Ceník Japan Rail Pass

Existují dva typy Japan Rail Passu (JRP): zelený (zelené vozy třídy superior) a standardní. Každý z těchto typů může být vystaven na 7, 14 nebo 21 dnů. Služby, které na JRP můžete čerpat naleznete níže. Cena Japan rail passu se může změnit v závislosti na pohybu kurzu japonského jenu a české koruny. Ceník se aktualizuje každý pátek po 14:30 hod.

Japan Rail Pass vystavujeme i bez objednávek dopředu  v  kanceláři JTB,  Kaprova 42/14.  (zvonek JTB  napravo od vstupních dveří, kancelář 1.patro)

K vystavení je třeba znát pouze jména cestujících tak, jak jsou uvedena v pase.  U dětí  také datum narození.  Vyřizovat může i osoba, pro kterou se Rail Pass vystavovat nebude. Při počtu 5 Rail passů a více  doporučujeme objednávku předem pomocí formuláře uvedeného pod Ceníkem.

Otevírací doba po-pá: 09:00-17:30.

Platba na místě je možná hotově i kreditní kartou.

Ceny níže uvedené jsou aktuální  od  26.6.2017-30.6.2017

S platností od 1. dubna 2017  nemají  možnost zakoupit si Japan Rail Pass všichni japonští občané bez ohledu , zda žijí mimo Japonsko nebo jsou mimo Japonsko oddáni za osobu jiné státní příslušnosti.
Vouchery zakoupené do 31. března 2017 budou moci vyměnit za Rail Pass pouze do 30. června 2017!

S platností od 1. června 2017 bude dostupný také japonským občanům žijících mimo Japonska, kteří budou splňovat níže uvedené podmínky:

Musí mít pas a písemný doklad z Velvyslanectví  Japonska v ČR, že v ČR žijí déle než 10 let. Prodej voucherů na  Japan Rail Passů pro tyto občany bude ukončen 31. 12.2020. Možnost výměny voucheru za Rail pass bude 30. března 2021.

Bližší info v AJ: eligibility_en

 

Ceník Japan Rail Passu

PLATNOST/TYP

GREEN

ORDINARY

DOSPĚLÁ OSOBA

DÍTĚ DO 11LET

DOSPĚLÁ OSOBA

DÍTĚ DO 11LET

  7  DENNÍ JRP

8 475 Kč

4 237 Kč

6 345 Kč

3 172 Kč

14 DENNÍ JRP

13 721 Kč

6 860 Kč

10 112 Kč

5 055 Kč

21 DENNÍ JRP

17 845 Kč

8 922 Kč

12 936 Kč

6 466 Kč

JAPAN RAIL PASS

JAPAN RAIL PASS
  • Prosím vložte jména, jak jsou uvedeny v pase.
  • Uveďte předpokládané datum aktivace. Voucher je platný pouze 3 měsíce ode dne vystavení.

Dopravní služby poskytované v rámci Japan Rail Pass

JRP je platný pro železnice, autobusy a trajekty v níže uvedeném rozsahu:

Železnice: Všechny spoje JR Group – Shinkansen (vyjma rezervovaných i nerezervovaných sedadel vlaků NOZOMI, MIZUHO), limitované express spoje, express spoje, zrychlené a místní spoje. (s některými výjimkami)

Autobusy: Autobusové linky JR – Místní spoje JR Hokkaido Bus, JR Bus Tohoku, JR Bus Kanto, JR Tokai Bus, West Japan JR Bus, Chugoku JR Bus, JR Shikoku Bus Company a JR Kyushu Bus.  *JRP se nevztahuje na dálniční autobusové linky.

Trajekty: Zahrnuje pouze trajekt JR Miyajima. (JR Hakata-Pusan/Korea není v JRP zahrnut)

Důležité poznámky:
JRP není platný pro rezervovaná i nerezervovaná místa vlaků NOZOMI na spojích Shinkansen Tokaido a San’yo. Pokud chcete použít spoje NOZOMI, musíte zaplatit cenu dopravného a příplatek za limitovaný expres spoj, v případě použití Zeleného vagonu také příslušný příplatek za tuto třídu.

Obyčejný nebo zelený JRP

Zákazníci se často ptají, jaký je rozdíl mezi obyčejným a zeleným JRP. Zde jsou některé základní rozdíly:
  1. Rezervovaná sedadla (místenky) jsou k dispozici na všech dálkových vlacích. Zelené vagony jsou pouze na rezervaci, zatímco Obyčejné vagóny jsou s i bez rezervace. S JRP máte v příslušné třídě nárok na rezervaci místa bez jakéhokoliv příplatku.
  2. Zelené vagony nabízí širší sedadla, více místa pro nohy a více zavazadlového prostoru, ale rozdíl v komfortu není tak extremní jako u letadel. Zelené vozy také mohou mít některé zvláštní výhody jako čaj nebo horký vlhký ručník, nejsou zde ale žádná zvláštní servírovaná jídla. Obecně lze říci, že pasažéři, kteří si objednají Obyčejný vůz se budou cítit komfortně.
  3. Pokud byste si chtěli na některé speciální linky zvýšit kategorii z Obyčejného na Zelený vůz, musíte si nejen zaplatit rozdíl, ale také Expressní příplatek, který je tak učitým druhem pokuty. Takové zvýšení kategorie nedoporučujeme.
  4. Některé vlaky jako Railstar mezi Ósakou a Hakatou nebo Šinkansen Kjúšú nabízí pouze Obyčejné vozy, které však nabízí větší prostor, než ostatní.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress