Kanazawa_Nomura-family-samurai-residence SLEVA!
Nagasaki_Glover-GardenFukuoka_Dazaifu-Tenmangu-Shrine-bridgeFukuoka_Dazaifu-Tenmangu-ShrineFukuoka_Building-with-Roof-gardenKagoshima_Mt-KaimondakeFukuoka_Kashii-gu

Krásy japonských zahrad

Destinace: Tokio, Kjóto, Macue, Kanazawa, Okajama
Délka pobytu: 15 dnů
Období: celoročně (ceny dle období)
Cena: od 69.990 Kč 
CZ_Send-request

 

Jedním z nejcennějších pokladů Japonska jsou jeho slavné zahrady, které je možno spatřit na mnoha místech země. Kouzelné scenérie a dokonalá architektura přinášejí poklidnou atmosféru i do nejrušnějších měst. Japonské zahrady jsou bezpochyby opravdovými uměleckými díly, která si vychutnáte a plně jim porozumíte ve chvíli, kdy do tohoto úchvatného prostředí vstoupíte. Navštívíte „velkou trojku“ – zahrady Kairakuen, Kenrokuen a Korakuen.

 

Přehled

Jedním z nejcennějších pokladů Japonska jsou jeho slavné zahrady, které je možno spatřit na mnoha místech země. Kouzelné scenérie a dokonalá architektura přinášejí poklidnou atmosféru i do nejrušnějších měst. Japonské zahrady jsou bezpochyby opravdovými uměleckými díly, která si vychutnáte a plně jim porozumíte ve chvíli, kdy do tohoto úchvatného prostředí vstoupíte. Navštívíte „velkou trojku“ – zahrady Kairakuen, Kenrokuen a Korakuen.

Doporučený itineář Vašeho pobytu v Japonsku

 

1. den – Praha – Tokio

Odlet z Prahy či jiného evropského města do Tokia.

2. den – Tokio

Přílet do Tokia. Transfer z letiště Narita samostatně do vašeho hotelu vlakem Narita express s použitím 14denní jízdenky Japan Rail Pass. Tokio, hlavní město Japonska, a pravděpodobně největší město světa má vskutku co nabídnout. Moderní architekturu, starobylé chrámy, světovou módu, michelinské restaurace – město je opravdu jedinečné. Překonejte únavu z cesty a prohlédněte si různé čtvrti, které vás nesmírně zaujmou.

3. den –  Tokio

Abyste získali větší přehled a lépe porozuměli městu, připravili jsme pro vás půldenní okružní prohlídku. Trasa vás zavede k nejdůležitějším tokijským chrámům, poznáte různé městské čtvrti, Tokyo Tower a Císařský palác. Prohlídka končí na slavné obchodní třídě Ginza, kde se můžete procházet, nebo se vrátit do jiných částí města, které vás zaujaly při prohlídce.

4. den – Tokio/Omija

První zahradou, kterou navštívíte je Omija, je to skutečné centrum bonsají. „Bonsai-mura“ neboli vesnice bonsají je seskupení 10 domů a zahrad, kde najdete tisíce a tisíce bonsají. Vystavovat své výtvory zde mohou pouze opravdoví profesionální zahradníci, a tak jsou zde jedny z nejkrásnějších bonsají na světě.

5. den – Mito

Dnes opustíte hlučící davy a dopravní ruch velkoměsta a vydáte se do vaší první zastávky – Mita. Město se nachází asi 120 km od Tokia. Proslavilo se jednou ze zahrad „velké trojky“, Kairakuen, což v překladu znamená „park, který je dobré si užívat spolu“. V zahradě Kairakuen je více než 3000 švestkových stromů a každý rok se zde schází tisíce návštěvníků v době, kdy švestky kvetou a k návštěvě festivalu (20. února – 31. března), aby si užili jedinečné podívané. Kromě švestkové nádhery se v zahradě nachází také nádherný bambusový a cedrový háj. Mito je též známé svou kulinářskou specialitou – nudlemi ramen dle starobylého receptu, které můžete ochutnat v mnoha na ně specializovaných restauracích, takzvaných ramenja, po celém městě.

