Matsumoto_Castle SLEVA!

Historické Japonsko – 16 dnů (14 nocí)

Destinace: Tokio, Kjóto, Nikkó, Kanazawa, Takajama, Ósaka, Hiroshima
Délka pobytu: 16 dnů (14 nocí),  odlet Praha, Víden

Období: celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí)
Cena: od 56.153 Kč  ( cena  se slevou 5% pro členy věrnostního programu )

Běžná cena: 59 108,-Kč
CZ_Send-request

 

Japonská historie“ je naším nejdelším standardním individuálním okruhem. Během cesty  navštívíte nejdůležitější historické oblasti a města Japonska.
Ubytování je převážně v hotelech s mezinárodním standardem. Protože však nemůžete jet do Japonska, aniž byste nezkusili spát na rohožích tatami a vykoupali se v horkých vulkanických pramenech, zahrnuli jsme do cesty také ubytování v tradičních japonských penzionech.

 

Czech_web_map_2

Doporučený program  Vašeho pobytu v Japonsku

 

1. den – Praha – Tokio

Odlet z Prahy či jiného evropského města do Tokia.

 

2. až 4. den – Tokio

2. den po příletu transfer z letiště do centrálního Tokia.  Na pobyt ve světovém finančním centru máte 3 dny a pokud jste nikdy předtím v Tokiu nebyli, můžeme Vám zaručit, že jeho velikost a množství lidí na Vás určitě zapůsobí. Pocity jsou to však inspirující a kombinace starodávné japonské kultury a jedné z nejmodernějších metropolí je fascinující. Tři dny v Tokiu je doporučené minimum.

4. až 6. den – Nikko

Z Tokia budete pokračovat do Nikka. Nikko leží severovýchodně od Tokia a cesta trvá 90 minut. Nikko je považováno za nejpopulárnější turistickou atrakci kvůli Tošu-gu, mausoleu šóguna Tokugawy, které je považováno za Světové dědictví UNESCO . Tokugawa Ieyasu byl šógun, který sjednotil Japonsko a na 250 let jej uzavřel okolnímu světu. Proslulou svatyni vyřezávalo 15.000 japonských řezbářů po dva roky, dokončili ji v roce 1636 a je zcela odlišná od jakýchkoliv jiných klášterů z té doby. Klášter v Nikko zdobí bohaté, barevné ornamenty a stručně může být charakterizována jako „japonské rokoko“, silně inspirované Čínou. I když neústupní šógunové Tokugawa již dávno Japonsku nevládnou, jejich odkaz můžete v zemi vystopovat dodnes. Nikko je také obklopeno nádhernou přírodou, jako je jezero Čuzendži, cedrovým lesem, který v sobě ukrývá mnoho budhistických i šintoistických klášterů. Na podzim okolní hory explodují barvami, kdy se listy stromů zbarví ze zelených do žlutých a červených barev.

 

6. až 8. den – Takajama

Z Nikka se vydáte jihovýchodně do historického města Takajama, ležícího v horách. Vlakem pojedete z Nikka do Utsonomija a odtud Šinkansenem do Nagoje. Zde přesednete na místní vlak směrem na Takajamu. Celá cesta vlakem trvá 5-6 hodin. Poslední 2 hodiny jede vlak podél řeky překrásnými zelenými údolími. Takayama je pokladnicí japonské historie. Starověké čtvrti s dřevěnými domy z období Edo jsou chloubou města a přenesou Vás v čase do období japonských šogunů.

 

8. až 9. den – Kanazawa

Z Takajamy cesta pokračuje do Kanazawy. Vlak do cílové stanice dorazí za cca 3,5 hodiny. Kanazawa byla nejbohatším městem v období Edo a dnes je to moderní metropole. Vzhledem k tomu, že město nebylo během druhé světové války téměř vůbec zničeno, můžete zde nalézt řadu čtvrtí s velmi udržovanými, starými domy.

 

9. až 13. den – Kjóto

Z Kanazawy vyrazíte na cestu do kulturního srdce Japonska – Kjóta. V Kjótu strávíte 4 noci a máte tak možnost postupně vstřebávat atmosféru tohoto města i dostatek času pro relaxaci. Kjóto je sice moderní město, ale stále je v mnoha směrech kontrastem k Tokiu. V Kjótu naleznete nejen více než 1600 budhistických klášterů a 270 šintoistických svatyň, ale také spoustu výrobků tradičních japonských uměleckých řemesel. K návštěvě jedné z největších atrakcí Kjóta – Císařského paláce potřebujete zvláštní povolení a doporučujeme Vám obstarat si je ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Kjóto reprezentuje japonskou kulturu, a proto je skvělou příležitostí, jak se seznámit s tradiční japonskou zábavou, která je zde v nepřeberném množství. Můžete například navštívit představení kabuki (japonské divadlo), nebo některou ze show, která se konají ve čtvrti gejš.

 

13. až 14. den – Hirošima

Z Kjóta pojedete na jednodenní výlet do nejdramatičtějšího místa japonské historie – Hirošimy. Atomové bomby, které ukončily druhou světovou válku měly významný dopad na další vývoj Japonska a staly se svědkem důsledků moderního vedení války. Pokud navštívíte Atomový dóm – jedinou budovu, která se po bombardování zachovala, Mírový park a Muzeum atomové bomby, neubráníte se hlubokému dojetí. Každým rokem se zde dne 6. srpna v 08:15 hod. koná ceremoniál na pamět obětí bombardování. V okolí Muzea atomové bomby můžete spatřit tisíce barevných papírových skládaček jeřábů, vyrobených dětmi z celého světa. Pověst říká, že pokud složíte více než 1000 papírových jeřábů, splní se Vám jakékoliv přání nebo se vyléčíte z nemoci. Večer se pak 10.000 lampiónů pustí po řece, která městem protéká, jako symbol mrtvých duší. Hirošima však může nabídnout mnohem více. Starý park Šukkei-en byl založen již v roce 1620 a Hirošimská pevnost z roku 1589 rovněž stojí za prohlídku. Obě atrakce byly po vybombardování zrenovovány. Město je dnes, vyjma zmíněných symbolů ničení, moderní metropolí se širokými třídami, zelenými parky a pulzujícím životem.
Pokud si chcete dopřát den relaxace navíc, pak Vám určitě můžeme doporučit návštěvu malého ostrova Mijadžima, který je pouze 10 minut jízdy lodí z Hirošimy. Pobyt v malém a stále ještě svým způsobem izolovaném městě, v typickém japonském rjókanu bude balzámem pro Vaše tělo i duši.

 

14. až 15. den – Ósaka

Konečnou destinací Vaší cesty je Ósaka. Do tohoto třetího největšího města Japonska Vás opět dopraví Šinkansen. Ósaka je především nejdůležitějším obchodním centrem západní části Japonska. Naleznete zde však i řadu zajímavých atrakcí, které stojí za navštívení. V oblasti nazývané „Ósaka Bay“ se nachází spousta značkových obchodů s veškerým zbožím, které si dovedete představit. Pokud jste až dosud na Vaší cestě neměli čas na nákupy, zde je to správné místo. Ósacký hrad vybudovaný v roce 1586 vlastní sbírku předmětů z období, kdy Japonsku vládla rodina Tojomi. Pokud chcete vidět, kde Japonci dělají své každodenní nákupy, pak se jděte podívat na ulici Tendžinbaši. Ve stejné čtvrti se nachází i svatyně Temmangu.
Myslíme si však, že byste vedle všech těchto atrakcí měli strávit Váš poslední večer v Japonsku v opravdu dobré restauraci. Doporučujeme Vám zůstat v centru Ósaky a po restauraci se porozhlédnout v oblasti Umeda a po večeři se dopravit do hotelu, který se nachází v blízkosti letiště. Pokud však místo toho chcete relaxovat, můžete zůstat v hotelu, kde se nachází několik restaurací a v blízkosti je i supermarket.

 

16. den – Ósaka – Praha

Odjezd z hotelu v  Ósace na letiště  Kansai.  Odlet do ČR.

 

Cena zahrnuje:

 • Letenka ekonomickou třídou z Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě
 • Veškeré letištní taxy a poplatky
 • 2 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve 3*  hotelu v  Tokiu se snídaní
 • 2 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* rjókanu  v Nikko se snídaní
 • 2 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu v Takajamě se snídaní
 • 1 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu  v Kanazawě se snídaní
 • 4 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu v  Kjótu se snídaní
 • 1  x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hirošimě se snídaní
 • 2 x ubytování v hotelu  ve dvoulůžkovém pokoji v Ósace se snídaní
 • 14 denní JAPAN RAIL PASS pokrývající přepravu z letiště v Tokiu.  (zahrnuje i lodní lístek na ostrov Mijadžima)
 • 1 denní Kansai Rail Pass na přepravu na letiště Kansai poslední den
 • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99Sb.

Cena nezahrnuje:

 • Stravování kromě snídaní
 • Česky či anglicky mluvícího průvodce- lze za příplatek
 • Vstupy do památek
 • Městskou  dopravu  (tramvaje,metro,autobus)
 • Fakultativní výlety
 • Informace, mapky, jízdní řády
 • Pojištění léčebných výloh – nabízíme balíčky pojišťovny EVR  Evropská pojišťovna
 • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)

 

Změna programu vyhrazena

 


Hotely

3* hotel v Tokiu  (Villa Shinjuku nebo podobný)

3* hotel v  Nikko (japonský styl pokoje v hotelu Nikko Tokanso nebo podobný)

3* hotel v Takajamě (Plaza Washington nebo podobný)

3* hotel v Kanazawě (Garden hotel nebo podobný)

3* hotel v Hirošimě (New Hirroden nebo podobný)

3* hotel v Kjótu (Hotel Court Kyoto nebo pobodný)

3* hotel v Ósace (Shin-Osaka West nebo podobný)


Praktické informace

Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.

 


Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Historické Japonsko – 16 dnů (14 nocí)”