jezero Tója SLEVA!
Hakodate noční pohledOtaru festival sněhových světelOtarusapporo snow festivalSapporoSapporo clock towerHakodate

Za krásami ostrova Hokkaidó – 9 dnů (7 nocí)

Destinace:  Hokkaidó
Délka pobytu: 9 dnů/ 7 nocí
Období: celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí)
Cena: od 32 300 Kč (cena se slevou 5 % pro členy věrnostního programu)
Běžná cena: 34 000 Kč
CZ_Send-request

Vvydejte se s námi poznat druhý největší ostrov Japonska – Hokkaidó. Budete okouzleni jeho malebnou přírodou stejně jako kulturou a historií.

Objevte kouzlo nejpozději osídleného japonského ostrova, kulturu původních obyvatel Ainu i divokou přírodu, za kterou jezdí návštěvníci z celého světa. Hokkaidó láká turisty v každém ročním období, v zimě zejména lyžaře a snowbordisty díky chladnějšímu počasí, jelikož teploty dosahují pod nulu a vše je pokryto sněhem. V létě Hokkaidó nesužuje tak velké horko a vlhko jako ostatní části Japonska, a proto je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku či poznávání.

Doporučený program vašeho pobytu v Japonsku

1. den – Praha – Sapporo

Odlet na ostrov Hokkaidó – letiště New Chitose Airport.

2. den – Sapporo

Přílet na letiště New Chitose Airport a přesun do Sappora. Ubytování v hotelu a ve zbylém čase poznávání města. Pokud přijedete na stanici JR Hokkaido, doporučujeme výhled z observatoře nacházející se v JR Tower.

3. den –  Sapporo

Dnešní den celý využijte k poznávání hlavního města Hokkaida – Sappora. Pokud sem zavítáte v únoru, nenechte si ujít světoznámý Sněžný festival, který se zde koná každý rok a na kterém uvidíte spoustu zajímavých soch vytvořených ze sněhu. Pokud plánujete navštívit Sapporo v jiném období, nezoufejte, i tak je zde mnoho k vidění. Ráno se zajděte podívat na jeden z trhů – trh Nidžó nebo trh Sapporo Džógai (neboli Curb Market), který se specializuje na hokkaidské mořské plody. Dále doporučujeme návštěvu veřejného parku Odori a Muzea piva (Sapporo Beer Museum). Historickou památkou je také Věž s hodinami z roku 1878, dnes symbol Sappora. Odpoledne si můžete udělat výlet na horu Moiwa, odkud je krásný výhled na Sapporo.

4. den – Sapporo – Otaru

Dnes si udělejte výlet ze Sappora do Otaru, malebného přístavního města, které v minulosti sloužilo jako hlavní obchodní a rybářský přístav. Projděte se podél kanálu lemovaného historickými budovami skladišť, zajdětě si do městského muzea nebo se podívat na Nišin Goten – sídla bývalých bohatých rybářských obchodníků z doby, kdy sleďový průmysl byl na svém vrcholu (cca do roku 1950).

5. den – Sapporo – Hakodate

Ráno odjezd ze Sappora do města Hakodate. Před odjezdem si v Sapporu aktivujte 5-denní JR Hokkaido Pass. Odpoledne se zajděte podívat na pevnost Gorjókaku, která dříve sloužila pro obranu, dnes však slouží jako veřejný park. V období rozkvětu sakur se Gorjókaku považuje za jedno z nejlepších míst Hokkaida, kde lze sakury pozorovat. Na večer doporučujeme horu Hakodate. Noční pohled z hory na Hakodate se řadí mezi tři nejlepší v Japonsku. Pokud chcete raději vidět Hakodate přes den, můžete si horu Hakodate nechat na další den.

6. den – Hakodate

Ráno začněte procházkou po ranním trhu (Hakodate Asaiči) nacházejícím se poblíž stanice JR Hakodate. V jeho prostorách lze nalézt mnoho mořských plodů, ale i čerstvé ovoce a zeleninu. Projdtěte se po trhu a dejte si k snídani něco dobrého. Dále si můžete prohlédnout čtvrť Motomači s historickými domy v západním stylu nebo bývalé skladiště s budovami z červených cihel. Dnes se v této oblasti nachází spousta restaurací a obchodů se suvenýry. Navečer návrat zpět do Sappora.

7. den – Sapporo – Širaoi

Dnes si udělejte celodenní výlet ze Sappora do městečka Širaoi, které je proslulé pro své Ainu muzeum (Porotokotan). Podívejte se, jak žili původní obyvatelé ostrova Hokkaidó – Ainuové a naučte se něco o jejich historii. Porotokotan je jedno z nejlepších muzeí Ainu v celém Japonsku. Představuje skanzen, kde jsou repliky domů Ainu. V každém z nich najdete ukázky toho, jak Ainu žili. Pokud budete mít po návštěvě muzea ještě hodně času, zajeďte se podívat také do nedalekého Noboribecu, vyhlášeného lázeňského města plného onsenů.

8. den – Sapporo – jezero Tója

Opět si udělejte jednodenní výlet ze Sappora, tentokrát k jezeru Tója, které je součástí národního parku Šikocu – Tója. Kromě samotného jezera se v blízkosti nachází také aktivní sopka Usu a spousta horkých pramenů. Můžete si udělat procházku ke kráterům, které vznikly v roce 2000, kdy sopka Usu naposledy vybouchla, nebo se svést lanovkou téměř k vrcholu této sopky.

V letních měsících můžete také jeden den věnovat návštěvě města Furano, které je populární především pro svá levandulová pole, která kvetou nejkrásněji v červenci.

9. den – Sapporo – odlet zpět do ČR

Poslední den odjezd ze Sappora na letiště a návrat do ČR.

Cena zahrnuje:

  • Letenku Praha – Sapporo – Praha
  • 7 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • 5 – denní JR Hokkaido Pass
  • Pojištění Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku sle zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

  • městskou a meziměstskou dopravu (autobus, metro)
  • fakultativní výlety
  • vstupy do památek
  • pojištění léčebných výloh (cestovní pojištění můžeme zajistit u ERV Evropské pojišťovny)
  • příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)

Ceny a rezervace:

Pro členy věrnostního klubu 5% sleva: od 32 300 Kč
Běžná cena: od 34 000 Kč

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji.

Změna programu vyhrazena.

Praktické informace

Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je důležité se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.


Product Description

Poznejte s námi Hokkaidó – japonský ostrov, který skrývá mnoho krásných míst, ať už přírodních, kulturních či historických.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Za krásami ostrova Hokkaidó – 9 dnů (7 nocí)”