6. den – Kanazawa

Budete pokračovat na jihovýchod známým vlakem šinkanzen. Po cestě projedete i takzvanými japonskými Alpami. Po příjezdu do Kanazawy využijte odpoledne k prohlídce obvodu Higaši Čaja, kde je možno spatřit zajímavé čajovny s gejšami.

7. den – Kanazawa

Před návštěvou Kanazawy je dobré si přivstat. Dnes navštívíte další kultivovanou zahradu ze slavné trojky, zahradu Kenrokuen, která je podle mnohých tou nejkrásnější ze všech tří. Kenrokuen znamená „zahrada šesti dokonalostí“, což znamená prostornost, odloučenost, kultivovanost, starobylost, dostatek vody a krásné výhledy. Podle čínské filozofie tvoří právě těchto šest vlastností dokonalou zahradu. Odpoledne navštivte fascinující čtvrť Nagamači, jež je onou částí Kanazawy, kde žili samurajové.

8. den – Macue

Dnes si musíte přivstat, abyste chytli vlak z Kanazawy do vaší příští zastávky Macue. Cesta vlakem trvá 6 a půl hodiny, což je nejdelší úsek v rámci vašeho zájezdu. Ale stojí za to: úchvatná trasa vás provede takzvanými velkými městy, horami, rýžovými poli a po pobřeží. Nezapomeňte si koupit jeden z chutných balených obědů „obendo“ ve stanici Šin-Ósaka. Když dorazíte pozdě odpoledne do Macue, budete mít čas užít si poklidnou a mírumilovnou atmosféru tohoto kouzelného města. Nocleh je zajištěn v tradičním japonském hostinci – rjókanu.

9. den – Macue

Na okraji Macue se nachází Adachi museum of Art. otevřené muzeum nabízí brilantní kombinaci japonské zahrady a umění. Nosnou ideou tohoto projektu je možnost současně si prohlížet artefakty a zahradu, což ještě zvýší zážitek a ocenění japonského umění. Roku 2003 byla zahrada nominována jako nejlepší v Japonsku a od té doby je hrdým držitelem tohoto titulu. Pokud Vám to dovolí čas, prozkoumejte v Macue i samurajskou čtvrť nebo chrám Izumo Taiša, který je nejstarším a nejdůležitějším v Japonsku. Nocleh je zajištěn v rjókanu.

10. den – Okajama

Další zastávkou je Okajama. Dnes budete přejíždět od pobřeží k pobřeží přes hory. Největší atrakcí Okajamy je poslední zahrada z „velké trojky“. Tato zahrada vznikla v 17. století a nachází se zde několik jezírek, kopců a malých svatyň, které se rozkládají okolo okajamského hradu. Odpoledne navštivte nedaleké město Kurašiki. Bývalo největším skladištěm rýže, neboť v okolí se nacházejí úrodná rýžová pole. Rýže se skladovala ve velkých budovách „Kura“, které byly přeměněny v obchody, muzea, kavárny a hospůdky.

11. den – Kjóto

Je čas opustit Okajamu a pokračovat do Kjóta, bývalého hlavního města Japonska. V Kjótu se nachází více než 2000 chrámů s nádhernými japonskými zahradami. Je jich tolik, že před návštěvou je dobré si vybrat předem, ale některé byste měli navštívit zcela určitě. Začněte v severním Kjótu Zen-buddhistickým chrámem Ryoan-dži s překrásnou skalní zahradou. Chrám Ninna-dži patří do kjótských památek UNESCO, a je též obklopen nádhernou kultivovanou zahradou. Pokud vám dovolí čas, navštivte na severu město Ohara, kde se nachází chrám Sanzen-in se známou mechovou zahradou.

