Nagoja – hlavní město prefektury Aiči, které byste našli v centrální části ostrova Honšú. Patří mezi nejvíce zalidněná města Japonska. V minulosti byla Nagoja jedním ze tří hlavních sídel mocného rodu Tokugawa, který vládl v Japonsku v období Tokugawa (tedy období, kdy faktickou moc nad Japonskem nedržel císař, ale vojenská vrstva), a to v letech 1600 – 1868. Dnes je město důležitým průmyslovým centrem, má zde své ředitelství například automobilka Toyota.

Nagoja je svou lokací dobrým místem pro poznávání mnoha zajímavých míst – horského městečka Takajamy, Kjóta aj. V samotné Nagoji je řada věcí, které stojí za zmínku. Například nagojský hrad, který byl vybudovaný na začátku období Tokugawa – a to pro jednu větev tokugawské rodiny – rod Owari.

Kromě samotného hradu Vás však může upoutat ještě jedna zajímavá atrakce – SCMAGLEV and Railway Park. Jedná se o vlakové muzeum, které vytvořila společnost Central Japan Railway Company (JR Central). V muzeu najdete vystavených 39 vlakových souprav, od historických vlaků s parní lokomotivou, přes vysokorychlostní vlaky šinkanseny až po nejmodernější vlaky typu maglev (zkr. magnetická levitace). Dozvíte se tu vše o jejich technologii a nahlédnout můžete i dovnitř.

„Symbolic Rolling Stock Hall at the SCMaglev and Railway Park museum in Nagoya, Japan“ by Morio is licensed under CC BY-SA 3.0

Muzeum je velmi interaktivní a zábavné pro každou věkovou skupinu. Najdete tu obrovské diorama, které zobrazuje cestu šinkansenu Tókaidó – tedy z Tokia, přes Nagoju a do Ósaky. Kromě toho si za příplatek můžete zkusit, jaké je to stát se strojvedoucím – najdete tu simulátory jak pro šinkansen tak pro běžný vlak. Kromě toho se dozvíte vše o technologii vlaků maglev, které je věnována celá jedna sekce muzea.

„Overview of the Great Rolling Stock Hall at the SCMaglev and Railway Park museum in Nagoya, Japan“ by Morio is licensed under CC BY-SA 3.0

A kdo ještě nebude mít dost, může si skočit do kina, kde Vám promítnou vše o historii, technologiích a dalších zajímavostech ze světa železniční dopravy.

Pokud plánujete cestu do Nagoji, určitě doporučujeme návštěvu i tohoto muzea.

Do tohoto muzea se můžete podívat i v rámci našeho jarního zájezdu Sakura 2019. Kromě návštěvy SCMAGLEV and Railway Parku se můžete těšit na další zajímavosti, například návštěvu pivovaru, palírny sake a dalších zajímavých míst. Zájezd nyní se slevou 11 104 Kč. Více info ZDE>>

Taky Vás vždycky zajímalo, jak ty šinkanseny fungují?
Jestli ano, nenechte si ujít návštěvu muzea vlaků v Nagoji, dozvíte se tam mnoho zajímavostí.

Vaše Ayako