Máte namířeno do Japonska? Přemýšleli jste, které aplikace stáhnout, abyste si usnadnili Vaše cestování? Můj seznam není ani náhodou úplný, vybrala jsem Vám však alespoň 8 pro inspiraci. 🙂

1. JAPAN Trip Navigator

Na prvním místě samozřejmě nemůže chybět aplikace, kterou jsme vytvořili my, JTB 😉 Neříkám to však nadarmo, v aplikaci najdete moře zajímavých informací. Kromě tipů na zajímavá místa, restaurace či ubytování tu můžete najít i různé okruhy. Můžete se tak inspirovat na výlety – u každého okruhu máte dobu trvání, informace o jednotlivých místech a možnost spustit si okruh v navigaci. Náš chatbot Vám navíc rád odpoví na Vaše zvídavé dotazy.

Více info o aplikaci ZDE >>

2. HyperDia

HyperDia je webová stránká, která slouží k vyhledávání převážně vlakových spojů v Japonsku. V současné době ji lze stáhnout i jako mobilní aplikaci. Funguje velmi jednoduše, najdete zde vlakové spoje vč. doby trvání jízdy, typu vlaku či ceny v japonských jenech. Jedna vychytávka je také super a zvláště pro držitele Japan Rail Passu (časová neomezená jízdenka po Japonsku, více info ZDE >> ). Při vyhledávání můžete vyloučit šinkanseny Nozomi a Mizuho (na které JR pass neplatí) a také vlaky soukromých železničních společností. Tím pádem Vám zbydou pouze spoje, na které lze využít JR pass.

3. Ms. Green

Nechci se moc chlubit, ale kromě JAPAN Trip Navigator máme ještě jednu aplikaci, také od nás JTB. Ms. Green je nová zaměstnankyně cestovní kanceláře a formou komiksu Vás provází po různých místech v Japonsku, ukazuje zajímavá města, restaurace a dává Vám tipy – např. jak používat japonský záchod či jak se chovat v onsenu – japonských lázních.

Více info ZDE>>

Zdroj obrázku: ghacks.net

4. Google translate

Aplikace Google translate je nepostradatelným pomocníkem pro ty, kteří neovládají japonštinu. Kromě standardního slovníku má totiž tahle appka super vychytávku. Přeloží Vám z fotky japonské znaky. Můžete si tak vyfotit cedule, nápisy v obchodě, na potravinách a přeložit si je i bez pomoci japonského překladatele 😉

Zdroj obrázku: Apple store

5. GURUNAVI – Japan Restaurant Guide

Řekněme si to narovinu, řada z Vás se chystá do Japonska také za výborným jídlem 🙂 V tom případě mám pro Vás dobrou zprávu. Aplikace GURUNAVI Vám pomůže vybrat restauraci ve Vašem okolí nebo podle preferencí (například místa, podle typu jídla či ceny). Je tak velmi dobrým pomocníkem, když se chcete v Japonsku dobře najíst.

Zdroj obrázku: Google Play

6. Tokyo Subway Navigation

Jízda tokijským metrem může být někdy zážitek na celý život (a to ne vždy v dobrém slova smyslu). Nekonečná změť stanic, rozsáhlé mapy. Velkým pomocníkem může být právě tato aplikace, kterou vytvořila společnost Tokyo Metro Co. Kromě standardního vyhledávání můžete také klikat na stanice přímo v mapě a hledat tak nejlepší trasu. Funguje navíc i offline, což může být velká výhoda v případě, že nemáte přístup k internetu. A když náhodou nevíte jméno stanice, stačí zadat, že chcete jet např. k chrámu Sensódži a aplikace si s tím poradí.

Zdroj obrázků: Google play

7. Japan Guide With Me

Jedna z nejlépe hodnocených aplikací. Její obrovskou výhodou je hlavně to, že ji můžete používat i offline. Aplikace nabízí všechny zajímavé informace o dané lokalitě, dá Vám tipy na různé zajímavosti, řekne Vám, co a jak funguje a další vychytávky. Navíc je dělaná cestovateli pro další cestovatele, takže je velice user-friendly. Za nás určitě doporučujeme.

Zdroj obrázků: Google play

8. Safety Tips

Je to sice nemilé, ale je nutno pamatovat také na to, že v Japonsku občas hrozí nebezpečí zemětřesení či cunami. Je dobré na to myslet předtím, než se tam vydáte. A právě aplikace Safety Tips, která byla vytvořena pod dohledem Japan Tourism Agency umožňuje být v obraze, kde a co se právě děje. Kromě samotných zpráv o probíhajících živelných pohromách jsou uživatelům na základě volby oblasti zasílána také upozornění na nadcházející zemětřesení, cunami, vulkanickou činnost aj. Navíc tam najdete rady, jak se při různých živelných pohromách chovat a co máte dělat.

Zdravím všechny čtenáře!

Moje jméno je Ayako a dnes Vám přináším pár tipů na zajímavé aplikace, které pro Vás můžou být užitečné při cestování Japonskem.