž přesnosti si můžete nařídit Vaše vlastní hodinky. Vysokou rychlost, bezpečnost podporovanou vyspělou technologií představují vlaky Shinkansen. Tyto vlaky spojují hlavní japonská města a jsou proslulé po celém světě pro svoji vysokou rychlost (až 300 km/hod.). Moderní, čisté, plně vybavené vlaky, železniční stanice a skvělé služby jsou komfortním způsobem dopravy po Japonsku.

———————————————————————————————————————————————

下記の利用条件を満たす方への発売は、2017年3月31日の引換証発売分(日本国内での引換えは、2017年6月30日まで)をもって終了となります。

日本国籍をもって日本国外に居住し、以下条件を満たす者
a) その国に永住権をもっている場合
b) 日本国外に居住する外国人と結婚している場合

従いまして今後は、外国から「短期滞在」の入国資格により観光目的で日本を訪れる外国人旅行者(※)のみへの販売となります。
(※)旅行者 ※日本国以外の旅券のみを有する方に限ります(海外在住の日本国籍を有する方はご利用になれません)。

———————————————————————————————————————————————

Kdo si může zakoupit JRP
** Japan Railways group **
K tomu, abyste si mohli zakoupit JRP musíte splňovat jednu ze dvou následujících podmínek:

1. Jste zahraniční turista, který chce navštívit Japonsko se statutem „Temporary Visitor“ (dočasný návštěvník)

Vstup do Japonska pod statusem „Temporary Visitor“ podle japonského imigračního zákona umožňuje pobyt v Japonsku až na 90 dnů za účelem turistiky. Pokud si po vstupu do Japonska požádáte o pobyt za účelem turistiky, imigrační úředník Vám orazítkuje cestovní pas razítkem „Temporary Visitor“. Pouze osoby s pasem označeným tímto razítkem jsou oprávněny využít Japan Rail Pass.

Upozornění: I když navštívíte Japonsko s výměnným voucherem na JRP, výměna nebude provedena, pokud Váš status v pase nebude označen jako „Temporary Visitor“. Pokud vstoupíte do Japonska s jakýmkoliv jiným statusem, výměna voucheru za JRP nebude provedena. Mějte na paměti, že podle striktního japonského imigračního práva je status „Temporary Visitor“ (dočasný návštěvník) jiné povahy než jiné statusy, které mohou být uděleny i pro stejně krátkodobý pobyt.

2. Jste japonské národnosti a trvale žijete v zahraničí

V tomto případě musí taková osoba splnit podmínku, že

a) má oprávnění a trvale žije v daném státě, nebo
b) je oddán(a) za cizince a bydlí v jiném státě.

Upozornění: Osoby splňující jeden z těchto dvou požadavků je musí úředními dokumenty doložit jak při vystavení Výměnného voucheru, tak i při jeho výměně za JRP.

Platnost JRP

Platnost JRP je pro období 7, 14, nebo 21 po sobě následujících dnů, počínaje dnem prvního použití Japan Rail Pass.
Do tří měsíců od dne vydání Výměnného voucheru musí být Výměnný voucher vyměněn za Japan Rail Pass, ve kterém se specifikuje datum, od kterého se bude Japan Rail Pass používat. Toto datum nesmí být více než jeden měsíc od vydání Japan Rail Pass.
Datum zahájení používání, které je uvedeno na Japan Rail Pass nesmí být změněno.

Pro více informací volejte na tel. číslo + 420 270 004 553.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress