Výhled na Tokio zdarma

Tokyo_View-from-Tokio-Metropolitan-Government

Ve 45. patře Tokio Metropolitan Government Building v Šindžuku (západní východ) jsou k dispozici 3 galerie s výhledem na Tokio, kde máte zdarma možnost vychutnat si nádherný výhled na Tokio, horu Fudži a Jokohamu.
Otevřeno: od 09:30 do 17:30 (19:30 v neděli). Zavřeno: pondělí (nebo úterý, je-li pondělí státní svátek). Svatyně, chrámy, pagody a paláce zdarma.

Císařský palác

Tokyo_Imperial PalaceVstupné zdarma je u většiny svatyň a klášterů. Mezi nepopulárnější patří svatyně Meidži Džingu, svatyně Jasukuni, klášter Sensodži (Asakusa) a klášter Zodžódži (blízko Tokijské věže). A také ovšem Císařský palác.

Návštěva zahrad zdarma

SakuraHigaši-Gjoen – Východní zahrady Císařského paláce (zastávka Tokio)
Východní zahrady Císařského paláce patří v Tokiu k těm nejkrásnějším. Uvnitř je také k vidění umělecká sbírka císaře Šowy. Vstupné je zdarma. Otevřeno: od 09:00 hod. až do 16:30 hod. (poslední prohlídka začíná v 16:00 hod.)

Parky zdarma

Tokyo_Yoyogi parkJojogi Park (JR stanice Haradžuku Station na lince Yamanote)
Jojogi park je zdarma otevřen o nedělích, kdy se stává centrálním jevištěm pro umělecká představení jednotlivců i souborů.
Ueno Park (UENO KOEN) (JR stanice Ueno na JR lince Yamanote)
Ueno park je známý svými květy japonských třešní a lotosovými listy. Lotosy kvetou v létě, třešňové květy koncem března až začátkem dubna.

Muzea zdarma

Tokyo-tower_JNTOMuzeum zápasů sumo (JR stanice Rjogoku na JR lince Sobu)
Muzeum se nachází naproti stadionu zápasů Sumo Kokugikan. Exhibice zahrnuje obrázky nejlepších zápasů všech dob a také různé další exponáty. Otevřeno: od 10:30 hod. až do 16:30 hod. (většinu dnů v roce).
Další muzeum zdarma je nedaleké Muzeum zemětřesení Kanto.

Muzeum televizní stanice NHK Broadcasting (blízko stanice Kamijačo na lince metra Hibija)
V Muzeu televizní stanice NHK můžete vidět v angličtině svůj vlastní zpravodajský bulletin, také zde můžete vidět, na jak pokročilé úrovni technologie se vysílaly v roce 1964 olympijské hry z Tokia.
Otevřeno: od 09:30 hod. až do 16:30 hod, od úterý do neděle.

Muzeum elektrické energie TEPCO (Šibuja, blízko Tower Records)

Muzeum TEPCO bylo vybudováno pro Tokyo Electric Power Company. Mezi jinými zde můžete vidět i velké modely jaderných elektráren.
Otevřeno: od 10:00 hod. až do 18:00 hod., zavřeno o víkendech.

Muzeum zemětřesení Kanto (JR stanice Rjogoku na JR lince Sobu)

Muzemu stojí na místě Tokijského kláštera vzpomínek a připomíná tak ničivé zemětřesní z roku 1923.
Otevřeno: od 09:00 hod. až do 16:30 hod., zavřeno v pondělí. Blízko je (také zdarma) Muzeum zápasů Sumo.

Místa, kde lze zdarma „nasát“ atmosféru Tokia

Chcete-li vidět krásné panorama tokijských mrakodrapů, jděte na promenádu, která vede podél nákupního centra Odaiba. (Jeďte ze stanice JR Šimbaši monorailem Jurikamome do stanice Odaiba Kaihen Koen)
Chcete-li vidět více lidí, než jste kdykoliv viděli, zkuste se projít stanicí Šundžuku během dopravní špičky. Stůjte chvíli u křižovatky Ginza Sukijabaši, nebo zkuste přejít křižovatku u stanice Šibuja, východ směr Hačiko.
Chcete-li vidět něco z opravdu bizarního způsobu života, jděte se v neděli podívat na Haradžuku.
Chcete-li být v kontaktu se současnými nejmodernějšími technologiemi, jděte se podívat do čtvrti Akihibara.

Showroomy zdarma

Chcete-li vidět a vyzkoušet si nejnovější elektroniku, navštivte Dům Sony na Ginze (blízko křižovatky Sukijabaši). Je otevřen denně od 10:00 do 18:00 hod.
Chcete-li vidět auta budoucnosti, navštivte showroom Toyota Mega Web ve čtvrti Pallette Town. Otevřeno denně od 11:00 do 21:00. Tel.: 0070 800 489 000.

Přistup na internet zdarma

V showroomu T-Next Toshiba v Šindžuku, můžete mít až jednu hodinu přístupu k internetu zdarma. Showroom se nachází na devátém poschodí budovy Park Tower. (Vydejte se ze zastávky Šundžuku přes východ Jih a jděte dolů po  Košu Kaido Dori Avenue směrem k Hacudai; je to velmi blízko hotelu Washington). Otevřeno je od 10:00 do 18:00 hod, zavírací den: neděle.                 Tel.: 03 5322 1048.
Zdarma jídlo a doplňování kafe.

Jídlo

V přízemí řady obchodních domů naleznete spousty vzorků jídla zdarma. Alternativně můžete zkusit Nakamise Shopping Arcade v Asakuse (linka Ginza nebo linka Asakusa TOEI).

Doplňování kafe

Kavárny a restaurace rychlého občerstvení obvykle doplňování kafe zdarma nenabízí, ale Wendy’s na Ginze je výjimka, stejně jako některé pobočky McDonalds – najdete je podle cedulí, umístěných za pokladnou.

Magazíny zdarma

Vydání magazínu Tokyo Classidied je zdarma a můžete si ho vyzvednout v Tower Records ve čtrvti Šibuja.
Nakupování téměř zdarma (100YEN – cca 20 Kč)
Nákupy „Vše za 100 Jenů“ můžete uskutečnit ve stejnojmenné síti. Jedna je například ve čtvrti Šibuja. Na pěti podlažích zde naleznete spousty zboží jako jídlo, suvenýry, drogérii, atd.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress