Krásná příroda, křišťálově čisté vody, horské vesničky i místní lidé, kteří dodnes žijí v harmonii s přírodou. To vše dělá z japonského venkova jedinečné a kouzelné místo, které by nemělo chybět na Vašem cestovním seznamu. Najdete zde rýžová pole, kde se pěstuje velmi kvalitní rýže, tradiční palírny sake nebo horké prameny onsen, kde můžete zrelaxovat své tělo i ducha.

Dnes bych Vám ráda představila oblast zvanou Okuaizu. Nachází se v západní části prefektury Fukušima a čas tu opravdu plyne velmi pomalu a lidé tu žijí v souladu s okolní přírodou. Okuaizu je domovem tradičního umění, řemesel i hodnot. Podívejte se s námi na některé z místních zajímavostí.

©kenkou hoshi©JNTO

„Most číslo 1 přes řeku Tadami“ (Daiičitadamigawakjórjó) – most s úžasnou scenérií, v jehož pozadí se nachází krásný výhled na rokli a okolní přírodu. Most je často předmětem zájmu fotografů, kteří čekají i několik hodin, aby zastihli projíždějící vlak.

Photo by: Okuaizu.net

Vesnička Maezawa Magarija vznikla v 16. století. Dodnes se zde zachovaly domky zvané magarija, které jsou typické tím, že jsou do tvaru L. V jedné části bydleli lidé, druhou obývala hospodářská zvířata. Ve vesničcce dodnes žijí obyvatelé a v roce 2011 se zapsala na seznam chráněných oblastí historických budov. V jedné z nich se dnes nachází muzeum, kde se můžete dozvědět vše o historii, farmářských nástrojích a dalších zajímavostech.

Photo by: Okuaizu.net

Národní park Oze se rozprostírá napříč 4 prefekturami – Fukušima, Gunma, Točigi a Niigata. V parku se nachází řada mokřadů, ale také mnoho alpských rostlin. Dechberoucí příroda je prostě odpočinkový ráj.

Photo by Okuaizu.net

Vesnice Šówa je jediná na hlavním ostrově Honšú, kde se ramie neboli karamuši pěstuje komerčně. Ramie je druh rostliny, ze které se vyrábí látka na oděvy a jiné věci. Látka utkaná z karamuši je pevná, ale přesto lehká, a proto je v textilních kruzích velmi populární. Toto řemeslo má velkou kulturní hodnotu a bylo oficiálně prohlášeno za tradiční japonské umění.

Nás Okuaizu prostě nadchlo, a co Vás? 🙂

Lákal Vás někdy japonský venkov? Jestli ne, tak po přečtení dnešního článku určitě názor změníte 🙂

Vaše Ayako