Sportovní zájezdy

 • Destinace: Hakuba Délka pobytu: 10 dní/ 8 nocí Termín: 18.1.-27.1.2019, 15.2.-24.2.2019, 8.3.-17.3.2019 Cena: od 82 200 Kč

   

  PDF leták ke stažení zde.

  Sdílejte

  Dokázali jste si někdy představit metrové závěje nadýchaného prašanu v kombinaci s unikátní japonskou kulturou? Připravili jsme si pro Vás zájezd do srdce Japonských Alp. Podíváme se do dějiště zimních Olympijských her v Naganu v roce 1998. Hlavní náplní zájezdu je aktivní trávení dovolené, ať už na lyžích či snowboardu. Budeme se pohybovat v údolí Hakuba, kde na Vás čeká 12 rozdílných lyžařských areálu. Happo one, Tsugaike, Hakuba Cortina jsou jen ty nejvyhlášenější.

  Přehled

  Hakuba byla místem konání alpských disciplín a Vy se tak můžete projet po sjezdovce, kde závodili ti nejlepší sportovci na světě v čele s Hermannem Maierem. Málokdo si dokáže představit, jaké další nevšední zážitky se v tomto výletě ukrývají. Ať už jsou to metrové závěje nadýchaného prašanu, majestátní vrcholky Japonských Alp, skvěle urolbované pisty, žádné fronty, kvalitní, hlavně nevšední kulinářské zážitky, horké prameny lázní onsen v každém středisku, či lyžování v zapomenutých místech v jinak tolik rušném Japonsku, až po aprés-ski ve stylu japonského anime. Nezapomenutelný zážitek pro každého lyžaře!  

  Itinerář

  1.DEN: Odjezd z ČR do Tokia 2.DEN: Přílet do Tokia a přesun do Hakuby Po příletu na letiště vyzvednutí privátním taxi s okamžitým přesunem do Hakuby. Údolí s 12 oddělenými lyžařskými areály. Společná informativní večeře v tradiční japonské restauraci (není zahrnuta v ceně) 3. DEN: Lyžování ve středisku Happo one Happo one je jedno z největších středisek v Japonsku a bylo dějištěm alpských disciplín Olympijských her v Naganu 1998. I přes významnost tohoto místa se nemusíte obávat front a dlouhého čekání. 4.DEN: Lyžování v prašanovém ráji Cortina Hakuba Cortina je jedním z nejvyhlášenějších prašanových rájů v Japonsku. Celý lyžařský areál je jedno velké údolí plné volného terénu (ať už mezi stromy nebo na otevřených pláních) a množství čerstvého sněhu. Po lyžování návštěva tradičního japonského onsenu s výhledem na celý skiresort. 5.DEN: Návštěva resortu Tsugaike Tsugaike je příkladným japonským ski areálem, který nabídne každému něco. Od dlouhých sjezdovek přes jízdu ve volném terénu, až po jeden z nejlepších snowparků v oblasti. 6.DEN: Snow monkey tour Oblíbená turistická atrakce, kde v onsenových lázních můžete pozorovat opice dovádějící v horkých pramenech. Při návratu prohlídka olympijského města Nagana s překrásným chrámem Zenkódži. 7.DEN: Lyžování v Goryu Goryu ski areál se rozkládá pod stejnojmennou horou. V japonštině výraz znamená "pět draků" a podle pověsti se v hoře těchto pět draků ukrývá. Resort nabízí překrásný výhled do údolí. Vždyť výškový rozdíl mezi spodní a vrchní stanicí gondoly je okolo 1 000 metrů. 8.DEN: Návštěva Kashimayari ski areálu Nejjižněji položený resort v celém Hakuba Valley. Nádherný výhled na jezero, které se rozkládá pod areálem. Je to také jeden z mála areálů, kde se nachází převážně japonská klientela. 9.DEN: Ski areál dle Vašeho výběru Můžeme se vrátit do resortu, kde se Vám nejvíce líbilo, nebo prozkoumat některý z dalších areálů v oblasti. 10.DEN: Odjezd do Tokia a návrat do ČR Opět privátním taxi zpět do Tokia na letiště. Odlet do ČR. Změna programu zájezdu vyhrazena.

  Cena zahrnuje:

  • privátní transfer z letiště do Hakuby a zpět na letiště
  • 8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
  • přeprava z ubytování do lyžařského areálu a zpět
  • ski pass do jednotlivých lyžařských areálů
  • půjčení lyží/snowboardu
  • průvodcovské služby a servis partnerské cestovní kanceláře v českém jazyce

  Cena nezahrnuje:

  • letenku Praha - Tokio a zpět
  • pojištění léčebných výloh
  • vstupy do atrakcí
  • stravování
  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.  
 • Destinace: Hakuba Délka pobytu: 10 dní/ 8 nocí Termín: 20.7.-29.7.2018, 24.8.-2.9.2018, 7.9.-16.9.2018 Cena: od 74 900 Kč

   

  PDF leták ke stažení zde.

  Sdílejte

  Japonské Alpy jsou rozsáhlý masív hor, který se rozkládá na hlavním ostrově Honšú. Chcete-li poznat Japonsko z trochu jiné stránky, připravili jsme pro Vás to nejzajímavější, co nabízejí, od údolních městeček a vesniček až po majestatní vrcholky hor.

  Přehled

  Zažijte pravé japonské horské ubytování pod vrcholky místních velikánů s typickou japonskou snídaní. Zavítáme i na populární Ginza road, která dostala název po světoznámé nákupní čtvrti v Tokiu. Když budeme mít štěstí, můžeme pozorovat místní faunu, například opice, horské kozy anebo medvědy. Bohatá horská flora vábí turisty s celého světa.  

  Itinerář

  1.DEN: Odjezd z ČR do Tokia 2.DEN: Přílet do Tokia a přesun do Hakuby Po příletu na letiště vyzvednutí privátním taxi s okamžitým přesunem do Hakuby, dějiště zimních Olympijských her v Naganu 1998. 3. DEN: Výstup na horu Karamacu Takzvaný zahřívací výstup na jeden z nejvyšších vrcholů v Hakubě. Výstup si usnadníme vleky V Happo one lyžařském areálu. Stezka prochází krásným hřebenem s krásným jezírkem, ve kterém se zrcadlí okolní horské masivy. 4.-5.DEN: Přechod hřebenu přes Širomadake do Cugaike Zažijete jeden z nejkrásnějších zážitků Vaší dovolené. První den Vás čeká výstup do výšky téměř 3 000 m.n.m. Stoupání částečně probíhá po místním "ledovci" s nádhernými místními květinami v okolí. Spát dnes budete ve stylové turistické chatě, odkud je úžasný výlet do okolí, zvlášť při východu a západu slunce. Druhý den bude následovat sestup po hřebenu do Národního parku Cugaike. 6.DEN: Odpočinkový den v Macumotu Dnes si trochu odpočinete a místo hor Vás čeká příjemné poznání města Macumoto. Zde se také nachází jeden z posledních čtyř hradů v Japonsku, který se dodnes dochoval v původním stavu. Budete mít možnost navštívit místní onsen (lázně) či nakoupit suvenýry. 7.-9.DEN: Turistika v horské oblasti Kamikoči Kamikoči je jedna z nejznámějších oblastí v severních Japonských Alpách. Dnes Vás čeká přechod přes tzv. Ginza road, která patří mezi nejkrásnější horské cesty v Japonsku. V závislosti na počasí proběhne výstup na nejvyšší vrchol v oblasti - Jarigadake, který přesahuje 3 000 m.n.m. Pokud nebude počasí přát tomuto výšlapu, nebojte. V okolí je dostatek horských chat i nespočet vrcholů, na které se dá vystoupat. 10.DEN: Odjezd do Tokia a návrat do ČR Opět privátním taxi zpět do Tokia na letiště. Odlet do ČR. Změna programu zájezdu vyhrazena.

