Obecné informace o Japan Rail Passu

Fuji&BulletTrain

Japan Rail Pass (dále JRP) je Váš klíč k objevování krás Japonska. S JRP můžete volně cestovat na většině spojů JR Group (Japan Railways Group), která zahrnuje železniční uzly JR-Kyushu, JR-Shikoku, JR-West, JR-Central, JR-East a JR-Hokkaido. Tumlare Corporation je autorizovaným prodejcem JRP v České republice, který Vám může vystavit výměnný voucher, na základě kterého po příjezdu do Japonska obdržíte Japan Rail Pass.
S JRP budete mít přístup ke spojům o celkové délce 20.000 km, budete se moci dopravit do každého kouta všech čtyř hlavních japonských ostrovů (o celkové rozloze 360.000 km2). JR Group denně vypravuje 26.000 spojů, podle jejichž přesnosti si můžete nařídit Vaše vlastní hodinky. Vysokou rychlost, bezpečnost podporovanou vyspělou technologií představují vlaky šinkansen. Tyto vlaky spojují hlavní japonská města a jsou proslulé po celém světě pro svoji vysokou rychlost (až 300 km/hod.). Moderní, čisté, plně vybavené vlaky, železniční stanice a skvělé služby jsou komfortním způsobem dopravy po Japonsku.

 

Kdo si může zakoupit JRP

K tomu, abyste si mohli zakoupit JRP musíte splňovat jednu ze dvou následujících podmínek:

1. Jste zahraniční turista, který chce navštívit Japonsko se statutem “Temporary Visitor” (dočasný návštěvník)

Vstup do Japonska pod statusem “Temporary Visitor” podle japonského imigračního zákona umožňuje pobyt v Japonsku až na 90 dnů za účelem turistiky. Pokud si po vstupu do Japonska požádáte o pobyt za účelem turistiky, imigrační úředník Vám orazítkuje cestovní pas razítkem “Temporary Visitor”. Pouze osoby s pasem označeným tímto razítkem jsou oprávněny využít Japan Rail Pass.

Upozornění: I když navštívíte Japonsko s výměnným voucherem na JRP, výměna nebude provedena, pokud Váš status v pase nebude označen jako “Temporary Visitor”. Mějte na paměti, že podle striktního japonského imigračního práva je status “Temporary Visitor” (dočasný návštěvník) jiné povahy než jiné statusy, které mohou být uděleny i pro stejně krátkodobý pobyt.

2. Jste japonské národnosti a trvale žijete v zahraničí

O JRP mohou zažádat osoby s japonskou národností, které prokáží, že bydlí více než 10 let mimo Japonsko. Při nákupu u nás v kanceláři musí osoby s japonskou národností ukázat originál cestovního pasu a musí předložit jeden z následujících dokumentů:

  • Copy of your Overseas Residential Registration (在外公館が交付する「在留届の写し」-> 在留届の受付日付が10年以上前のものに限る)
  • Certificate of Overseas Residence (在留交館が発行する「在留証明」->「現住所に住所(または住居)を定めた年月日)」として、10年以上前の年月が記載されたものに限る

Platnost JRP

Platnost základního typu JRP je pro období 7, 14, nebo 21 po sobě následujících dnů, počínaje dnem prvního použití Japan Rail Pass. U regionálních JRP se doba využívání liší. Prosím, podívejte se na konkrétní regionální JR passy.
Do tří měsíců od dne vydání Výměnného voucheru musí být Výměnný voucher vyměněn za Japan Rail Pass, ve kterém se specifikuje datum, od kterého se bude Japan Rail Pass používat. Toto datum nesmí být více než jeden měsíc od vydání Japan Rail Pass.
Datum zahájení používání, které je uvedeno na Japan Rail Pass nesmí být změněno.

Pro více informací volejte na tel. číslo + 420 270 004 550.