Máte rádi Japonsko a japonskou kulturu? Máte jedinečnou příležitost si ji přiblížit prostřednictvím hostování. Nezisková společnost AFS Mezikulturní programy o.p.s. právě hledá hostitelské rodiny pro 4 japonské studentky, které sem přijíždějí na rok studovat.

Více informací naleznete v textu níže.

AFS Mezikulturní programy, o.p.s. hledá hostitelské rodiny v České republice pro zahraniční studenty z celého světa!

Hostitelskou rodinou se může stát jakákoliv bezúhonná rodina na území ČR, jejíž členové doma mluví česky.

Hostitelská rodina nezištně poskytuje studentovi zázemí své rodiny, tzn. ubytování (student nemusí mít vlastní pokoj) a stravu. Hoštěním získává rodina zkušenosti s jinou kulturou, nového člena rodiny a přátelství na celý život, náhled na vlastní kulturu skrze hoštěného studenta, zajímavé a obohacující zážitky se studentem a mnoho dalšího.

Z našich zkušeností vyplývá, že i menší děti v hostitelských rodinách mají z hoštění užitek, často velmi rychle navážou se svým starším hostitelským sourozencem úzký vztah, také díky tomu, že i zahraniční student se česky teprve učí. Menší děti v hostitelských rodinách získávají hoštěním základní sociální dovednosti a také většinou první zkušenosti s cizí kulturou, které pak dokážou ve svém životě dobře zužitkovat. Hoštění je učí toleranci, nebojácnosti, sdílení, a navíc získávají nového sourozence.

Hostitelští sourozenci ve věku hoštěného studenta (15-18 let) mohou být studentům naopak dobrými parťáky ve škole, mohou jim pomoci začlenit se do kolektivu i s češtinou a učivem. Zároveň od svých hostitelských sourozenců získávají světorozhled a především získávají nového sourozence i kamaráda.

Většina studentů přijíždí do ČR na jeden školní rok, a to 23. srpna 2019. Studenti pocházejí především z Asie, Evropy a z Jižní Ameriky. Na příští rok očekáváme 50 studentů z 15 zemí světaSeznam zemí najdete na našich webových stránkách. Na žádost rádi poskytneme i medailonky konkrétních studentů.

Studenti ve věku 15-18 let, k nám přijíždějí s touhou poznávat, najít nová přátelství, naučit se novému, poznat jinou kulturu, osamostatnit se. Účelem programu je, aby se AFS student-studentka stali právoplatným členem své hostitelské rodiny, integrovali se co nejvíce do společnosti, ve škole si našli kamarády, poznávali naši zem a lidi, naučili se česky a tím přispěli k toleranci a porozumění mezi kulturami a národy.

Nejvíce informací o programu včetně referencí bývalých hostitelských rodin najdete na našich webových stránkáchZkušenosti bývalých hostitelských rodin i studentů si můžete přečíst tamtéž. Přidat se také můžete na našem facebooku.

Pro více informací kontaktujte koordinátorku hostitelského programu: Monika Janovská, monika.janovska@afs.org, 602 33 44 27.

V případě zájmu o hoštění zahraničního studenta, prosím, vyplňte kontaktní formulář.

Děkujeme a těšíme se na Vaše odpovědi!