  Cena zahrnuje:

  • privátní transfer z letiště do Hakuby a zpět na letiště
  • 8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
  • přeprava na místě
  • 3x polopenze na horských chatách
  • průvodcovské služby a servis partnerské cestovní kanceláře v českém jazyce

  Cena nezahrnuje:

  • letenku Praha - Tokio a zpět
  • pojištění léčebných výloh
  • vstupy do atrakcí
  • stravování kromě výše uvedeného
  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.  
 • Destinace: Hakuba Délka pobytu: 9 dní/ 7 nocí Termín: 20.7.-28.7.2018, 24.8.-1.9.2018, 14.9.-22.9.2018, 5.10.-13.10.2018 Cena: od 94 200 Kč

   

  PDF leták ze stažení zde.

  Sdílejte

  Poznejte Japonsko ze sedla kola! Tento cyklistický zájezd začne v centru japonských Alp, v Hakubě.  První zastávkou bude Macumoto, historické město, jehož dominantou je krásný stejnojmenný japonský hrad. Dále budeme pokračovat okolo jezera Suwa až do města Kofu. Kofu se nachází v krásném údolí, kde se rozprostírají nekonečné lány vinic. Odtud už je to jen kousek k posvátné hoře Fudži, která se tyčí nad okolní krajinou. Cesta povede okolo dalších jezer, nezapomenutelnou krajinou zvrásněnou lávou, která tudy kdysi dávno protékala. Další etapy nás již zavedou k pobřeží Pacifického oceánu. Budeme sestupovat z náhorní plošiny hory Fudži a přibližovat se cíli naší cesty poloostrovu – Izu, který je vyhlášený svými plážemi a horkými prameny. Cílem naší cesty bude město Šimoda. Místní centrum veškerého dění.

  Přehled

  Vydejte se s námi poznat Japonsko úplně z jiné stránky. Pokud jste vášniví milovníci outdoorových sportů, máme pro Vás jedinečnou příležitost poznat krásnou japonskou přírodu ze sedla kola. Projedete se po japonské krajině a poznáte to pravé dobrodružství. Denní porce kilometrů se pohybuje v rozmezí 50-80 km v závislosti na zvolené trase.

  Itinerář

  1.DEN: Odjezd z ČR do Tokia 2.DEN: Přílet do Tokia a přesun do Hakuby Přeprava privátním taxi do Hakuby, dějiště zimních Olympijských her v Naganu 1998. 3. DEN: Hakuba - Macumoto Hakuby se rozjedeme do Macumota, cesta povede překrásným údolím s výhledem na okolní japonské Alpy, které se odrážejí jako v zrcadle v horských jezerech. Cestou je možné se zastavit ve wasabi farmě a také si prohlédnout historický hrad ve městě Macumoto. 4.DEN: Macumoto - Hokuto Hlavním lákadlem tohoto dne bude projížďka okolo jezera Suwa, které se rozprostírá u stejnojmenného města. Projedeme také městem Šiodžiri, které se pyšní bohatou vinařskou historií a bude naší první zastávkou s vinnou tématikou. Nespočet japonských hradů a chrámu bude také k vidění. 5.DEN: Hokuto - Kofu Dnešní etapa nás zavede do hlavního města prefektury Jamanaši, Kofu. Město se opět nachází ve význačné vinařské oblasti Japonska a bude takto naši druhou zastávkou spojenou s vinařskou tématikou. Cestou je možné zastavit se v národní přírodní památce rokli Šosenkjó. 6.DEN: Kofu - Gotenba Jeden z hlavních zážitků celého zájezdu nás čeká v této etapě. Budeme se pohybovat v okolí hory hory Fudži a jejich pěti jezer. Čeká nás stoupání do výšky 1000 metrů nad mořem s nespočetným množstvím nezapomenutelných vyhlídek do okolí. Tato etapa bude fyzicky nejnáročnější. 7.DEN: Gotenba - Ito Z města Gotenba, které je známé díky svým horkým onsenovým pramenům a výhledu na horu Fudži se přesuneme do města Ita, které je branou cesty na poloostrov Izu. Hlavním lákadlem je jízda okolo jeho pobřeží s výhledem na horu Fudži v pozadí. 8.DEN: Ito - Šimoda Na výběr je několik tras, jak dosáhnout hlavního turistického střediska v oblasti města Šimoda. Lze se vypravit podél vody, nebo kopcovitým terénem ve středu poloostrova. Dnes budeme spát kousek od pláže s překrásným výhledem. 9.DEN: Odjezd do Tokia a návrat do ČR Přeprava na vlak, šinkasenem to Tokia, poté na letiště a odlet zpět do ČR.   Změna programu zájezdu vyhrazena.

  Cena zahrnuje:

  • transfer z letiště do Hakuby a zpět na letiště
  • 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • doprovodné vozidlo po celou dobu pobytu
  • půjčení kola a bezpečnostního vybavení
  • průvodcovské služby a servis partnerské cestovní kanceláře v českém jazyce
  • pojištění CK Tumlare Corporation proti úpadku

  Cena nezahrnuje:

  • letenku Praha - Tokio a zpět
  • pojištění léčebných výloh
  • vstupy do atrakcí
  • stravování kromě výše uvedeného
  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.  
 • Destinace: Okinawa Délka pobytu: 9 dní/ 7 nocí Termín: celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí) Cena: od 105.500,- Kč

  Sdílejte

  Golfový balíček u moře. Japonsko, prefektura Okinawa.  Pro všechny milovníky golfu je připraven tento atraktivní balíček. Nabízíme Vám týdenní pobyt v prefektuře Okinawa. Zahrajete si na šesti různých hřištích hlavního ostrova. Samozřejmostí jsou proto překrásné výhledy na moře. Okinawa je také vyhlášena svojí pohostinností, tradicemi a kulinářstvím. Zde zažijete golf jinak!

  Přehled

  Vydejte se s námi za golfem do Japonska. Vybrali jsme pro Vás ostrovní prefekturu Okinawa, a tak si, když nebudete hrát, můžete užívat na překrásných plážích. Navštívit další ostrovy. Ochutnat proslavenou místní kuchyni. Vydat se za poznáním nejem překrásné přírody, ale také tradic a kultury.

