Sakura VYPRODÁNO
SakuraTokyo-towerArašijama v Kjótu-bambusový les Saganovýhled z Hakone na FudžiHirošima -Atomový důmKamakuraNara - místo jelínkůostrov MijadžimaŠindžuku v Tokiu

JARNÍ ZÁJEZD SAKURA 2018

 

Destinace: Tokio, Kjóto, Nara, Hirošima, Hakone, Fudži, Kamakura, Jokohama
Délka pobytu: 12 dnů (10 nocí)
Odjezd: 24.3.2018 – 4.4.2018
Cena: Vyprodáno 

 

CZ_Send-request

 

SAKURA –  japonská třešeň, ale také symbol pro nejkrásnější  období v Japonsku.  Doba plného rozkvětu  se přesouvá od východu směrem na západ. Ve stejném duchu je koncipován náš zájezd.  První dny strávíme v metropoli Tokiu, pak se postupně přesuneme přes  chrámové město Kjóto,  poklidné město Naru,   historickou Hirošimu, národní park Hakone,  nejvyšší horu Japonska- Fudži,  centrum buddhismu – Kamakuru  až k  přístavnímu městu Jokohamě a pak se vrátíme do Tokia, kde prožijeme poslední dva dny naší cesty.

Přehled

Zájezd jako již tradičně začíná  příletem do metropole Tokia, navštívíme chrám Asakusa,  okolí Císařského paláce, budete mít možnost nakoupit si suvenýry ve vyhlášené nákupní části  Nakamise.  Procházkou nejrušnější čtvrtí Šibuja a obchodním centru  Šindžuku  však pocítíte to pravé „tempo“  Tokia.  Po dvou nocích v této metropoli se vydáme zklidnit se do tradičního a nejpozoruhodnějšího města Kjóta.  Pro zajímavost, jen v tomto městě  se nachází až 1600 buddhistikých chrámů a 400 svatyň, které sice všechny nenavštívíme, ale ukážeme vám ty nejzajímavější.  Během čtyř dnů v Kjótu se vydáme také na celodenní výlet do poklidné Nary a vydáme se i do čajové farmy.   Z Kjóta dále cesta pokračuje do nechvalně známé Hirošimy, kde kromě památníku Míru a muzea pojedete lodí  na ostrov Mijadžima. Dalším dnem naše cesta pokračuje do nejvyšší hory Japonska  Fudži a oblasti Hakone, kde budou naše zážitky obohaceny o zážitek na lodi  po jezeře Aši a den ukončíme výjezdem lanovkou na Komagate – vrchol hory Hakone.  Poslední dva dny strávíme v Tokiu.  Ani tyto dva dny nebudou  bez zahálky.  Neopomeneme ani pobřežní město Kamakuru s proslulou sochou Buddhy vysokou více než 13 metrů a sousedící přístavní Jokohamu,  druhé největší město Japonska. Po celou dobu se o Vás postará postará zkušený a profesionální český doprovod hovořící i japonsky.
Czech_web_map_6

1. den – 24.3.2018 
Odlet z Prahy  do Tokia.
2. den – 25.3 2018 – TOKIO
Přílet dopoledne  na mezinárodní letiště  Haneda v Tokiu. Privátní transfer do hotelu, odbavení v hotelu.  Cestou se vydáme na půldenní výlet po Tokiu, navštívíme okolí Císařského Paláce, svatyni Meidži. Další čtvrtí, kterou nemineme, je Haradžuku, kde se nachází nejen největší tokijský park Jojogi-kóen, ale hlavně snad nejvýznačnější a nejznámnější šintoistický chrám Meidži-Džingú . Oblast Haradžuku je však známá jako místo, kde se shromažduje hlavně mladá generace netradičně oděna do různě barevných modelů. Potkat je můžete hlavně na ulici Takešita, kam se podíváme.
Nocleh Tokio.
3. den – 26.3.2018 – TOKIO
Po snídani nás čeká celodenní putování po Tokiu. První zážitek nás čeká z výšky 45. patra Metropolitní budovy v oblasti Šindžuku, kde za dobré viditelnosti můžeme vidět i horu Fudži. Oblast Šindžuku je obchodním a politickým centrem Tokia . Vydáme se do zábavné čtvrti Asakusa, kde se nachází chrám Sensódži, nejvýznamnější buddhistický chrám Tokia a také je zde vhodné místo pro nákup suvenýrů. Nesmíme vynechat ani oblast Šibuja známou také z filmů.
Nocleh Tokio.
4. den – 27.3 2018 – TOKIO – KJÓTO
Po snídani v hotelu se přesuneme městskou dopravou do stanice TOKIO, kde nás čeká první jedinečný zážitek – jízda vysokorychlostním vlakem šinkansen do KJÓTA. Pojedeme rychlostí až 200 km/h a tak není s podivem, že cesta dlouhá bezmála 514 km zabere “pouze” 162 min. Jen v tomto městě se nachází až 1600 buddhistikých chrámů a 400 svatyní , z nichž 7 objektů na území Kjóta je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tento den absolvujeme prohlídku alespoň nejslavnější svatyně z nich- Fušimi Inari zasvěcené stejnojmennnému šintóistickému božstvu. Ze stanice Kjóto se zde dostaneme privátním transferem. Po ukončení prohlídky následuje transfer do hotelu v Kjótu, kde se ubytujeme.
Nocleh Kjóto.