12. den – Kjóto

Dnes se zúčastníte půldenní prohlídky města, která vás zavede na hrad Nidžo, ke Zlatému pavilónu a do Císařského paláce. Odpoledne se můžete věnovat prohlídce jižního a východního Kjóta. Za návštěvu stojí chrám Nanzen-ji se skvělou Kamennou zahradou. Ginkaku-dži, čili stříbrný pavilón a Kokedera, což je neuvěřitelná zahrada se 120 druhy mechů (nutno předem zajistit vstup).

13. den –  Kjóto

S takovým množstvím zahrad je rozumné trochu si od města odpočinout, abyste mohli zažít všchny dojmy. Japonsko se proslavilo svými tradičními zahradami, ale najdete tu také zahrady příští generace. Jedna z nich se nachází na ostrově Awaji v Ósacké zátoce. Yumebutai je umělecké dílo, které vytvořil slavný japonský architekt Tadao Ando. Celý areál má plochu 109.000 m2 a obsahuje lasturovou zahradu, největší japonský skleník a květinovou zahradu. Tento velkolepý komplex umožňuje návštěvníkům nahlédnout do budoucnosti zahradní architektury a péče o zahradu. Pokud vám čas dovolí, můžete pokračovat do Himeji, se slavným hradem. Mohutný bílý hrad se zachoval v původní podobě od svého založení počátkem 17. století. Odehrával se zde též filmový příběh „Šógun“. V blízkosti hradu se nachází také mnoho zahrad ve stylu éry Edo.

14. den Kjóto

Váš poslední celý den vám nabídne další půldenní prohlídku. Tentokrát ji absolvujete pěšky a navštívíte Arašijamu. Začněte procházkou působivým saganovým bambusovým hájem a pak dojděte k chrámům Jojakkodži a Tenjudži. Před návratem do Kjóta ještě shlédněte most Togecukjo. Na Kjóto stanici se přepravíte místním vláčkem. Také odpoledne můžete ještě navštívit zahrady, na které Vám dosud nezbyl čas.

15. den – Ósaka – Praha

Návrat domů. Nadešel čas opustit Japonsko. Odjedete vlakem na Ósacké letiště Kansai, odkud budete pokračovat do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • Letenka ekonomickou třídou z Praha – Tokio, Ósaka – Praha
 • Veškeré letištní taxy a poplatky
 • 14 denní Japan Rail Pass
 • 3 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní-  Tokio
 • 1 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Mito
 • 2 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní- Kanazawa
 • 2 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Matsue
 • 1 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Okajama
 • 4 x ubytování v rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kjóto
 • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99 Sb

Cena nezahrnuje:

 • Stravování kromě snídaní
 • Vstupy do památek
 • Místní dopravu v Tokiu, Kjótu či Ósace (tramvaje,metro,autobus, apod.)
 • Fakultativní výlety
 • Vlakové jízdenky kromě těch, které jsou vypsány „cena zahrnuje“
 • Pojištění léčebných výloh – nabízíme balíčky pojišťovny Chartis a EVR (pův. Evropská pojišťovna)
 • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání v CK)

 

 

Ceny a rezervace:

 

Cena:
Odlety v období: Cena za osobu (13nocí vč. uvedeného stravování)
08.01. – 12.03. 2017 69 990 Kč
13.03. – 28.04. 2017 75 990 Kč
08.05.- 24.07. 2017 69 990 Kč
21.08. -12.11. 2017 75 690 Kč
13.11. – 17.12. 2017 71 890 Kč

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

Změna programu vyhrazena

 


Hotely

3* hotel v Tokiu (Apa Otemachi nebo podobný)
3* hotel v Mitu (Route inn nebo podobný)
3* hotel v Kanazawě (Garden hotel nebo podobný)
3* hotelv Matsue (Route Inn nebo podobný)
3* hotel v Okajamě (Mitsui hotel nebo podobný)
3* Rjókan v Kjótu (Rjókan Azumaya nebo podobný)


Practical information

Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.