  Itinerář

  1.DEN: Odlet z ČR. 2.DEN: Přílet na letiště Naha. Privátní transfer do 5* hotelu Rihga Royal Gran Okinawa, ubytování a volný program. 3. DEN: Snídaně v hotelu. Hra v PGM Golf Course Resort Okinawa. Tento golfový resort byl kompletně zrokonstruovaný v roce 2017, a to pod dohledem profesionálního golfisty Isao Aoki. Resort je obklopen krásnou okinawanskou přírodou, mořem i exotickými květinami. Hřiště má 27 jamek a skládá se ze tří částí: Hibiscus (9 jamek), Deigo (9 jamek) a Bougainvillea (9 jamek). Terén je kopcovitý a členitý. Par 108. 4.DEN: Snídaně v hotelu a privátní transfer na hřiště Chura Orchard Golf Club. Tento soukromý golfový resort je umístěný v nádherné, tropické scenérii s překrásným výhledem na moře. Při hře budete obklopeni stromy fíkovníků a cedrů. Hřiště má 18 jamek. Terén je kopcovitý a členitý. 5.DEN: Snídaně v hotelu a privátní transfer na hřiště The Attha Terrace Golf Resort. Nádherný golfový resort se opět rozprostírá v překrásné okinawské přírodě, je obklopen jezírky a má kopcovitý terén s výhledy na moře. Hřiště má 18 jamek a řadí se mezi ty nejlepší na ostrově. 6.DEN: Snídaně v hotelu a privátní transfer na hřiště Kenehide Kise Country Club. Tento golfový resort má dvě devítijamková hřiště: Wood and Ocean. Jak již napovídá jejich název, jedno je umístěno mezi stromy v zeleni, přírodě a popisují ho tak, že hráč zde musí při hře uplatnit vhodnou strategii a agresivitu, druhé pak je obklopeno mořem a v jeho popisu je hlavním bodem výzva a motivace. 7.DEN: Snídaně v hotelu a transfer na hřiště Palm Hills Golf Resort Club. Tento golfový resort se navhází v nadmořské výšce 130 metrů, má 18 jamek, překrásný výhled na moře a město Itoman. 8.DEN: Snídaně v hotelu a privátní transfer na hřiště Kanucha Golf Course. Tento golfový resort má 18 jamek. Skládá se opět ze dvou částí, z nichž je jedna umístěna v lesnaté částí s jezírky (Village Course), a druhá pak na pobřeží s výhledy na moře (Seaside Course). 9.DEN: Snídaně v hotelu. Odjezd privátním transferem na letiště Naha a odlet zpět do ČR, nebo možnost prodloužení si pobytu na jiných místech Japonska.  Změna programu zájezdu vyhrazena.

  Cena zahrnuje:

  • Privátní transfery z letiště do hotelu a zpět na letiště
  • 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • Každodenní privátní transfery na hřiště a zpět s anglicky mluvícím řidičem
  • 6 x výše uvedená green fee s pronájem golfových vozíků
  • Pojištění CK Tumlare Corporation proti úpadku
   

  Cena nezahrnuje:

  • Letenku
  • Pojištění léčebných výloh
  • Pronájem golfových holí, který je možný za příplatek 3500,- Kč za osobu a pobyt
  • Možnost dokoupení polopenze za příplatek 11.500,- Kč za osobu a pobyt
  Cena je uvedena vždy za osobu ubytovanou ve dvolůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.
 • Karate v Japonsku

  18,900.00 
  Destinace: Okinawa Délka pobytu: 7 dní/ 6 nocí Termín: rok 2019 (termíny níže) Cena: od 18 900 Kč   PDF leták ke stažení zde   Fanoušci karate! Navštivte s námi místo zrodu Vašeho milovaného sportu - Okinawu. Ať už jste začátečník či pokročilý, tento zájezd na idyckou Okinawu byl vytvořen přesně pro Vás. Na zájezd můžete letět přímo z Evropy nebo si jej pořídit jako prodloužení Vašeho pobytu v Japonsku. Zkusíte si 3 hlavní školy karate, které vznikly přímo na Okinawě. Kromě toho Vás čeká i staré bojové umění Kobudó. Zkusíte si školu Šórinrjú, nejstarší styl a také základ ostatních škol (například Šótókan nebo Šitórjú). Další školou, která na Vás čeká, je Gódžúrjú. Tento styl je ovlivněn technikami různých čínských škol (kempo a baguazhang). Třetí část tréninku bude probíhat v rámci školy Uečirjú, jehož zakladatelem je Ueči Kanbun. Svůj trénink zakončíte různými technikami starodávné školy Kobudó. Zájezd se bude od dubna do října 2019 pořádat každé dva týdny, takže si určitě najdete svůj termín, který Vám bude vyhovovat. Kromě samotného karate budete mít možnost užít si všechny krásy Okinawy. Tento ostrov nabízí písečné pláže, úžasnou okinawskou kulturu i velmi dobré místní jídlo. Okinawa má také nádhernou přírodu a křišťálově čisté moře. Budete mít dost času objevit tento krásný ostrov. Ubytováni budete v hlavním městě - Naha - které dříve bylo hlavním městem království Rjúkjú. Objevte hrad Šuri s krásnými zahradami (součást dědictví UNESCO) nebo si vyjeďte mimo město do slavného akvária Čuraumi. Nebo se můžete jet potápět či šnorchlovat na ostrovy Kerama. Užijte si svoji dovolenou na Okinawě naplno a poznejte všechny její krásy. Nemusíte čekat na Olympiádu 2020 v Tokiu, můžete zažít karate v Japonsku už teď!

  Přehled

  Proč na zájezd?
  • zkusíte si 3 školy karate a tradiční kobudó
  • objevíte Okinawu - subtropický ráj, ve kterém se zrodilo karate
  • čekají na Vás nové zážitky - potápění, šnorchlování, akvárium Čuraumi a další
  Velikost skupiny minimum účastníku - 10 maximum účastníků - 50 Součástí zájezdu nejsou letenky - dokážeme zařídit dle Vašeho přání Poznámky:
  • tréninků karate se můžete účastnit od 15 let
  • s sebou si musíte vzít vlastní oděv na karate (dógi)

  Itinerář

  1. den: přílet na letiště Naha - Okinawa Dnes přiletíte na letiště Naha na Okinawu a přesunete se do hotelu poblíž Okinawa Karate Kaikan. Hotel je cca 65 min jízdy. Je možno pro Vás za příplatek zajistit transfer z letiště do hotelu. 2. den: Karate trénink 9:00-9:15: přivítání a předání informací o zájezdu a programu v angličtině (informace předají pracovníci JTB Okinawa) 9:30-11:30: karate trénink (Šórinrjú) Odpoledne volný program. 3. den: Karate trénink 9:30-11:30: karate trénink (Gódžúrjú) Odpoledne volný program. 4. den: Volný program Dnes celý den volný program. Můžete využít jeden z našich fakultativních výletů.
  1. Jednodenní či půldenní výlet na ostrovy Kerama - zažijte na těchto krásných ostrovech potápění a šnorchlování
  2. Potápění/šnorchlování v Modré jeskyni
  3. Poznávací výlet autobusem na ostrov Kóridžima, k mysu Manza, do tematického parku - vesnice Rjúkjú a návštěva Čuraumi akvária
  4. Poznávací výlet autobusem k pozůstatkům hradu Nakidžin (UNESCO) a výlet do Ocean Expo Park
  5. Plavba lodí s proskleným dnem - možnost poznávání podmořského světa
  Pro více informací o výletech nás kontaktujte, sdělíme Vám více informací. 5. den: Karate trénink 9:30-11:30: karate trénink (Uečirjú) Odpoledne volný program. 5. den: Karate trénink 9:30-11:30: karate trénink (Uečirjú) Odpoledne volný program. 6. den: Karate trénink 9:30-11:30: karate trénink (Kobudó). Po tréninku udílení diplomů za absolvování tréninků. Odpoledne volný program. 7. den: odlet z Okinawy Odlet z Okinawy a návrat do ČR. Možnost prodloužit pobyt o poznávací zájezd na hlavní ostrov (Tokio, Kjóto atd.)

