Okinawa&Kjúšú

 • AKCE
  Destinace :  Tokio, Kjóto, Kanazawa, Išigaki, Naha (Okinawa) Termín : 17 dní / 14 nocí Období : celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí) : koupací sezóna začíná v dubnu a končí cca v říjnu Cena: od 75 000 Kč (cena se slevou 5 % pro členy věrnostního programu) Běžná cena: 78 900 Kč       Láká Vás exotická dovolená u moře, ale zároveň chcete poznat krásy Japonska? Pak je tento zájezd ideální. První částí pobytu bude ostrov Honšú, na kterém navštívíte Tokio, Kanazawu, Kjóto a poté přeletíte na ostrov Išigaki, který je hlavním ostrovem souostroví Jaejama. Ostrovy jsou z větší míry obklopeny korálovými útesy a duhově pestrým mořem. Na ostrově se rozkládá národní park. Průměrná roční teplota vzduchu je 24,0 °C a přibližně stejná je i půměrná teplota okolního moře. Klima je oceánické, tropické

  Přehled

  Přílet do hlavní metropole Tokio, dále do Kanazawy, Kjóta a  poté přeletíte na ostrov Išigaki, který je hlavním ostrovem souostroví Jaejama. Ostrovy jsou z větší míry obklopeny korálovými útesy a duhově pestrým mořem. Na ostrově se rozkládá národní park. Průměrná roční teplota vzduchu je 24,0 °C a přibližně stejná je i půměrná teplota okolního moře. Klima je oceánické, tropické.  

  Itinerář

  1. den - Praha -  Tokio

  Odlet z Prahy do Tokia.

  2. až 5. den -  Tokio

  Druhý den přílet do Tokia. V Tokiu strávíte  4 dny.  V rámci těchto dnů doporučujeme podívat se např. k Tokyo Tower,  poté přejezd kolem Císařského paláce k Asakusa Kannon a Nakamise. Odpoledne si můžete udělat výlet lodí z Asakusa Kannon do Nakamise a prohlídnout si krásn= zahrady Hamarikjú. Snídaně.  Nejrušnější křižovatka města je v oblasti Šibuja, Šindžuku a nesmíte opomenout hi-tech centrum Akihibara, kde najdete vše, co si srdce milovníka her a elektroniky může přát. Pokud byste si chtěli koupit nějaký skvělý módní kousek, pak skvělou příležitost najdete v oblasti Ginza.

  5. až 7. den -  Kanazawa

  Doporučujeme udělat jako první zastávkou bude prohlídku samurajské čtvrti a poté přejezd do části “Chaya“, kde navštívíte dům gejši Shimy. Kanazawa je známá pro svou vlastní tvorbu porcelánu, zejména kombinace zlatých prvků a lakovaní. Pokud Vás některý z výrobků okouzlí, není se čemu divit. Neváhejte si jej zakoupit buď jako krásnou památku na Kanazawu nebo jako cenný dar. Doporučujeme, abyste si ráno přivstali a navštívili ranní trh Omicho. I když dominatním trhům v Tokiu nebo Ósace moc velikostí nekonkurují, sortiment má přesto rozmanitý zajímavý

  7. až 10. den -  Kjóto

  Kjóto - město, které vás nikdy nemůže omrzet.  Doporučujeme  navštívit  Kyoto Tower – skvělá příležitost se nechat uvítat v Kjótu ve velkém stylu. Je to totiž jedna z mála budov odkud můžete vidět Kjóto jako na dlani. Vybrané lahůdky a japonské speciality v nejvyšší kvalitě.  Po celém Japonsku najdete šintoistické chrámy. Jednou z významnějších památek Kjóta je Heian a její zahrada je velkou oázou pro obyvatele. Často je obřadní síní pro různé rodinné slavnosti. Mohutné opevnění hradu Nidžo a samotný zajímavý interiér okouzlují nejen obdivovatele japonské architektury.  Doporučujeme si připlatit kultutní zážitek ve formě kulturní večeře s maiko.  Krásnější rozloučení se “srdcem Japonska” ani být nemůže.

