Japonsko – to není jen úžasná kultura, výborné jídlo a zajímavá historie. To je také dechberoucí příroda, která Vás prostě očaruje. Největším pohořím v Japonsku jsou Japonské Alpy, které se rozprostírají na hlavním ostrově Honšú. Já Vás dnes zavedu do Severních Alp, budete ohromeni tou krásou a čistotou japonské přírody.

Asi nejznámější ze Severních Alp je Alpská cesta Tatejama Kurobe. Rozkládá se na území dvou japonských prefekturNagano a Tojama a převýšení je 2400 m (směrem od Tojamy). Tato cesta Vám ukáže všechny krásy Japonských Alp a říká se jí „Střecha Japonska“.  Alpská cesta Vás vezme napříč pohořím Severních Alp a přístupná je z několika měst obou prefektur.

Otevřena však není po celý rok. Pro rok 2019 byla celá trasa otevřena 15. dubna a projít si ji můžete do konce listopadu. Na zimu se trasa uzavírá a není přístupná.

Jedním z lákadel celé Alpské cesty je to, že po cestě využijete několik dopravních prostředků – autobus, lanovku i trolejbus, který Vás převeze tunelem skrz horu Tatejama. Navíc uvidíte krásné a zajímavé divy japonské přírody. Od poloviny dubna zhruba do konce června je největší atrakcí celé trasy sněžný koridor.

©Tateyama Kurobe Kanko©JNTO

Podél celé cesty se nachází krásná jezera, hory (například hora Tatejama) i vodní nádrž Kurobe. Ta se nachází ve výšce 1500 m.n.m., což z ní činí nejvyšší vodní nádrž v Japonsku. U přehrady se také nachází observatoř. Pokud budete mít chuť vyšplhat se po 220 schodech, uvidíte přehradu krásně z výšky.

©Nagano Prefecture©JNTO

Kromě observatoře je možné se projet vyhlídkovou lodí po jezeře nebo si udělat procházku po okolí. Prostě nádhera.

Další krásnou ukázkou japonské přírody jsou také vodopády Šómjó – nejdelší vodopády v Japonsku. Z výšky 350 m stéká voda do rokle a na jaře se k těmto vodopádům přidává ještě jeden – vodopád Hannoki, dlouhý 500 m, který vzniká táním ledových ploch v horách. Dá se sem dostat autobusem ze stanice Tatejama.

©JNTO

Na oficiálních stránkách najdete všechny potřebné informace, abyste si mohli tuhle cestu naplánovat. Navíc tam najdete doporučené trasy i další důležité informace. Super věc je, že si můžete koupit jednodenní jízdenku, která Vám platí na všechny dopravní prostředky na celé trase, takže se nemusíte po cestě zbytečně zdržovat nákupem jízdenek.

Oficiální stránky ZDE>>

Také jste milovníci přírody jako já? Když můžu, hned vyrazím do lesa, na louku nebo do hor vychutnat si ten čerstvý vzduch a spoustu zeleně. Proto bych Vám dnes ráda ukázala, jak může být japonská příroda překrásná.

Vaše Ayako