  Cena od 18 900 Kč za osobu při Variantě A - ve sdíleném pokoji v Okinawa International Youth Hostel

  Možnost zajistit pokoj single za příplatek. Cena jiné Varianty na vyžádání.

  Cena zahrnuje:

  • karate tréninky dle programu
  • 6x ubytování v Naze

  Cena nezahrnuje:

  • mezinárodní letenku Praha - Japonsko - Praha
  • vnitrostátní letenku mezi hlavním ostrovem Honšú a Okinawou
  • dopravu na Okinawě
  • průvodce
  • stravu - u některých hotelů lze zajistit za příplatek snídani
  • výlety a vstupy do památek a jiných atrakcí
  • pojištění léčebných výloh - lze zajistit u nás - Česká pojišťovna, ERV Evropská pojišťovna, UNIQA, Colonnade nebo Kooperativa

  Změna programu vyhrazena

  Termíny pro rok 2019: 7.-13. duben 5.-11. květen 19.-25. květen 26. květen - 1. červen 9.-15. červen 23.-29. červen 7.-13. červenec 4.-10. srpen 25.-31. srpen 8.-14. září 15.-21. září 29. září - 5. říjen 6.-12. říjen  

  Hotely

  Všechny hotely se nacházejí v centru Nahy, poblíž Okinawa Karate Kaikan. Varianta A: Okinawa International Youth Hostel Varianta B: Kariyushi Condominium Resort Naha Living Inn Asahibashi Ekimae & Annex Varianta C: Okinawa Hotel (pouze pro odjezdy 7.4., 19.5., 9.6., 25.8., 8.9., 29.9.)  
 • AKCE

  Celým Japonskem za 31 dnů/28 nocí

  93,600.00  89,000.00 
  Destinace: Sapporo,  Hakodate, Aomori, Sendai, Nikkó, Tokio, Takajama, Kanazawa, Kjóto, Hirošima, Beppu, Fukuoka, Okinawa Délka pobytu: 31 dní/28 nocí Termín: celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí) Cena: od 89.000,- Kč

  Sdílejte

  Celým Japonskem za 31 dnů je náš nejdelší individuální okruh pro milovníky Japonska, kteří chtějí poznat tuto zemi důkladněji a chtějí vidět co nejvíce. Během cesty projedete ostrov Hokkaidó, Honšú, Kjúšú i Okinawu.  Zájezd zahrnuje vše nejdůležitější, co je třeba v Japonsku vidět a zažít, od koupelí v horkých lázních po lyžování na ostrově Hokkaidó, historii, zahrady, moderní i historické části Japonska a koupání na ostrově Okinawa, možnosti treků atd. Doporučené období pro vycestování je březen - duben.

  Přehled

  Přílet začíná do Sappora,  hlavního města ostrova Hokkaidó, kde budete prvních pět nocí s možností dělat si výlety do blízkého okolí, dále pokračujete postupně na jih přes Aomori, Sendai, Nikkó, Tokio dále směrem na západ,  přes  Takajamu, Kanazawu, Kjóto, Hirošimu na Kjúšú do Beppu, Fukuoky a na poslední dny přeletíte na ostrov Okinawa,  kde budete mít možnost relaxu na plážích v hotelu a můžete se těšit na návrat domů.  

  Itinerář

  1. den - Praha -  Sapporo

  Odlet z Prahy do Tokia.

  2. až 7. den -  Sapporo

  Po příletu na letiště pasová a celní kontrola, přesun do hotelu v Sapporu. Ubytování. Nocleh. Sapporo je hlavním městem ostrova Hokkaidó. Na tomto ostrově najdete krásnou přírodu. V zimě se tu lyžuje a je tu známý Sněhový festival. Také je domovem jednoho z největších japonských pivovarů. TIP na výlety ze Sappora: Doporučujeme se vydat do přístavního města Otaru (cca hodina jízdy), město je známé sklárnami, lihovary, je tu bývalá továrna na zpracování ryb Nišin Goten. Kanál Otaru je lemován kavárnami a obchody v přestavěných starých skladech. Návrat do Sappora odpoledne, můžete se vydat na vyhlídku observatoře Okurajamy a ukončit  celodenního poznávání můžete u Hodinové věže. Nebo se vydejte do  Noboribecu. Hlavním lákadlem města jsou bezesporu termální prameny a krásná procházka podél sirných jezírek. Od hlavního nádraží odjíždí autobusy přímo. Cesta trvá přibližně 20 min. včetně příchodu k bráně parku. Odjezd zpět do Sappora. Také se můžete vydat do horské oblasti – jezeru Tója. Krásnou vyhlídku na jezero budete mít z hory Uzu,kam pojedete lanovkou. Další skvělou vyhlídkou na jezero je Silo observatoř. Zakončením dne bude průjezd Sapporem, pokud byste se chtěli prohřát v lázních , doporučujeme Jozankei Hot Spring. Doporučujeme celodenní výlet do oblasti Šakotan vzdálené od Sappora asi 100 km – přírodní krása poloostrova a přihlehlého okolí. Dostanete se tam autobusem (koupíte na místě). Velmi zajímavou zkušeností je pak plavba lodí s proskleným dnem, kde uvidíte nejen skaliska z jiné perspektivy,ale můžete pozorovat podmořskou faunu.

  7. až 9. den - Hakodate

  Přesunete do do Hakodate. Jak jinak začít den, než na městském tržišti Asaiči. Pokud vás účaruje některý z pokrmů nebo nemůžete odolat občerstvení, rozhodně neváhejte! Po ranním občerstvením určitě navštivte tvrz Gorjókaku. Hezké završení dne pak je jistě lanovka na horu Hakodate, která je ve výšce 334 m n. m. Odtud je opravdu nevšední panoramatický výhled do okolí. TIP na výlet z Hakodate:  Pojedete vlakem do stanice Onuma-koen. Doporučujeme nenáročnou procházku okolo jezera Konuma a Ónuma. Jedny z nejfotogeničnějších jezer v oblasti. Návrat do Hakodate v podvečerních hodinách.

  9. až 11. den - Aomori

  Přesun z jižního cípu Hokkaida na severní část Honšú. Spojení z Hakodate ja možné na Japonský Rail Pass, cesta trvá necelé dvě hodiny.  Po příjezdu ubytování v oblasti Aomori. Město s velkou rybářskou tradicí má hned dva trhy – Furukawa a Auga. Ať se rozhodnete pro jeden nebo oba, uvidíte ryby nejvyšší čerstvosti a jakkosti. Celodenní toulky po městě – doporučujeme návštěvu muzea, kde najdete alegorické masky a vozy pro japonské nejznámější festival NEBUTA (v letním období), poté doporučujeme místní skvělá muzea umění. Pokud zatoužíte po troše historie a kultury, tak můžete navštivit archeologické naleziště/muzeum z doby Džómon. TIP na výlet z Aomori: V ranních hodinách doporučujeme odjet vlakem do Šimokity.  Jedná se o nejsevernější cíp Honšú. Na protější straně je možnost vidět město Hakodate na Hokkaidu. Je možné i výhled z místní observatoře. Místo je známé také pro rybářský průmysl. Oma Tuna je nedražší kus tuňáka v celém Japonsku. Dováží se do všech koutů a můžete ho spatřit i na tržišti v Tokiu.