  10. až 14. den -  Išigaki

  Išigaki - džima  je  třetím největším ostrovem pásu Rjúkú, centrem Jaejamských ostrovů. Hlavní město Išigaki je ve venkovské horské oblasti. Na pobřeží najdete množství skalnatých zátok, úchvatné pláže a korálové útesy. Ačkoliv po ostrově jezdí autobusy, doporučujeme si pronajmout automobil, díky kterému si ostrov prohlédnete nejlépe. Za poznání stojí hlavně zátoka Kabira, kde se v nádherně smaragdové vodě chovají černé perlorodky. Nejúchvatnější zážitek vás čeká u pláže Jonehara, kde de můžete brodit širokám pásem korálů mezi hejny ryba dalších živočichů, jen si musíte dávat pozor na medúzy.

  14. až 16. den -  Okinawa

  Odlet hlavní ostrov původního království Rjúkjú – Okinawu. Okinawa je ideální na půjčení automobilu, za jeden den bohužel neobjevíte všechny krásy tohoto ostrova, ale rozhodně můžete zažít hezký den poznávání. Půjčení vozidla je ideální pro ty, kteří mají chuť si objevovat po vlastní ose. Na Okinawě se dorozumíte dobře anglicky, je tu stále základna amerického námořnictva a je tu i “Americká vesnice”. Klientům doporučujeme krásný skanzen Okinawa World (na jihu ostrova). Pokud jste příznivcem akvárií, pak Vás zaujme obří akvárium Churaimi (středovýchod ostrova) – nachází se pouhých 10 min. pěšky od hotelu. Pro všechny příznivce kultury a památek je zde hrad Shuri nebo trosky hradu Nakijin. Zkrátka každý si zde najde svůj cíl.

  16. den -  Okinawa odlet zpět (přílet 17.den)

   

  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

  Změna programu vyhrazena

  Cena zahrnuje:

  • Mezinárodní letenku Praha - Tokio/ Ósaka- Išigaki/Išigaki-Naha/ Naha-Praha s přestupy na cestě v ekonomické třídě
  • 3x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v Tokiu
  • 2x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v Kanazawě
  • 3x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v Kjótu
  • 4x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v Išigaki
  • 2x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní na Okinawě
  • Japan Rail Pass ordinary na  7 dnů
  • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic  s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99Sb.

  Cena nezahrnuje:

  • Stravování kromě zmíněných "Cena obsahuje"
  • Místní dopravu na ostrově Okinawa a Išigaki a městskou dopravu Tokio, Kjóto, Kanazawa (metro, autobusy)
  • Fakultativní výlety (na vyžádání)
  • Pronájem vozu (na vyžádání)
  • Anglického průvodce (na vyžádání)
  • Privátní transfery (na vyžádání)
  • Cestovní pojištění (na vyžádání)
  • Osobní výdaje
  • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je důležité se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více ZDE.  
 • Zažijte potápění a šnorchlování na jednom z nejkrásnějších míst Okinawy - Národního parku Kerama šotó. Tato oblast nabízí krásné korálové útesy, jako stvořené k potápění a šnorchlování. Pojďte s námi zažít pravý podmořský ráj. Výlet je vhodný pro úplné začátečníky. Lze zajistit odvoz od hotelu i zpět. Místo: Okinawa (ostrovy Kerama), odjezd pouze z Nahy Datum: celoročně dle aktuální dostupnosti Cena: 2 650 Kč  (cena se může měnit v závislosti na kurzu JPY-CZK) CZ_Send-request

  Sdílejte

  Itinerář:

  Sraz mezi 7:30 - 8 h u Vašeho hotelu ve městě Naha nebo sraz v 8 h přímo v Marine House SEASIR Naha. Odtud budete pokračovat lodí na ostrov Kerama. Jedna cesta trvá asi 40 min, takže si můžete dosyta vychutnat výlet lodí a pokochat se krásami okolí. Dopoledne následuje instruktáž potápění. V rámci výletu absolvujete jeden ponor na cca 20 min. Do oběda pak budete mít čas na šnorchlování. 12:30 h následuje oběd. Od 14 h šnorchlování (30 min). V 15 h návrat do Nahy lodí a odvoz k hotelu (popřípadě lze výlet ukončit již po připlutí na ostrov). V ceně: doprava lodí, poplatky za instruktora, poplatek za půjčení výstroje a vybavení, oběd, minerální voda, zapůjčení osušky Minimální počet účastníků: 1 osoba