5. den – 28.3.2018 – KJÓTO
Po snídani v hotelu nás čeká celodenní prohlídka zahrad, svatyní a centra města privátním transferem. Kjóto je natolik zajímavé město, že by zde každý měl strávit alespon tři celé dny, aby se stačil nasytil všech jeho památek, jako jsou krásné chrámy, starobylé paláce, svatyně a tradiční zahrady. Dnes začneme prohlídkou nádherného buddhistického chrám Kijomizu-dera, který se oproti jiným chrámům vymyká svoji nezávislostí , tudíž není závislý na žádné sektě tak, jak to bývá u jiných chrámů. Z verandy jeho hlavní síně se Vám poskytne úchvatná podívaná na celé Kjóto. Poté se přesuneme do mimořádně bohatě zdobeného paláce Nidžo-džó ze 17. století proslulého pro jeho „skřivánčí podlahy“, které nepříjemně vržou a skřípou a které měly v minulosti za cíl odhalit nevítaného hosta. Kinkaku-dži je slavný chrám Zlatého pavilonu, naše cesta bude poračovat k němu. Jeho zlaté výzdoby se blýskají i v dálce mezi korunami stromů. Den ukončíme prohlídkou zenového chrámu Rjóandži zapsaného na seznamu UNESCO.
Tento den nabízíme možnost zakoupení kulturního večerního programu: japonská večeře s neomezenými nápoji v ceně 40 minutového programu s Maiko .
Cena programu: 3625,-Kč /1 os.
Nocleh Kjóto.
6. den – 29.3.2018 – KJÓTO-ARAŠIJAMA-KJÓTO
Po snídani v hotelu nás dnes čeká půldenní výlet do dobře dostupné čtvrti Arašijama nacházející se východně od Kjóta. Toto místo je zvlášť populární díky záplavě květů během jara. Navštívíme chrám Tenrjúdži – nejdůležitější chrám této oblasti s překrásnou zahradou a je také zapsán do seznamu Světového dědictví. A také bambusový les Sagano – jeden z nejvíce navštěvovaných míst Kjóta. Rozprostírá se 16 čtverečních kilometrů a procházkou v něm si budete připadat jako v jiném světě.
Odpoledne je volný program.
Nocleh Kjóto.
7. den – 30.3.2018 – KJÓTO-NARA-KJÓTO
Po snídani v hotelu se privátním transferem odebereme do symbolu klidu – starobylého města NARA. Vyniká zalesněnými kopci, parky s chrámy a jedněmi z nejstarších dřevěných staveb na světě. Narský park, který navštívíme, se rozprostírá na 526 hektarech, kde je soustředěna většina tamních chrámů. V parku se toulá více než tisíc jelínků (šika) považovaných za “posly bohů” . Komplex Tódaidži, který uvidíte, se skládá z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran vyjimečné historické hodnoty. Nejvíce fotografovaná a nejznámnější je velká svatyně Kasuga nacházející se v parku. Cestou zpět se zastavíme v čajové farmě Obubu, kde produkují jeden z nejvíce kvalitních zelených čajů v Japonsku. Název obubu znamená “čaj” řečeno kjótským dialektem.
Nocleh Kjóto.
8. den – 31.3.2018 – KJÓTO-HIROŠIMA
Po snídani v hotelu pojedeme ze stanice Kjóto vysokorychlostním šinkansenem do stanice Hirošima. Nikomu netřeba vysvětlovat, čím se toto město proslavilo. V našem programu si připomeneme historii návštěvou Mírového Parku, Atomového Domu a muzea a poté pojedeme na krásný ostrov Mijadžima nacházející se necelou hodinu od Hirošimy. Ostrov proslavený svatyní Icukušimou spočívající na pilotech nad vodami zátoky, je vůbec jedním z nejkrásnějších míst v celé zemi.
Nocleh Hirošima
9. den – 1.4.2018 – HIROŠIMA-HAKONE
Po snídani v hotelu opustíme oblast Kansai a Hirošimy a vydáme se vstříc zážitkům do populární oblasti Hakone. Ze stanice Odawara, do které se dostaneme šinkansenem, pojedeme privátním transferem do rjókanu, tradičního ubytování v japonském stylu na rohožích tatami. Budete tak mít možnost proniknout do japonské kultury a tradice. Během společné večeře zde vám průvodce vysvětlí jak se připravují tradiční jídla. Odpočinout si budete moci v místních lázních.
Nocleh Hakone.
10. den – 2.4.2018 – HAKONE – TOKIO
Po snídani v rjókanu se vydáme na celodenní výlet oblastí Hakone privátním transferem. Pojedeme do Národního parku Fudži-Hakone. Hory, lesy, bohatá fauna i flora, léčivé prameny , to vše zajistí, že tento zážitek bude nezapomenutelný. Fudži je se svojí výškou 3776 metrů nejvyšší horou Japonska. Z jezera Aši nacházející se v parku z něj můžeme obdivovat krásný výhled na horu. Užijeme si společný výlet lodí po jezeře , poté do pětipatrové Chureito pagody, ideální místem, kde pořídít nádherné fotografie díky nádhernému výhledu kolem.
Večer se vrátíme privátním transferem do Tokia
Nocleh Tokio.
11. den – 3.4.2018 – TOKIO- KAMAKURA&JOKOHAMA – TOKIO
Po snídani v hotelu tento den nabízíme možnost zakoupení Celodenního výletu v Kamakuře a Jokohamy:
Privátní transfer vás dopraví z Tokia do Kamakury. Kamakura je přímořské město chrámů a zalesněných vrchů navštívíte sochu Velkého Buddhy Daibutsu měřící více než 13 metrů, která se stala symbolem města. Další zastávkou bude chrám Hasedera ukrývající překrásnou sochu bohyně milosrdenství Kannon s 11 tvářemi. Budete moci projít ulici Komači, kde se nachází 250 restaurací, butiků, kaváren, suvenýrů. Odpoledne pojedeme do Jokohamy, kde budete mít možnost projít centrální část Minatomirai nacházející se podél vody a spoustou atrakcí, nákupních zón, hotelů, zábavných parků, reklaxačních míst a koupele, muzea a parků. Privátní transfer do hotelu v Tokiu.
Cena programu. 2028,-Kč/1 os.
Nocleh Tokio.