  11. až 12. den - Sendai

  Přesun do Sendai.  Moderní město Sendai s  přibližně jedním milionem obyvatel je  největším městem v regionu Tóhoku a jedním z 15 největších měst Japonska.  Sendai byl blízko k epicentru zemětřesení 11. března 2011. Cunami zničilo pobřežní předměstí města, ale v centru města nezpůsobilo velké škody. Prakticky všechna turistická místa byla znovu otevřena během několika měsíců od zemětřesení.  K dopravě využijte autobus Sendai Poole, který vás proveze nejzajímavějšími místy, doporučujeme zvláště  Sendaiský zámek.

  12. až 13. den - Nikkó

  Nikkó – město přírody a chrámů, je vzdáleno cca 3  hodiny jízdy vlakem od Tokia. Město je ideální pro jednodenní výlet. Městečko působí velmi romanticky a je především bránou k národnímu parku Nikkó. Hlavním lákadlem a bezesporu krásnou památkou města je svatyně Tóšógu – krásné mauzoleum vládce Tokugawa. Připravte se, že areál svatyně je obrovský a možná v něm strávíte celý den. Pokud přeci jenom tíhnete k přírodě, pak si zakupte Nikko Pass a zajeďte se podívat k jezeru Čúzendži a pokud stále budete toužit po další přírodní kráse, pak je tu vodopád Kegon nebo Rjúzu. Moc pěkný výhled – obzvláště na podzim - je z observatoře Akečidaira.  

  13. až 16. den - Tokio

  Tokio je okouzlující velkoměsto a jedno  ze světově nejvýznamějších finančních center světa. Tokio se skládá z mnoha oblastí, kde každá má své  zvláštní specifikum. Na severovýchodě Tokia najdete kulturní a populární Tokio  se spoustou muzeí, která jsou seskupena kolem Ueno Parku. Severně od parku blízko Janackého hřbitova můžete vidět ryzí Tokio, muzeum Šitamači s autentickou a míromilovnou atmosférou. Na západě  Asakusa a ulici Nakamise, kde si můžete koupit  cokoliv od suvenýrů až po ryzí umělecká řemesla. Ulice vede k nejznámějšímu chrámu Sensódži, nejposvátnější a nejvelkolepější  chrám v Tokiu.  Na jih od Asakusy je čtvrť elektroniky „Akihabara“ ohromující svou elektronikou a strojním zařízením.  V srdci Tokia je Císařský palác s obrovským parkem. Nedaleko od něho je velkolepé centrum Tokia –  Ginza s vůbec nejdražšími cenami zboží a služeb na světě. V půli cesty skrz centrální Tokio je Roppongi, zábavní čtvrť s restauracemi, bary, diskotéky, kluby a nočním životem. Ve východní části Tokia je oblast Šindžuku, které má více než 3 miliony lidí, kteří  denně procházejí vlakovou stanicí. Je to moderní centrum s početnými mrakodrapy na západní straně stanice a velkých obchodních center a módních butiků na straně východní . Přímo jižně od stanice je elegantní a módní čtvrť Šibuja, která je mekkou mladé  generace. A zde je také čtvrť Haradžuku, světové centrum pro avantgardní módu, kde se mladí lidé scházejí a oblékají o nedělích. A jako oáza uprostřed toho všeho moderního a futuristického je chrám Meidži s gigantickou Torii (vstupní branou).  Tokio je příliš velké na to, aby se dalo celé projít. Veřejná doprava je propracována dokonale přesně, a proto je vřele doporučována. Nicméně se při prvním poznávání snažte vyhnout dopravní špičce.

  16. až 18. den - Takajama

  Malebné horské město se nachází v prefektuře Gifu v regionu Hida, proto se také často setkáte s názvem Hida Takajama. Toto městečko si zachovalo kouzelnou atmosféru dávných časů a při procházce budete mít pocit, že jste se vrátili do minulosti. Takajama se nachází v hornatém regionu a je obklopena velkými, až 3000 m vysokými horami, místní lidé tak byli ode dávna úzce spojeni s přírodou. Nyní město láká turisty nejen na stále dochované umění, ale i zachované starobylé japonské dřevěné domy, chrámy a muzea se zajímavými expozicemi. Město žije celkem poklidným životem, ale dvakrát ročně ožívají ulice a Takajama se stane tradičně lákadlem nejen pro japonské turisty. Atrakce se nazývá Sanno Macuri nebo Hačiman Macuri (vždy na jaře a na podzim). Během těchto kouzelných slavností místními ulicemi projíždějí alegorické vozy. Na místní jinak poklidné říčce se projíždějí bohatě zdobené lodě. Účastnit se této slavnosti může kdokoliv.

  18. den - 19. den Kanazawa

  Kanazawa byla již od dob Edo velmi důležitým místem, zejména administrativním a zemědělským centrem. Během druhé světové války to bylo jedno z mála měst, které uniklo nebezpečným a ničivým útokum bombardování. Hlavními lákadly města jsou kromě prostředí, ve kterém je Kanazawa postavena,především jedna z nejkrásnějších zahrad Japonska – Kenrouken. Zahrada je nejmalebnější a nejkrásnější na jaře, ovšem i podzimní krásně zabarvené listy podtrhnout jeji jedinečnost. Velmi hezkou čtvrtí je Nagamači, což byla samurajská čtvrť. Dodnes jsou zde dochovány domy. Pokud se chcete trochu ohřát, pak rozhodně nad šálkem čaje v oblasti „čaja“. Pro zvědavce je zde možnost  navštívit dům gejši Šímy, dnes přestavěno spíše do jednoduchého muzea. Pokud chcete ochutnat čaj, pak rozhodně v této části města.

  19. den - 22. den Kjóto

  Kjóto je považováno za kulturní centrum Japonska a přesto, že to je moderní město dneška, mnoha způsoby zůstává stále kontrastem Tokiu.  Kjóto je jedno z několika málo větších měst v Japonsku, která nebyla bombardována během 2. světové války, což umožnilo, že se spousta kulturních památek, pokladů Japonska, zachovala. Během 1200 let, bylo Kjóto hlavním městem  aristokracie a sídlem Císaře, proto bylo vloženo mnoho času a úsilí do zachování  tradičního japonského stylu. Město má více než 1600 buddhistických klášterů a 270 šintoistických svatyní. Chůze centrální částí Kjóta, kde můžete vidět živější trh Nišiki, překrásnou čtvrť Kijamači a slavnou čtvrť gejš v Gionu. Zajímavá ulička Pontočó Vás osloví zvláštní náladou. Dále nesmíte vynechat  Zlatý pavilon Kinkakudži , Kijomizudera, svatyni Heian, jedna z nejnovějších a největších svatyň v Kjótu Císařský Palác a hrad Nidžó se svými proslulými slavičími podlahami, které byly navrženy tak, aby při chůzi vrzaly a varovaly tak obyvatele hradu před možnými vetřelci. Je velmi snadné jednou cestou projít Kjóto a relativně jednoduché se dostat na všechny významné atrakce.

