Japonsko, to není jen zajímavá historie a kultura. Je to také velké přírodní bohatství – krásné hory, jezera, ledovce či pláže. Objevte se mnou Japonsko také úplně z jiné stránky a inspirujte se různými outdoorovými aktivitami, které mohou Vaši dovolenou v této nádherné zemi ještě více zpestřit.

Kajakování

©Shikinejima Tourist Office/©JNTO

V Japonsku je řada krásných míst, kde můžete sjíždět řeku na kajaku. A pokud máte raději stojaté vody, nezoufejte. I tak je mnoho míst, kde si můžete kajakování užít dosyta. Velmi zajímavé je například kajakování na Okinawě, kde projíždíte mangovníky. Ostatně tato oblast byla v 70. letech vyhlášena za národní dědictví. Pro milovníky stojatých vod můžeme doporučit například prefekturu Nagano, kde se nachází několik hezkých jezer, jejichž krásu doplňují hory v pozadí.

Národní park Jakušima

©Yasufumi Nishi/© JNTO

Jakušima je ostrov nacházející se jižně od ostrova Kjúšú. Dá se sem dostat letecky z Kagošimy nebo trajektem. Národní park, který tu byl zbudován, ochraňuje rozmanitou biodiverzitu. Ostrov je domovem jedněch z nejstarších japonských cedrů, jejichž stáří již mnody překročilo 1000 let. Ostrov je protkán turistickými stezkami, které vedou podél krásných vodopádů a další úžasné přírody. Jakušima také inspirovala Studio Ghibli při vytváření příběhu o princezně Mononoke. V roce 1993 byl ostrov zapsán na seznam UNESCO.

Surfování

©Tokushima Prefecture/©JNTO

A pro milovníky vodních sportů tu máme další dobrou zprávu. V Japonsku je také řada míst, kde si můžete suprově zasurfovat. Na mysl určitě přijde Okinawa, která je prostě subtropickým rájem a surfing či windsurfing je jen jednou z řady aktivit, které tu lze podniknout. Můžete si zkusit třeba potápění, šnorchlování a další zajímavé věci. Kromě Okinawy je vyhledávanou oblastí pro surfaře také oblast Tokušima, nacházející se na ostrově Šikoku. A že jste ještě nikdy na surfu nestáli? Nevadí. Existují zde různé surfařské školy či kurzy, které Vás naučí od základů.

Lyže a snowboard

Japonsko je prostě ráj pro milovníky zimních sportů. A nemusíte zrovna na Hokkaidó, abyste si parádně zalyžovali. Je tu spousta kvalitních lyžařských středisek, kde si přijdou na své i ti nejnáročnější. Mezi ty populární patří lyžařský areál Hakuba – ta byla také dějištěm Zimních olympijských her Nagano 1998. Nebo si můžete udělat výlet kousek od Tokia a jet se podívat do oblasti Zao onsen. A co je na lyžování v Japonsku nejlepší? Ta spousta prašanu, který tu každý rok přiláká lidi z celého světa.

Rokle Takačiho

©JTA/ ©JNTO

Pokud Vás láká japonská příroda, nenechte si ujít rokli Takačiho, která se nachází v prefektuře Mijazaki (ostrov Kjúšú). Kromě krásné přírody a skal utvořených z postupného formování vulkanického čediče se můžete pokochat také vodopádem Minaitotaki. Krásy rokle si můžete užít dvěma způsoby. První je zespodu, tedy z loďky, která je snadno k půjčení na jedné straně rokle (na jižní straně). Další možností je vidět rokli shora. Podél rokle vede cesta, kterou se dostanete až ke svatyni Takačiho.

Tak co, už jsem Vás inspirovala k návštěvě japonské přírody? 🙂

Miluju japonskou přírodu. Krása hor, jezer, ledovců i pláží Vám prostě vezme dech. Pojďte se se mnou podívat na některá z míst, která opravdu stojí za návštěvu.

Vaše Ayako 🙂