Skoro každý asi slyšel o slavných jelíncích šika, které si můžete nakrmit a pohladit v Narském parku. Věděli jste však, že v Japonsku se nachází také králičí ostrov? Ókunošima, jak se oficiálně ostrov jmenuje, se nachází východně od Hirošimy a od pevniny jej dělí jen 15 minut jízdy trajektem. Ostrov je domovem více než 1000 divokých králíků, kteří zde obývají místní lesy a pole. Tito králíčci však úplně divocí nejsou. Když vidí, že máte v ruce něco dobrého, okamžitě se k Vám seběhnou a nechají se od Vás nakrmit. Můžete tak strávit celé odpoledne relaxem a krmením králíčků a také si koupit jeden z pěkných suvenýrů, který Vám bude ostrov připomínat.

„Tadanoumicho, Takehara, Hiroshima Prefecture 729-2311, Japan – panoramio“ by usainohugahuga is licensed under CC BY 3.0

Kromě roztomilých králíčků má však Ókunošima svoji temnou minulost. Za 2. světové války (až do roku 1945) tu fungovala továrna na jedovatý plyn a všichni pracovníci museli striktně dodržovat slib mlčenlivosti. Některé teorie také tvrdí, že divocí králíci byli na ostrov nasazeni po válce, aby stopovali úniky jedovatého plynu. Dnes stojí na ostrově pamětní muzeum, které připomíná tyto hrůzy války.

A pokud nejste příznivci takových muzeí, doporučuji projít si ostrov a pokochat se krásnou přírodou, která ostrov obklopuje. Na Ókunošimě se nachází také hotel, takže je zde možnost přenocovat. Jelikož králíčci jsou nejvíce činní brzy po ránu či navečer, budete mít s přespáním na ostrově možnost vidět je v celé kráse.

Pokud Vás láká ostrov plný králíčků, můžete jej navštívit s naším skupinovým zájezdem s anglicky mluvícím průvodcem –  Japonsko: krásy regionu Setouči. Více info o zájezdu ZDE>

Zdroj: Rabbit Island

Máte rádi malá roztomilá zvířátka, stejně jako já? Pak se se mnou vydejte na ostrov Ókunošima, který je domovem malých roztomilých králíčků.

Vaše Ayako