Dnes jsem se rozhodla Vás informovat o jedné moc důležité změně.
Slyšeli jste někdy o rybím trhu Cukidži, který se nachází v Tokiu?
Tento trh se řadí mezi největší rybí trhy na světě, každý den se tu obchoduje asi s 2000 t mořských plodů. Otevřen byl již roku 1935.
Velmi známý je také díky tuňákovým aukcím, které se tu pořádají brzy ráno.
Abyste se na tuto aukci dostali, musíte být mezi prvními 120 návštěvníky, víc jich totiž z kapacitních důvodů každý den nepřijmou. To většinou znamená vstát opravdu brzy ráno (přihlašování začíná v 5 ráno).
Tento rybí trh se těší velké popularitě také u turistů. Každoročně narůstá počet návštěvníků, kteří se chtějí podívat na aukci, prohlédnout si čerstvé plody nebo si dát něco dobrého v jedné z mnoha restaurací či stánků.

Na tak velký počet návštěvníků však nestačí zastaralá infrastruktura ani prostory trhu, proto bylo rozhodnuto o jeho přestěhování na jiné místo.
Mluvit o stěhování se začalo již v roce 2016, ale definitivní rozhodnutí bylo určeno až letos.

Nově se trh přesunuje do Tojosu, uměle vytvořeného ostrova nedaleko Odaiby v Tokiu. Poslední tuňákovou aukci tak mohou návštěvníci vidět 15. září. Poté budou aukce přerušeny a vše se začne připravovat na přesun do Tojosu. 29. září se také uzavře zbytek vnitřního trhu, kde se prodávají mořské plody. Kompletně se pak trh definitivně uzavře 6. října!

11. října se oficiálně otevře trh Tojosu. Součástí budou 3 hlavní budovy – dvě pro mořské plody a jedna budova pro zeleninu a ovoce. Součástí budov budou vyhlídkové plošiny, kde budete moci jako návštěvníci nerušeně pozorovat dění na trhu.
Součástí budou samozřejmě také restaurace a obchody, některé se sem přesunou z bývalého trhu Cukidži, některé se otevřou nově.
Tak přátelé, jsem moc zvědavá, jak bude nový trh vypadat, až tam začnou prodávat své produkty prodejci a budou se tam hrnout návštěvníci 🙂
Pokud budete v Tokiu, běžte se tam určitě mrknout! Ať můžete poreferovat. 🙂

Zdroje:

Japan Times
Japan Guide

Zdravím všechny čtenáře!
Dovolte, abych se Vám představila.
Jmenuji se Ayako a pocházím z Japonska.
Narodila jsem se ve starobylém městě plném japonské historie a kultury – Kjótu.
Odteď Vás budu provázet, informovat Vás o různých změnách i novinkách o tom, co se zrovna děje v mé domovině – Japonsku.
A že se máte na co těšit! 🙂