Soukromá železniční společnost Hankyu Railway, která operuje v regionu Kansai (např. Kjóto, Ósaka, Kóbe aj), přišla na příští jaro s další novinkou. Od března 2019 bude v provozu nová vlaková souprava, která nese název Kyotrain Garaku.  Bude se jednat už o druhou verzi, ta první – Kyotrain – už jezdí. Kyotrain Garaku má být upgradem této soupravy, která ještě víc návštěvníkům odhalí krásy Kjóta.

Zdroj: @Press

Celým smyslem nové soupravy bude přiblížit návštěvníkům atmosféru Kjóta – města plného japonské historie a kultury. Celý interiér je navržen ve stylu japonských rjókanů (tradiční hotely) a historických domů bohatých obchodníků. Najdete tu malé japonské zahrady a tradiční japonské motivy.

Vlak bude mít celkem 6 vozů, kde každý bude mít vlastní tematiku. První vůz bude laděný do podzimu, kdy krásně zbarvené listy (momidži) krášlí Kjóto i celé Japonsko. Druhý vůz bude laděn do zimních barev. Třetí vůz patří jaru a tedy hlavně rozkvetlým sakurám. Tematikou čtvrtého vozu se pak stane léto. Poslední dva vozy budou ve stylu časného jara a časného podzimu. V každé části vlaku si tak návštěvníci mohou vychutnat krásy Kjóta, japonské kultury i tradičních vzorů a motivů.

Zdroj: @Press

O účelu vlaku vypovídá už samotný název, kdy Kyotrain je zkrácenina pro Kyoto train. Garaku se dá volně přeložit jako krása hlavního města (Tokio nebylo vždy hlavním městem Japonska, v minulosti to bylo právě Kjóto – až do roku 1868). Motem společnosti Hankyu je „Naladit se na atmosféru Kjóta již od nástupu do vlaku“.

Zdroj: @Press

Nová souprava bude jezdit z Ósaky (stanice Umeda) do Kjóta (stanice Kawaramači). Celá jízda bude trvat méně než 45 minut a v provozu bude pouze o víkendech a státních svátcích. Přesto, že na tento vlak neplatí Japan Rail Pass (jelikož Hankyu Railway je soukromý dopravce), i tak jízda stojí za to. Cena je totiž jen 400 JPY za osobu (cca 80 Kč).

Zdroj: @Press

Já tedy určitě jízdu vlakem vyzkouším, a co vy? 🙂

Zdroj: @Press

Hurá! Od příštího roku bude do mé domoviny – Kjóta jezdit super nadupaný vláček. Nasajete atmosféru Kjóta ještě předtím, než tam vůbec přijedete 🙂

Vaše Ayako