  22. den - 24. den Hirošima

  Když se dostanete do Hirošimy, je těžké si představit, že toto město bylo v minulosti totálně zničeno.  Město smutně proslulo historicky prvním užitím atomové bomby (s názvem Little Boy) dne 6. srpna 1945.  Jako tiché memento ničivých účinků atomové bomby je dnes zachováván Památník míru v Hirošimě, který má varovat celé  lidstvo před další válkou a Atomový dóm, který byl vyprojektován a postaven českým architektem Janem Letzlem. Každoročně dne 6.8. v 08:15 probíhá obřad, kde si můžeme připomenout oběti bombování. Večer se pak umístí 10 000 lampionů u řeky, jako symbol všech mrtvých duší. Hirošima má také další zajímavá místa k vidění. Starý park Šukkeien, který byl  postavený v roce 1620. Park byl zrekonstruován po zničení bombardováním.  Hirošima je nyní moderní město se širokými ulicemi, zelenými parky a městskými auty. Pokud si chcete přidat den navíc pro Váš odpočinek, určitě Vám doporučujeme navštívit malý ostrov Mijadžima -10 min jízda trajektem od Hirošimy. Mijadžima je proslulá díky Svatyni Icukušima, která je od roku 1996 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

  24. den - 25. den Beppu

  Beppu- Jedná se především o lázeňské město a vše je tomu, ve větší podstatě, podřízeno. Najdete zde nejluxusnější spa hotely, vynikající relaxační japonské rjókany. Beppu patří mezi tzv. „Beppu Hatto“, což je soubor měst, která se nacházejí na termálních pramenech, které vedou z hory Curumi a okolních vulkánů. Velmi zajímavou podívanou je procházka podél  jezírek (bublající, sirná nebo rozmanitě barevná), v některých z nich je možné i koupání. Za hranicemi města je pak možnost navštívit opičí park Šizen-dóbucu-en.

  25. den - 26. den Fukuoka

  Největší město ostrova Kjúšú a zároveň nejlidnatější. Je významným dopravním bodem mezi Jižní Koreou a Japonskem (Busan – Hakata port), ovšem velký význam tohoto přístavního města se datuje již ve 13.století. Z hlavních památek můžeme jmenovat hrad Fukuoka /ruiny/, chrám Šófukudži, příjemný park Óhori nebo Uminonakamiči a pobřežní futuristický park Momoči. Díky své poloze je ideálním bodem pro poznávání Daizajfu a Kitakjušú. Je to také často zastávka při poznávání ostrova Kjúšú jako takového (vede přes něj šinkansenová trasa).

  26. den - 30. den Okinawa

  Přelet na Okinawu.  Zatímco centrální oblast ostrova je velmi hustě osídlena, jižní a severní cíp nabízí místa klidná s mnoha malými rybářskými vesnicemi a farmami. Zalesněné kopce jsou spíše na severní části ostrova. Jednoznačně největší lákadlo je obrovské akvárium Čuraumi a hrad Šuri (původně Císařský palác Rjúkjú). Ovšem najdete zde mnohem více – kvalitní treky džunglí s vodopády, procházky jeskyněmi, zachovalá muzea s expozicí kultury a historie ostrovů, farmy věnující se pěstování ananasů a dalších exotických plodů. Vzhledem k tomu, že je mezi obyvately značné procento amerických občanů, je ostrov přízpůsobem i jim, a proto zde najdete i tématický Americký Park. Válečná historie je zobrazena v Mírovém muzeu. Okinawa je ideálním výchozím bodem pro poznávání podmořského světa. Doporučujeme ji nakombinovat se sousedními ostrovy.

  30. den Okinawa - odlet zpět (přílet 31. den)

     

  Cena zahrnuje:

  • Mezinárodní letenky:   Praha– Sapporo/Fukuoka-Okinawa/Okinawa-Praha  s přestupy na trase v ekonomické třídě
  • Veškeré letištní taxy a poplatky
  • 5 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Sapporo se snídaní
  • 2 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hakodate se snídaní
  • 2 x ubytování ve 2* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v  Aomori se snídaní
  • 1 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Sendai  se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji v Nikkó bez snídaně
  • 3 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Tokiu se snídaní
  • 2 x ubytování ve 3* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji v Takajamě se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kanazawě se snídaní
  • 3 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kjótu se snídaní
  • 2 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hirošimě se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Beppu  se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Fukuoce bez snídaně
  • 4 x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji na Okinawě se snídaní
  • 21-denní JAPAN RAIL PASS (zahrnuje i lodní lístek na ostrov Mijadžima)
  • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99Sb.
   

  Cena nezahrnuje:

  • Stravování kromě uvedených v ceně zahrnuje
  • Anglicky mluvícího průvodce - lze zajistit za příplatek
  • Vstupy do památek
  • městskou dopravu (tramvaje, metro, autobus)
  • Fakultativní výlety
  • Cestovní pojištění
  • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Osobní výdaje na místě
  Cena je uvedena vždy za osobu ubytovanou ve dvoulůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.
 • Destinace: Takahara, Čikacuju, Junomine Onsen, Kii-Kacuura, Kumano Kodo, Ósaka Délka pobytu: 6 dní/5 nocí Termín: celoročně (nedoporučujeme od  poloviny prosince  do poloviny března díky počasí) Cena: od 23.000,- Kč

  Sdílejte

  Kumano Kodo je síť tisíc let starých poutních cest na poloostrově Kii Hantō na ostrově Honšú zahrnující i svatyně Kumano a posvátnou horu Kója. Pěší turistika po stopách císařů a poutníků na Kumano Kodo. Krásná a duchovní oblast s více než 1000 letou historií. Procházka mezi posvátnými horami na Kumano Kodo, zažijte poutní cestu zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Po cestě zažijete rozmanitou krajinu a krásný výhled na hory. Procházka v údolí podél řek a hlubokými lesy, návštěva izolovaných vesnic a svatyň po cestě. V Kumano Hongu Taisha navštívíte největší Torii na světě, posvátnou bránu, která symbolizuje vstup do posvátné oblasti.  * Pro části trasy lze doporučit dobrou obuv a turistické hole.

  Přehled

  1. Den :  Kumano Kodo a dále túra z  Takidžiry-ódži do Takahary 2. Den:  Z Takahary do Čikacuju 3. Den:  Z Čikacuju do Kumano Hongú Taiša 4. Den:  Vodopády Nači, Kii-kacuura 5. Den:  Ósaka 6.Den :  Cesta z Ósaky dále dle individuálního programu

  Itinerář

  1. den - Z Takidžiri-ódži do Takahary

  Příjezd vlakem např. ze stanice Kjóto směr Kii-Tanabe a autobusem do Takidžiri-ódži, poutní cesta do Takahary   je dlouhá 3,7 km. Doporučujeme přes noc zůstat v místním minšuku (japonský penzion podobný rjókanu, jen je skromnější). Trasa se dá zvládnout  asi za 2 a půl hodiny, ale je poměrně náročná díky strmější cestě.  Takahara se nachází na malém hřebeni s výhledem na pohoří Hatenaši a má bohatou historii spojenou s Kumano. Na okraji obce leží barevný „Takahara Kumano-džindža“, který je jedním z nejstarších posvátných míst v regionu a má obrovský kafrový strom, který je uctíván jako místní duch. Takahara je známá jako „Kiri-no-Sato“ (Vesnice v mlze), protože malebné hory často vytváejí mlhu při poklesu teploty. Možná budete mít štěstí zažít, jak mlha sestupuje z hor a pokrývá údolí a vytváří krásné moře mraků mezi horami.