12. den – 4.4.2018 – TOKIO
Brzy ráno vyrazíme privátním transferem  na letiště Narita, odkud  poletíme zpět do ČR.

Cena zahrnuje:

9 x ubytování ve  3* hotelech –  dvoulůžkové pokoje se snídaní 
1 x ubytování v tradičním rjókanu s onsenem
7 –  denní Japan Rail Pass
Trajekt na ostrov Mijadžima
Cestovní koordinátor – japonsky hovořící,  který s Vámi bude po celou dobu Vašeho pobytu 
2 x kurýrní služba (odvoz zavazadel z Tokia do Kjóta, z Kjóto do Hirošimy)
Výlety a vstupy do památek během zájezdu, jež jsou výše uvedeny
Transfer z letiště Haneda do hotelu v Tokiu první a poslední den z hotelu v Tokiu na letiště Narita
Půldenní a celodenní privátní transfer v Kjótu
Celodenní privátní transfer v Naře
Půldenní privátní transfer v Kjótu
Celodenní privátní transfer do/v Hakone a do Tokia
Půldenní privátní transfer v Tokiu
2 x večeře v japonském stylu
Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku dle zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí (od 450 Kč/osoba/pobyt)
stravování kromě snídaní a výše zmíněných
Příplatek za jednolůžkový pokoj (6 970 ,-Kč)

Ceny a rezervace:

Cena:  VYPRODÁNO

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

Změna programu vyhrazena

Praktické informace

Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.


Product Description

SAKURA –  japonská třešeň, ale také symbol pro nejkrásnější  období v Japonsku.  Doba plného rozkvětu  se přesouvá od východu směrem na západ. Ve stejném duchu je koncipován náš zájezd.  První dny strávíme v metropoli Tokiu, pak se postupně přesuneme přes  chrámové město Kjóto,  poklidné město Naru,   historickou Hirošimu, národní park Hakone,  nejvyšší horu Japonska- Fudži,  centrum buddhismu – Kamakuru  až k  přístavnímu městu Jokohamě a pak se vrátíme do Tokia, kde prožijeme poslední dva dny naší cesty.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “JARNÍ ZÁJEZD SAKURA 2018”