Červen se v Japonsku nese ve znamení deště. Cuju neboli dešťové období přichází do Japonska někdy v polovině června, jeho začátek je ale na různých místech země odlišný díky různým přírodním podmínkám. Určitě neprší každý den, můžete ale počítat s tím, že bude pršet častěji a intenzivněji než v jiných měsících. Nejméně zasahuje deštivé období severní část Japonska – ostrov Hokkaidó.

Pokud se chystáte do Japonska zrovna v červnu, nezoufejte. I tak na Vás čeká mnoho super aktivit, které si můžete užít.

HORTENZIE

Hortenzie (jp. adžisai) jsou v Japonsku symbolem dešťového období a června. Vlhké počasí jim velice prospívá a v červnu jsou v plném rozkvětu. Na mnoha místech po Japonsku si můžete užít jejich krásu. Populární je například Kamakura nebo Tokio, kde můžete navštívit Bunkjó adžisai macuri (Bunkyo Hydrangea Festival) a obdivovat zde krásy více než 3000 hortenzií všech barev.

SANNO MACURI

Sanno macuri neboli Sanno festival patří ke 3 největším festivalům v Tokiu. Odehrává se během 11 dní u svatyně Hie, která se nachází ve čtvrti Čijoda (nedaleko Císařského paláce). Během všech dní se v rámci festivalu pořádá mnoho různých akcí, tím největším lákadlem je však 300 m dlouhý průvod, který jde centrem Tokia. Průvod tvoří kromě lidí v maskách a kostýmech také tzv. mikoši (přenosné svatyně). Celý průvod jde i Císařským palácem. Letos se festival koná od 7. do 16. června.

©JNTO

Sanno macuri v Tokiu (+ nenápadná reklama na naši pobočku JTB v Japonsku 😀 )

VNITŘNÍ AKTIVITY

Když prší, je nejlepší najít si místo, kde nezmoknete. Dešťové období svádí k návštěvě kaváren, restaurací, čajoven, ale i muzeí či divadel. V Tokiu můžete navštívit tradiční japonské divadlo kabuki v divadle Kabukiza, které je hlavním divadlem tohoto tradičního umění. Tokio je také domovem řady muzeí a výstav, navštivte třeba Národní muzeum nebo různá muzea umění. Nebo si zajděte na různé kurzy – workshopy kaligrafie, výroby suši a další. Mezi největší lákadla patří také čajový obřad, kde se dozvíte vše o historii i samotném významu čaje i čajového obřadu. Tento zážitek stejně jako i jiné dokážeme zařídit i my v JTB (více zde>>). Oblíbená jsou i akvária (nejznámější akvárium Čuraumi na Okinawě nebo třeba v Ósace). Zážitkem může být třeba návštěva Maid Cafe, Robot show či dalších nezvyklých míst. Nebo si zajděte do jedné z mnoha zvířecích kaváren – kromě nám známých kočičích kaváren existují také hadí kavárny, psí, soví, králičí a další. A hlavně – špatné počasí přímo vybízí k návštěvě tradičních japonských lázní zvaných onsen. Není nic lepšího než se ponořit do horké vody a nechat zrelaxovat celé tělo. A nemusíte být přímo v lázeňském městě. I v Tokiu se dají tyto lázně navštívit – doporučuji například lázně Óedo Onsen Monogatari.

Kikuči onsen (Kumamoto, ostrov Kjúšú)

HOKKAIDÓ NEBO OKINAWA

Pokud se opravdu chcete vyhnout dešti, můžete zamířit do jiných částí Japonska. Ideální je v tomto směru Okinawa nebo Hokkaidó. Okinawa se nachází v subtropickém pásmu a dešťové období sem přichází již v květnu, takže v červnu už tu budete „v suchu“. Kromě krásných písečných pláží nabízí také úžasnou okinawskou kulturu, výborné místní jídlo i přírodu. Je domovem památek UNESCO, slavného akvária Čuraumi a dalších zajímavostí. Navíc je ideálním místem pro potápění, šnorchlování a další vodní sporty. Hokkaidu, které leží na sever od ostrova Honšú, se dešťové období tak trochu vyhýbá. Hokkaidó je také více nedotčeno lidmi, najdete tu úžasnou přírodu, hory, jezera, lesy i lázeňská města s onseny – japonské tradiční lázně.

Okinawa

I když venku prší, můžete i v Japonsku zažít spoustu zábavy. Pokud zrovna míříte do Japonska, nechte se inspirovat našimi červnovými tipy.

Vaše Ayako