  2. Túra z Takahary do Čikacuju

  Po snídani připravené z místních surovin můžete pokračovat po poutní stezce kumano kodo.  Před odjezdem bude na cestu doručen japonský oběd  "obento". Během dne je možné zajistit pouze jedno místo (9 km, asi 5-6 hodin).  Poté  se ubytujete v minšuku  v Čikacuju.   Touto  malou vesnicí protéká řekou Hiki, říká se o ni, že je svatá, a očistí duši  od hříchu a pohrom. Poutníci, kteří jsou velmi oddaní vzdorují chladu, počasí a větru, aby se vykoupali.  Alternativně můžete po cestě vykoupat se v horkých lázních, až dorazíte do minšuku.

  3. Túra z Čikacuju do Kumano Hongu Taiša, Onsen Junomine

  Brzy ráno začíná dlouhá procházka posledním úsekem směrem ke Kumano Hongú Taiše (dále Kumano Hongú).  Na trase se nabízí několik možností.  Dnes vás čeká nejdelší úsek, který byste měli zvládnout  za 8-9 hodin. Doporučujeme vyjet autobusem co nejdříve a vystoupit na jednom ze dvou míst, kde křižuje Kumano Kodo. Na místě se rozhodněte, jaké řešení chcete. 1) Půjdete pěšky cca 25 km  -  8-9 hodin po cestě 2) Pojedete autobusem a poté pěšky cca 19 km,  -  7-8 hodin po cestě 3) Pojedete autobusem a poté pěšky  cca 7 km - cca 2 hodin 30 min po cestě 4) Poslední možností projet celou trasu autobusem , cca  za 30 minut V Kumano Hongú  můžete vidět samotnou chrámovou oblast, navštívit velkou bránu Torii a relaxovat v místní kavárně nebo si koupit nějaké suvenýry. Za zmínku stojí také návštěva místního historického muzea, které vypráví o poutní cestě a jejím významu pro celý region. Z Kumano Hongú můžete jet autobusem nebo pěšky do svého rjókanu v onsenu Jonomine. Bude to kratší cesta cca. 3 a půl km, která zabere as 1 hod. 30 min. Jononime  je jedním z nejstarších onsenových cílů v Japonsku a je známý vodou bohatou na minerály, která vyteká z podzemí. Voda je velmi sirná, a proto voní po vejcích. Většina rjókánů v této oblasti má své vlastní onseny.  Měli byste také vyzkoušet jedny z veřejných onsenů ve městě.  Jeden z těchto veřejných onsenů je na seznamu světového dědictví UNESCO.

  4. Túra - Vodopády Nači, Kii-kacuura

  Po přenocování v  onsenu Junomine prozkoumejte blízkou oblast Kumano Hongu. Je to dobrým řešením pro ty, kteří se vydali na dlouhou procházku předtím a neměli  čas prozkoumat chrámovou oblast. Na konci dne dorazíte do Kii-kacuury. Tady najdete obrovský rezort onsenů u přístavu hned vedle Tichého oceánu, kde si můžete odpočinout a nabrat síly.  Alternativou by mohlo být příjet do Kii-kacuury  už ráno autobusem a tím pádem můžete stihnout výlet do Kumano Nači Taiša. Jedná se o chrámovou oblast u nejvyššího japonského vodopádu a může to být opravdu krásný zážitek. Můžete jít pěšky od autobusové zastávky pár kilometrů před chrámovou oblastí. Tato trasa je jednou z nejstarších původních kamenných cest na Kumano kodo a skládá se převážně ze schodů. Obří stromy a kamenná dlažba trasy jsou až 800 let staré. Trasa je dlouhá pouze 2 a půl km a bude trvat asi 2 hodiny pomalým tempem.

  5. Ósaka

  Cena zahrnuje:

  • 1 noc  v Takahaře v minšuku - pokoj v japonském stylu  včetně polopenze
  • 1 noc v Čikacuju v minšuku -  pokoj v japonském stylu  včetně polopenze
  • 1 noc v rjókanu  Junomine onsenu - pokoj v japonském stylu  včetně polopenze
  • 1 noc v Kii-Kacuura  v hotelu  - pokoj v japonském stylu  včetně polopenze
  • 1 noc v Ósace v hotelu  západním stylu
  • Vlakový lístek na poloostrov Kii
  • Přeprava zavazadel: Tanabe - Takahara - Čikacuju - Jonomine - Kacuura
  • Pokyny na cestu, informace
  • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99Sb.
   

  Cena nezahrnuje:

  • Letenky
  • Jídla mimo uvedených v cena obsahuje
  • Přeprava zavazadel Kii-kacuura do Ósaky
  • Místní městské taxy
  • Cestovní pojištění
  • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Osobní výdaje na místě
  Cena je uvedena vždy za osobu ubytovanou ve dvoulůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.
 • Destinace:  Išigaki, Kagošima,  Kurokawa,  Fukuoka, Hirošima, Ósaka, Kója, Kjóto, Kanazawa, Takajama, Macumoto, Jamanouči, Kusacu, Tokio, Akita (Njúto Onsen), Hirosaki, Sapporo, Širetoko, Abaširi Délka pobytu: 31 dní/29 nocí Termín: celoročně (ceny dle aktuální dostupnosti mimo státních svátků a mimořádných událostí) Cena: od 118.000,- Kč 

  Sdílejte

  ZOkinawy až po Hokkaidó lze zvládnout za 31 dnů,  přesvěčte se o tom na našem dalším nejdelším individuálním okruhu pro všechny, kteří chtějí poznat tuto zemi po celé jeho délce a nebojí se, že na část cest budou muset využít auto. Odměnou budou nejkrásnější zážitky z úchvatné scenérie Japonska, ostrov Jaejama s úchvatnými bílými plážemi,  Kagošima s aktivní sopkou Sakuradžima a hlavně koupele v onsenech v lázních Kurokawa, dále  v opičích lázních Jamanouči, v Kusacu a Njútó,  přespíte v klášteře na hoře Kója a proniknete do buddhistického způsobu života. Kromě toho můžete podnikat treky na hoře Kója, hoře Aso, v Kamikoči, v  Hačimantai,  podíváte se do tradičních zachovalých vesniček jako je Širakawa-gó, nebo Hida v Takajamě,  do historie se vrátíte  v Hirošimě,  nafotíte krásné zahrady v Kanazawě a v Kjótu a kromě toho mnohé další zážitky, podívejte se na náš program po dnech. Doporučené období pro vycestování: polovina května až do poloviny září.  

  Přehled

  Přílet začíná do Išigaki,  ostrova v souostroví Jaejama v prefektuře Okinawa,  pokračujete  na Kjúšú, Honšú až na Hokkaidó. Zatímco první dny si můžete užít poklidného rytmu u sněhobílých pláží ostrova Išigaki, další dny se můžete těšit na koupání v nejkrásnějších lázeňských rezortech onsenech podél Japonska (včetně těch opičích v Jamanouči), podniknete treky v horách, zažijete noc v buddhistickém klášteře na hoře Kója.  Podíváte se do tradičních zachovalých vesniček jako je Širakawa-gó, nebo Hida v Takajamě,  do historie se vrátíte  v Hirošimě,  nafotíte krásné zahrady v Kanazawě a v Kjótu, zažijete  dynamické Tokio. Pobyt ukončíte na ostrově Hokkaidó, odkud poletíte zpět.    

