Pokud budete v Tokiu a chystáte se na horu Fudži nebo do jejího okolí, mám pro Vás super zprávu. 🙂

Zdroj: Live Japan

Od poloviny března začal jezdit vlak s názvem Fuji Excursion. Jedná se o přímé spojení mezi stanicí Šindžuku v Tokiu a stanicí Kawagučiko, nacházející se u stejnojmenného jezera. Všem cestovatelům, kteří chtějí navštívit horu Fudži a její okolí se tak otevírají nové možnosti. Fuji Excursion vyjíždí z Šindžuku 2x denně ráno: v 8:30 nebo 9:30 h. Celá cesta pak trvá 1 h 52 min. Pokud chcete stihnout zpáteční přímé spojení, tak z Kawagučiko tenhle vlak odjíždí také 2x denně: v 15:05 h odpoledne nebo pak navečer v 17:38 h. O víkendu je spoj posílen na 3 odjezdy z Šindžuku a 3 odjezdy z Kawagučiko.

Jelikož vlak využívá na část cesty linku společnosti JR Company a na část linku společnosti Fujikyu Railway, nemůžete Váš Japan Rail Pass využít na celou cestu. Ti, kdo cestují na Japan Rail Pass, si budou muset připlatit 1140 jenů (cca 230 Kč) + tzv. express fare 600 jenů (cca 120 Kč). Pokud nemáte Japan Rail Pass, jedna cesta Vás bude stát 4060 jenů (cca 810 Kč).

Pokud ze stanice Kawagučiko budete chtít dále pokračovat až na 5.stanici hory Fudži, jezdí odsud přímé autobusy. Pokud ne, krásné je i prostředí kolem jezera Kawagučiko. Můžete si například vyjet lanovkou a pokochat se krásným pohledem na jezero a horu Fudži nebo se projít kolem jezera a navštívit jedno z muzeí či dalších atrakcí.

Tak teď bude Vaše návštěva hory Fudži a jejího okolí ještě příjemnější. Za necelé dvě hoďky až u hory Fudži? To už by šlo, co říkáte.

Vaše Ayako 🙂