Pokud jste nestihli období sakur v Japonsku, nezoufejte. Jestli se na Vaši dovolenou chystáte v květnu, budete mít spoustu příležitostí vidět i jiné krásné květiny, kterých je po celém Japonsku nepřeberné množství. Můžete se tak mrknout na zajímavá a krásná místa, kde právě pokvetou a zažít tak podobnou atmosféru jako při pozorování sakur. My Vám přinášíme tipy na pár zajímavých míst, které určitě stojí za návštěvu.

Zahrada Kawači Fudži

Tato soukromá zahrada se nachází na ostrově Kjúšú, kousek od města Kitakjúšú (sever Kjúšú). Otevřena veřejnosti je jen sezónně, na jaře kvůli krásně kvetoucím vistáriím a na podzim kvůli javorovým listům.

Velice populární je právě na jaře, kdy se můžete pokochat krásnými vistáriemi, které kvetou v barvách od bílé až po tmavě fialovou. Velmi známé jsou dva více než 100metrové tunely obrostlé vistáriemi.

Oficiální stránky (pouze v japonštině)

Květinový park Ašikaga

Pokud chcete vidět krásně rozkvetlé vistárie a máte to daleko na Kjúšú, doporučujeme navštívit Květinový park Ašikaga.

Pokud jedete vlakem, vystoupíte přímo na stanici Ashikaga Flower Park a odtud je to jen 1 minuta chůze. Park se nachází ve městě Ašikaga, cca 1,5 h vlakem z Tokia.

Pokud chcete vidět nádherně rozkvetlé vistárie, určitě sem zavítejte.

Oficiální stránky

Hitachi Seaside Park

V prefektuře Ibaraki ve městě Hitačinaka se nachází tento krásný park, který je přístupný ve všech ročních obdobích.

Park láká na mnoho krásných květin, nicméně do poloviny května je hlavní hvězdou Hajnička. Ta svou modrou barvou pokryje cca 3,5 hektarů parku.

Určitě stojí za návštěvu.

Oficiální stránky

Festival šiba sakura

Až do 27. května se můžete zajet podívat na Festival šiba sakura. Tento festival se pyšní přehlídkou více než 800 000 kvetoucích Plamenek. Scenérii navíc krásně doplňuje hora Fudži. Krásná podívaná na přehlídku bílých až růžových květin určitě stojí za návštěvu.

V době konání festivalu se na místo dostanete vlakem či autobusem.

Oficiální stránky

©K,Fukunaga/©JNTO

vistárie

©Akira Okada/© JNTO