V dnešním článku Vám přinášíme TOP zážitky podle Lonely Planet, které si s sebou musíte z Vaší letní dovolené v Japonsku přivézt.

Někteří lidé mají léto v Japonsku spojeno především s vlhkem a velkými horky, ve kterých se Vám nechce cestovat ani vlastně dělat jakoukoliv jinou aktivitu. Z vlastní zkušenosti však víme, že léto v Japonsku je mnohem více než to. Čeká na Vás mnoho zážitků a krásných momentů, které Vám zůstanou napořád jako vzpomínky. Pokud tedy jedete zrovna v létě, užíjte si na plno všech možností, které Japonsko nabízí 🙂

Letní festivaly a ohňostroje

Jako je pro nás typický ohňostroj na Silvestra, v Japonsku patří neodmyslitelně k létu. Lidé se často oblékají do jukaty (letního kimona), sejdou se s přáteli, baví se a popíjí a užívají si letní náladu. Letní ohňostroje mají v Japonsku kouzelnou atmosféru a najít je můžete prakticky všude, i když se zrovna budete nacházet jen v rušném Tokiu. Ohňostroje bývají často součástí letních festivalů (macuri), kterých je v Japonsku opravdu hodně.

Jedním z nejdůležitějších svátků v létě je Obon, buddhistický svátek, který oslavuje předky. Často jsou vidět lampiony, které mají vracející se předky dovést zpět. Tančí se tance (bon odori), chystají se různé pokrmy, které se předkládají předkům. Krásné lampionové pouštění na řece je například v Kjótu, ve čtvrti Arašijama.

Jídlo

Pro každé období v Japonsku je typické jiné jídlo. Pokud se tam chystáte v létě, určitě musíte vyzkoušet nagaši sómen. Nudle sómen jsou pouštěny bambusovou trubkou a ochlazovány. Lidé si je z této bambusové trubky nabírají na talířek a jedí je studené. Je to jeden ze způsobů, jak se v horkém létě zchladit.

Pokud se půjdete podívat na nějaký festival, rozhodně zkuste nějaké jídlo ze stánků. Jakisoba (smažené nudle), takojaki (smažené knedlíčky uvnitř s kouskem chobotnice) či okonomijaki (smažená zelná placka na způsob bramboráku) chutnají přímo božsky.

Kakigóri je další mňamkou. Je to vlastně rozdrcený led nahoře politý nějakou polevou, někdy s kopečkem zmrzliny. Není lepší pocit, než vylézt z horkého onsenu (tradiční japonské lázně) a osvěžit se touto dobrotou.

kakigóri

Výšlap na horu Fudži

Letní měsíce jsou nejlepší příležitostí pro ty, kteří si chtějí zkusit výšlap na horu Fudži. Stezky až k vrcholu jsou otevřeny zhruba jen 2 měsíce v roce, letos od 1. července do 10. září. Pro Vás nadšence nabízíme zařízení dopravy a ubytování pro výšlap až na vrchol. Více info ZDE

východ slunce na vrcholu hory Fudži. Image by Maik / CC BY 2.0

Hokkaidó

Pokud Vás trápí horka, vydejte se na sever. Hokkaidó nabízí v létě přívětivější klima než zbytek Japonska. Navštivte některý z národních parků nebo se vyšplhejte na jednu z překrásných hor.

Zdroj: Lonely Planet