 


Product Description

Destinace: Tokio, Kjóto, Macue, Kanazawa, Okajama
Délka pobytu: 15 dnů
Období: celoročně (ceny dle období)
Cena: od 69 990Kč
CZ_Send-request

 

Jedním z nejcennějších pokladů Japonska jsou jeho slavné zahrady, které je možno spatřit na mnoha místech země. Kouzelné scenérie a dokonalá architektura přinášejí poklidnou atmosféru i do nejrušnějších měst. Japonské zahrady jsou bezpochyby opravdovými uměleckými díly, které si vychutnáte a plně jim porozumíte ve chvíli, kdy do tohoto úchvatného prostředí vstoupíte. Navštívíte „velkou trojku“ – zahrady Kairakuen, Kenrokuen a Korakuen.

 

Přehled

Jedním z nejcennějších pokladů Japonska jsou jeho slavné zahrady, které je možno spatřit na mnoha místech země. Kouzelné scenérie a dokonalá architektura přinášejí poklidnou atmosféru i do nejrušnějších měst. Japonské zahrady jsou bezpochyby opravdovými uměleckými díly, které si vychutnáte a plně jim porozumíte ve chvíli, kdy do tohoto úchvatného prostředí vstoupíte. Navštívíte „velkou trojku“ – zahrady Kairakuen, Kenrokuen a Korakuen.

Doporučený itineář Vašeho pobytu v Japonsku

 

1. den – Praha – Tokio

Odlet z Prahy či jiného evropského města do Tokia.

 

2. den – Tokio

Přílet do Tokia. Transfer z letiště Narita samostatně do vašeho hotelu vlakem Narita express s použitím 14denní jízdenky Japan Rail Pass. Tokio, hlavní město Japonska, a pravděpodobně největší město světa má vskutku co nabídnout. Moderní architekturu, starobylé chrámy, světovou módu, michelinské restaurace – město je opravdu jedinečné. Překonejte únavu z cesty a prohlédněte si různé čtvrti, které vás nesmírně zaujmou.

 

3. den –  Tokio

Abyste získali větší přehled a lépe porozuměli městu, připravili jsme pro vás půldenní okružní prohlídku. Trasa vás zavede k nejdůležitějším tokijským chrámům, poznáte různé městské čtvrti, Tokyo Tower a Císařský palác. Prohlídka končí na slavné obchodní třídě Ginza, kde se můžete procházet, nebo se vrátit do jiných částí města, které vás zaujaly při prohlídce.

 

4. den – Tokio/Omija

První zahradou, kterou navštívíte je Omija, je to skutečné centrum bonsají. „Bonsai-mura“ neboli vesnice bonsají je seskupení 10 domů a zahrad, kde najdete tisíce a tisíce bonsají. Vystavovat své výtvory zde mohou pouze opravdoví profesionální zahradníci, a tak jsou zde jedny z nejkrásnějších bonsají na světě.

 

5. den – Mito

Dnes opustíte hlučící davy a dopravní ruch velkoměsta a vydáte se do vaší první zastávky – Mita. Město se nachází asi 120 km od Tokia. Proslavilo se jednou ze zahrad „velké trojky“, Kairakuen, což v překladu znamená „park, který je dobré si užívat spolu“. V zahradě Kairakuen je více než 3000 švestkových stromů a každý rok se zde schází tisíce návštěvníků v době, kdy švestky kvetou a k návštěvě festivalu (20. února – 31. března), aby si užili jedinečné podívané. Kromě švestkové nádhery se v zahradě nachází také nádherný bambusový a cedrový háj. Mito je též známé svou kulinářskou specialitou – nudlemi ramen dle starobylého receptu, které můžete ochutnat v mnoha na ně specializovaných restauracích, takzvaných ramenja, po celém městě.

