Jste milovníci lyžování či jiných zimních radovánek a láká Vás Japonsko? Slyšeli jste o Hokkaidu, ale nechce se Vám jet až tam? Mám tu dnes pro Vás jeden tip, ze kterého budete přímo unešeni. 🙂

Kromě Hokkaida, které je opravdu vyhlášené svými lyžařskými resorty, je v Japonsku mnoho míst, kde si můžete kvalitně zalyžovat. Já bych Vám dnes ráda představila údolí Hakuba, které se nachází cca 4-5 h jízdy vlakem z Tokia, takže je velmi dobře dostupné. Údolí se nachází nedaleko města Nagano, přímo na úpatí Japonských Alp.

Hakuba se v roce 1998 stala dějištěm zimních Olympijských her, což velkou měrou přispělo k popularitě celé oblasti i u zahraničních návštěvníků. Blízkost Japonských Alp přispívá k tomu, že tu každoročně napadá několik metrů sněhu a vyhlášený je hlavně prašan, za kterým tu jezdí z celého Japonska. Sezóna začíná většinou na konci listopadu či v prosinci a končí v březnu, někdy s přelomem do dubna.

Celý areál nabízí vyžití pro všechny – od začátečníků po profesionální lyžaře či snowboardisty. V údolí se nachází 10 hlavních resortů. Většina z nich nabízí široké sjezdovky, kde není přeplněno, takže si můžete dosyta užít Vaše zimní radovánky. Resorty se navíc spojily a nabízejí jednotný celodenní skipass, který lze využít pro všech 10 sjezdovek.

V areálu se nachází několik vesnic, kde se můžete ubytovat, buď v tradičním japonském rjókanu nebo hotelu západního stylu s klasickými pokoji. Řada ubytování má také své shuttle autobusy, které Vás zdarma přivezou k jednotlivým resortům. Po náročném dnu si můžete dopřát relax v některém z onsenů – tradičních japonských lázní, nebo si vychutnat dobrou večeři v jedné z místních restaurací.

Resorty nabízí kromě standardních věcí také školy lyžování s anglicky mluvícími instruktory, heli skiing, snow parky, snowmobiling a další atrakce. Zajet se můžete podívat také do opičího parku Džigokudani. Ten je proslulý svými sněžnými opicemi, které se v přírodním parku koupají v horkých pramenech.

Zkrátka Hakuba je ráj pro každého lyžaře, který musíte vyzkoušet. A to přímo s námi. My v JTB máme rádi sporty, a proto Vám přinášíme zájezd i do údolí Hakuba, kde se můžete doslova vyřádit na místních svazích a sjezdovkách. A abyste se cítili jako doma, k ruce Vám po celou dobu bude místní český průvodce, který zde bydlí a celou oblast zná jako své boty. Více informací o zájezdu ZDE>

Přinášíme příklady resortů v Hakubě:

Happo One

Toto lyžařské středisko je známé právě díky Olympijským hrám 1998. Nabízí jeden z nejstrmějších svahů, s převýšením 1 071 m. Navíc se zde nachází jedna z nejdelších sjezdovek, s délkou 8000 m. Na své si tu přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Na rozloze 220 ha najdete 13 sjezdovek, 1 kabinovou lanovku a 22 sedačkových lanovek. U svahu se navíc nachází řada restaurací a kaváren.

Tsugaike Kogen

V tomto resortu si naplno užijete krásný pohled na 3000 m vysoké hory Japonských Alp. Největším lákadlem je však množství sněhu, která tu bývá celou sezónu díky hustému sněžení. Díky šířce sjezdovek až 1200 m je vhodným areálem pro začátečníky i rodiny. Kabinová lanovka Vás vyveze k 5000 m dlouhé sjezdovce. Můžete si tu také užít heli skiing a vyřádí se i děti v dětském areálu.

Zdroj: Hakuba Valley

Taky máte tak rádi lyžování jako já?
U nás v Japonsku máme mnoho míst, kde si tyhle zimní radovánky užít.
Já Vám dnes představím jedno opravdu super místo, kde si zimní aktivity užijete dosyta.
A uvidíte, že se sem budete chtít vracet.

Vaše Ayako