Jaro už klepe na dveře a v Japonsku už se na řadě míst objevují rozkvetlé sakury. A protože Japonci každou takovou událost umí pořádně oslavit, tak ani se sakurami nezůstávají pozadu. Už teď můžete vidět po celém Japonsku tematické věci týkající se sakur – Starbucks vyšel se svou sakura edicí, stejně tak různé nápoje jako Coca cola mají svou řadu pití inspirovanou těmito třešňovými květy. Všeobecně u jídla lze najít sakura příchutě snad všude.

No a právě se svou „sakura“ tematikou přišlo letos i Tokijské metro.  Od 12. března až do 8. dubna se můžete projet ve vlaku, který tak trochu připomíná sakurový ráj. 🙂

sakura

Zdroj: Tokyo Metro

Hlavním cílem této kampaně je představit krásná místa podél tokijského metra, kde se můžete jít na sakury podívat (jap. hanami = pozorování květin/sakur). Tokijské metro tak chce návštěvníkům zpříjemnit jejich cestování a ukázat, že i metrem se dá zažít mnoho zajímavých zážitků. Vlak metra jezdí na lince Ginza a v každé stanici na návštěvníky bude čekat také tištěný průvodce, ve kterém Tokijské metro představuje místa, kde se můžete jít na sakury podívat.

sakura

Zdroj: Tokyo Metro

Navíc se Tokijské metro spojilo se společností Asahi, která vyrábí pivo, a která také přišla se svojí sakura edicí. Reklamy na toto pivo můžete vidět právě v tomto sakura vlaku.

sakura

Zdroj: Asahi

Tak co Vy na to? Také byste se rádi takovým metrem projeli? 😀

 

Zdroj: Tokyo Metro, Asahi