 

6. den – Kanazawa

Budete pokračovat na jihovýchod známým vlakem šinkanzen. Po cestě projedete i takzvanými japonskými Alpami. Po příjezdu do Kanazawy využijte odpoledne k prohlídce obvodu Higaši Čaja, kde je možno spatřit zajímavé čajovny s gejšami.

7. den – Kanazawa

Před návštěvou Kanazawy je dobré si přivstat. Dnes navštívíte další kultivovanou zahradu ze slavné trojky, zahradu Kenrokuen, která je podle mnohých tou nejkrásnější ze všech tří. Kenrokuen znamená „zahrada šesti dokonalostí“, což znamená prostornost, odloučenost, kultivovanost, starobylost, dostatek vody a krásné výhledy. Podle čínské filozofie tvoří právě těchto šest vlastností dokonalou zahradu. Odpoledne navštivte fascinující čtvrť Nagamači, jež je onou částí Kanazawy, kde žili samurajové.

 

8. den – Macue

Dnes si musíte přivstat, abyste chytli vlak z Kanazawy do vaší příští zastávky Macue. Cesta vlakem trvá 6 a půl hodiny, což je nejdelší úsek v rámci vašeho zájezdu. Ale stojí za to: úchvatná trasa vás provede takzvanými velkými městy, horami, rýžovými poli a po pobřeží. Nezapomeňte si koupit jeden z chutných balených obědů „obendo“ ve stanici Šin-Ósaka. Když dorazíte pozdě odpoledne do Macue, budete mít čas užít si poklidnou a mírumilovnou atmosféru tohoto kouzelného města. Nocleh je zajištěn v tradičním japonském hostinci – rjókanu.

 

9. den – Macue

Na okraji Macue se nachází Adachi museum of Art. otevřené muzeum nabízí brilantní kombinaci japonské zahrady a umění. Nosnou ideou tohoto projektu je možnost současně si prohlížet artefakty a zahradu, což ještě zvýší zážitek a ocenění japonského umění. Roku 2003 byla zahrada nominována jako nejlepší v Japonsku a od té doby je hrdým držitelem tohoto titulu. Pokud Vám to dovolí čas, prozkoumejte v Macue i samurajskou čtvrť nebo chrám Izumo Taiša, který je nejstarším a nejdůležitějším v Japonsku. Nocleh je zajištěn v rjókanu.

 

10. den – Okajama

Další zastávkou je Okajama. Dnes budete přejíždět od pobřeží k pobřeží přes hory. Největší atrakcí Okajamy je poslední zahrada z „velké trojky“. Tato zahrada vznikla v 17. století a nachází se zde několik jezírek, kopců a malých svatyň, které se rozkládají okolo okajamského hradu. Odpoledne navštivte nedaleké město Kurašiki. Bývalo největším skladištěm rýže, neboť v okolí se nacházejí úrodná rýžová pole. Rýže se skladovala ve velkých budovách „Kura“, které byly přeměněny v obchody, muzea, kavárny a hospůdky.

 

11. den – Kjóto

Je čas opustit Okajamu a pokračovat do Kjóta, bývalého hlavního města Japonska. V Kjótu se nachází více než 2000 chrámů s nádhernými japonskými zahradami. Je jich tolik, že před návštěvou je dobré si vybrat předem, ale některé byste měli navštívit zcela určitě. Začněte v severním Kjótu Zen-buddhistickým chrámem Ryoan-dži s překrásnou skalní zahradou. Chrám Ninna-dži patří do kjótských památek UNESCO, a je též obklopen nádhernou kultivovanou zahradou. Pokud vám dovolí čas, navštivte na severu město Ohara, kde se nachází chrám Sanzen-in se známou mechovou zahradou.

