Naoshima pumpkin SLEVA!
maikoasakusa151231_kiyomizu_springTokyo National Museumtradiční lakovaný výrobekCraft Gallery of the National Museum of Modern Art, Tokyojapanese architectureshinjuku gyoenTokyo_Shinjuku-LOVE-artTokyo05Kyoto_Miho-MuseumKyoto_temleKyoto_Craft-lacquerware

Po stopách umění – 13 dnů (11 nocí)

Destinace:  Tokio, Hakone, Nagoja, Kjóto, Naošima, Ósaka
Délka pobytu: 13 dnů/ 11 nocí
Období: celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí)
Cena: od 34 870 Kč (cena se slevou 5 % pro členy věrnostního programu)
Běžná cena: od 36 700 Kč
CZ_Send-request

Vvydejte se s námi po stopách umění v Japonsku. Tato země Vám kromě bohaté historie, jídla a přírody může nabídnout mnohem více. Japonsko je velmi kulturně bohatou zemí, a proto není divu, že se zde nachází bezpočet muzeí, galerií a výstav, ve kterých můžete obdivovat zajímavá a krásná díla. Objevte s námi kouzlo Japonska, seznamte se s jeho historií a kulturou a potěšte svého uměleckého ducha návštěvou tradičního i moderního umění.

Objevte s námi kouzlo Japonska prostřednictvím umění. Na své si příjdou jak milovníci moderního umění tak historie. Výčet muzeí a galerií v našem doporučeném itineráři je pouze příkladový, ve skutečnosti je jich mnohem více, které stojí za návštěvu a pokud se rozhodnete pro tento zájezd, nudit se rozhodně nebudete. Spolu s poznáváním japonské historie, jídla, přírody a tradic Vás čeká nezapomenutelný zážitek.

Doporučený program vašeho pobytu v Japonsku

1. den – Praha – Tokio

Odlet z ČR do Japonska.

2. – 4. den – Tokio

Po příletu na letiště Narita přejezd do Tokia a ubytování v hotelu. V Tokiu se nachází řada muzeí a galerií, takže máte určitě z čeho vybírat. My doporučujeme oblast u parku Ueno, kde se nachází několik galerií a muzeí v těsné blízkosti, například Tokijské národní muzeum, Národní vědecké muzeum, Tokijské metropolitní muzeum umění aj. Kromě těch byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu Muzea umění Mori, nacházející se v oblasti Roppongi či Národního muzea moderního umění. Výčet je bezesporu velmi rozsáhlý. Také doporučujeme zvážit pořízení tzv. Grutto Pass (cena 2 000 jenů), který platí do více než 70 muzeí, do zoo či akvária. S pasem máte do některých muzeí vstup zcela zdarma, jinde zase se slevou (více info ZDE). Pass má platnost 2 měsíce od nákupu a lze jej využít v období od 1. dubna do 31. ledna.

Pokud byste se chtěli kromě umění podívat i na historii, navštivte například čtvrť Asakusa se slavným chrámem Sensódži, svatyni Meidži džingú v parku Jojogi nebo zahrady císařského paláce.

5.- 6. den –  Hakone

Pátý den ráno přesun z Tokia do Hakone. Tato oblast je známá pro svou krásnou přírodu, horké prameny i výhled na horu Fudži. I zde je z čeho vybírat. Nejvíce doporučujeme návštěvu Hakone open-air muzea (Hakone čókoku no mori bidžucukan). Ve vnitřních i vnějších prostorách muzea uvidíte velice zajímavé kousky, určitě stojí za návštěvu. Mezi další pak doporučujeme Muzeum umění Pola nebo Hakone Garasu no mori muzeum.

Hakone má také zajímavou historii, nádherné okolí a příjemné klimatické podmínky po celý rok. V Hakone se nachází vulkán Owakudani, vroucí údolí bublajících pramenů vody a jezero Aši, ze kterého můžete spatřit horu Fudži. Pro Japonce je národní park Hakone nejpopulárnějším místem, kde mohou relaxovat a doplňovat své síly a energii.

Šestý den odpoledne přesun do Nagoji.

7. den – Nagoja

Kromě proslulého hradu skrývá Nagoja také mnoho zajímavých míst pro potěchu milovníků umění a historie. Známé je například Muzeum umění Tokugawa, ve kterém se můžete pokochat krásami klenotů z období vládnutí dynastie Tokugawa (samurajské výzbroje, potřeby pro čajový obřad, dochovaná poezie aj.). Mezi dalšími doporučujeme například muzeum Toyoty, Muzeum umění Jamazaki Mazak nebo Nagoja/Bostonské muzeum výtvarného umění.

8. – 10. den – Kjóto

Osmý den dopoledne přesun do Kjóta. Jelikož je Kjóto historicky významné místo, určitě si nesmíte nechat ujít zdejší památky, jakými jsou například Zlatý nebo Stříbrný pavilon, svatyně Fušimi Inari, hrad Nidžó nebo čtvrť Arašijama proslulá bambusovým hájem.

Z umění doporučujeme Miho muzeum, nacházející se jihovýchodně od Kjóta, nicméně dobře dostupné vlakem a autobusem.  Velmi zajímavé je skloubení designových prvků muzea a okolní přírody. Z dalších můžete navštívit například Kjótské národní muzeum nebo Kjótské národní muzeum moderního umění. Za zmínku stojí také Muzeum umění Sumija Motenaši. Toto muzeum se nachází v budově bývalé restaurace, kde ještě za období Tokugawa vystupovaly gejši.

Kjóto Vás se svou bohatou historií i četností muzeí a galerií pohltí, určitě se zde nudit nebudete.

Desátý den navečer přesun do Takamacu.

11. den – Naošima

Dnes se vydáte z Takamacu lodí na ostrov Naošima, který je známý svými muzei moderního umění i architekturou. Určitě nesmíte vynechat proslulý Benesse House, který v sobě spojuje moderní muzeum i hotel. Mezi další muzea na ostrově se řadí Lee Ufan muzeum nebo Čičú muzeum.

12. den – Ósaka

Ráno přejezd z Takamacu do Ósaky. Projděte se po městě, zajděte se podívat do nejznámějších čtvrtí Umeda a Namba, dejte si něco dobrého k jídlu a užijte si poslední chvíle v Japonsku.

13. den – návrat do ČR

Přesun z Ósaky na letiště Kansai a návrat do ČR.

Cena zahrnuje:

  • Letenku Praha – Tokio, Ósaka – Praha
  • 11 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • Click2Claim Travel Asistent – Váš pomocník v případě řešení kompenzace za Váš zpožděný let (více info ZDE)
  • Pojištění Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku sle zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

  • městskou a meziměstskou dopravu (autobus, metro)
  • fakultativní výlety
  • vstupy do památek
  • pojištění léčebných výloh (cestovní pojištění můžeme zajistit u ERV Evropské pojišťovny)
  • příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)

Ceny a rezervace:

Pro členy věrnostního klubu 5% sleva: od 34 870 Kč
Běžná cena: od 36 700 Kč

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji.

Změna programu vyhrazena.

Praktické informace

Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je důležité se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.


Product Description

Vydejte se s naším individuálním zájezdem po stopách umění v Japonsku a objevte všechny krásy, které tato země skrývá.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Po stopách umění – 13 dnů (11 nocí)”