 

12. den – Kjóto

Dnes se zúčastníte půldenní prohlídky města, která vás zavede na hrad Nidžo, ke Zlatému pavilónu a do Císařského paláce. Odpoledne se můžete věnovat prohlídce jižního a východního Kjóta. Za návštěvu stojí chrám Nanzen-ji se skvělou Kamennou zahradou. Ginkaku-dži, čili stříbrný pavilón a Kokedera, což je neuvěřitelná zahrada se 120 druhy mechů (nutno předem zajistit vstup).

 

13. den –  Kjóto

S takovým množstvím zahrad je rozumné trochu si od města odpočinout, abyste mohli zažít všchny dojmy. Japonsko se proslavilo svými tradičními zahradami, ale najdete tu také zahrady příští generace. Jedna z nich se nachází na ostrově Awaji v Ósacké zátoce. Yumebutai je umělecké dílo, které vytvořil slavný japonský architekt Tadao Ando. Celý areál má plochu 109.000 m2 a obsahuje lasturovou zahradu, největší japonský skleník a květinovou zahradu. Tento velkolepý komplex umožňuje návštěvníkům nahlédnout do budoucnosti zahradní architektury a péče o zahradu. Pokud vám čas dovolí, můžete pokračovat do Himeji, se slavným hradem. Mohutný bílý hrad se zachoval v původní podobě od svého založení počátkem 17. století. Odehrával se zde též filmový příběh „Šógun“. V blízkosti hradu se nachází také mnoho zahrad ve stylu éry Edo.

 

14. den Kjóto

Váš poslední celý den vám nabídne další půldenní prohlídku. Tentokrát ji absolvujete pěšky a navštívíte Arašijamu. Začněte procházkou působivým saganovým bambusovým hájem a pak dojděte k chrámům Jojakkodži a Tenjudži. Před návratem do Kjóta ještě shlédněte most Togecukjo. Na Kjóto stanici se přepravíte místním vláčkem. Také odpoledne můžete ještě navštívit zahrady, na které Vám dosud nezbyl čas.

 

15. den – Ósaka – Praha

Návrat domů. Nadešel čas opustit Japonsko. Odjedete vlakem na Ósacké letiště Kansai, odkud budete pokračovat do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • Letenka ekonomickou třídou z Praha – Tokio, Ósaka – Praha optimální rezervovací třídě
 • Veškeré letištní taxy a poplatky
 • 14 denní Japan Rail Pass
 • 3 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní-  Tokio
 • 1 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Mito
 • 2 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kanazawa
 • 2 x ubytování v rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní- Matsue
 • 1 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Okajama
 • 4 x ubytování v rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kjóto
 • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99 Sb

Cena nezahrnuje:

 • Stravování kromě snídaní
 • Vstupy do památek
 • Místní dopravu v Tokiu, Kjótu či Ósace (tramvaje,metro,autobus, apod.)
 • Fakultativní výlety
 • Vlakové jízdenky kromě těch, které jsou vypsány „cena zahrnuje“
 • Pojištění léčebných výloh – nabízíme balíčky pojišťovny Chartis a EVR (pův. Evropská pojišťovna)
 • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání v CK)

 

 

Ceny a rezervace:

Cena:
Odlety v období: Cena za osobu (13nocí vč. uvedeného stravování)
08.01. – 12.03. 2017 69 990 Kč
13.03. – 28.04. 2017 75 990 Kč
08.05. – 24.07. 2017 69 990 Kč
21.08. – 12.11. 2017 68 391 Kč
13.11. – 25.12. 2017 64 701 Kč

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

Změna programu vyhrazena

 

Hotely

3* hotel v Tokiu (Apa Otemachi nebo podobný)
3* hotel v Mitu (Route inn nebo podobný)
3* hotel v Kanazawě (Garden hotel nebo podobný)
3* hotelv Matsue (Route Inn nebo podobný)
3* hotel v Okajamě (Mitsui hotel nebo podobný)
3* Rjókan v Kjótu (Rjókan Azumaya nebo podobný)

Praktické informace

Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je důležité se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krásy japonských zahrad”