  Itinerář

  1. den - Praha -   Išigaki

  Odlet z Prahy či jiného evropského města na ostrov Išigaki.

  2. den  - 5. den - Išigaki

  Išigaki - džima  je  třetím největším ostrovem pásu Rjúkú, centrem Jaejamských ostrovů. Hlavní město Išigaki je ve venkovské horské oblasti. Na pobřeží najdete množství skalnatých zátok, úchvatné pláže a korálové útesy. Ačkoliv po ostrově jezdí autobusy, doporučujeme si pronajmout automobil, díky kterému si ostrov prohlédnete nejlépe. Za poznání stojí hlavně zátoka Kabira, kde se v nádherně smaragdové vodě chovají černé perlorodky. Nejúchvatnější zážitek vás čeká u pláže Jonehara, kde de můžete brodit širokám pásem korálů mezi hejny ryba dalších živočichů, jen si musíte dávat pozor na medúzy.  Doporučujeme přejet lodí na ostrov Iriomote.  Trajekty odjíždějí každou hodinu a můžete jet na jih do přístavu Ohara vzdáleném asi 40 minut anebo na sever do přístavu Uehara. Oba cíle jsou vzdálené do 60 minut trajektem.   Také se můžete jet trajektem na nedaleký ostrov Taketomi, který  je tak malý, že jej lze během dne projít pěšky či si můžete půjčit kolo. Noclehy Išigaki.

  5. den - Išigaki  - Kagošima

  Dnes přeletíte letem do Kagošimy.  Většina odletů je s přestupem na hlavním ostrově Okinawě.  Na Kagošimu je možný z několika míst velmi hezký panoramatický výhled. Stejně tak jako ostatní místa v Japonsku, i zde najdete termální lázně, v nichž můžete zrelaxovat po náročném dni.  Hlavními dominantami města jsou zahrada Senganen, park Širojama, muzeum Rejmejkan nebo, pro obdivovatelé podmořského světa,  městské akvárium.  Nocleh Kagošima.

  6. den  Kagošima – Sakuradžima – Kagošima

  Další den dopoledne odjezd ze stanice Kagošima místním autobusem do přístavu na loď na ostrov  Sakuradžima. Vulkán na ostrově je stále činný a je symbolem této části. Dým z kráteru je vidět stále a mírné záchvěvy půdy jsou tu více jak běžné. Ostrov má obvod 50 km a nejvyšší bod je v nadmořské výšce 1 117 m. I když dneska vede cesta z východní části Kjúšú většina turistů stále využívá možností lodního spojení. Na ostrově je jedna hlavní trasa na poznávání a začíná u turistického centra, kde jsou k dispozici aktuální rozpisy autobusů. V okolí přístavu se nachází Magma Onsen, které doporučujeme jako odměnu po procházkách po místních stezkách. V podvečer návrat do Kagošimy.

  7. den - Kagošima -  hora Aso  - Kurokawa Onsen

  Než se dopravíte do jednoho z rjókánů v  jedné z nejvíce atraktivních lázeňských oblasti Japonska,  Kurokawa onsenu, a odpočinete si v místních koupelích, doporučujeme podívat se na horu Aso.  Vzhledem k tomu, že železniční síť  tu není tak pokrytá jako na ostrově Honšú, doporučujeme pronajmout si auto. Pokud byste jeli městskou dopravou, ke kráteru Nakadake na hoře Aso jede autobus ze stanice Aso a cesta trvá necelých 40 minut. Autobusy jezdí každou hodinu až dvě.  Do Kurokawy se dostanete autobusem ze stanice Aso a trvá asi padesát minut. I když se cesta zdá komplikovaná, za návštěvu opravdu stojí, protože podle našeho mínění se jedná o jedné z nejkrásnějších lázeňských rezortů v Japonsku. Nocleh Kurokawa.

  8. den - Kurokawa Onsen -  Fukuoka

  Dnes pojedete autobusem do Fukuoky, cesta trvá 2 a půl hodiny. Pokud máte Rail Pass a budete se chtít přepravit na něj, počítejte s tím, že můžete jet stejným autobusem, ale vystoupíte na stanici Hita místo Hakata. A odtud již můžete využít Rail Pass, pojedete do stanice Hakata expresním vlakem nebo místním vlakem přes Kurume.   Fukuoka je opravdová metropole, jak se patří. Je to největší město na Kjúšú a 8. největší v Japonsku vůbec. Důležité centrum pro obchod s ostatními asijskými státy. Dnešní Fukuoka je spojení měst Hakata a Fukuoka. Poznávání Fukuoky je jednoduché s místními linkami metra. Vedou od hlavního nádraží, zastávky jsou v dobrém pěším dosahu hlavních atrakcí města mezi které patří – večerní stánky s jídlem, Muzeum umění, Ohori Park, věž Fukuoka a historický chrám Šofukudži.  Nocleh Fukuoka

  9. den - Fukuoka - Hirošima

  Prvním místem po vaší cestě na ostrově Honšú, které stojí za návštěvu,  je město  Hirošima.  Dostanete se k ní pohodlně vlaky šinkansen, na které lzde využít Rail Pass.  Město je  smutně proslulé historicky prvním užitím atomové bomby.  Jako tiché memento ničivých účinků atomové bomby je dnes zachováván Památník míru  a Atomový dóm, který byl vyprojektován a postaven českým architektem Janem Letzlem.  Hirošima má ale i jiná zajímavá místa k vidění jako je např. starý park Šukkeien či nedaleko vzdálený ostrov Mijadžima se svatyní Icukušimou.  Ta je již součástí povinné návštěvy každého, kdo je v Hirošimě, neboť Mijadžima je vzdálena trajektem jen deset minut od Hirošimy.   Samotná svatyně Icukušima je  od  od roku 1996 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.  Nocleh Hirošima

  10. den - Hirošima- Himedži - Ósaka

  Do města Himedži se dostanete hodinovou jízdou vlakem šinkansen. Hrad Himedži rozhodně patří na list památek UNESCO, jeho jedinečná architektura, skvěle zachovalé nteriéry a okolní zahrada Kokoen je zkrátka vše, co musíte objevit při cestě sem. Po prohlídce hradu a zahrady pokračujete do Ósaky vzdálené hodinovou jízdou vlakem.  V Ósace doporučujeme prohlídku ósackého hradu nebo chrámu Šitennódži považovaný za kolébku japonského buddhismu.  Večer si v centru Ósaky Namba dejte vyhlášené okonomijaki. Nocleh Ósaka.

  11. den  - Ósaka - hora Kója

  Dnes vás čeká další nevšední zážitek. Vydáte se do centra buddhismu - k hoře Kója a přespíte v místním klášteře. Duchovní historie tohoto místa sahá až do 9. století, kdy byl postaven první chrám Garan  a později byl rozšířen na rozlehlý komplex budov sloužící výhradně pro duchovní osvětu. Buddhismus, kterému je hora v podstatě „věnována“, je cítit na každém kroku, neboť po letech se dá nazvat úpatí hory spíše buddhistickým městským komplexem s mnoha chrámy, kde je možné i přespat. Za vše dobré v tomto místě může Kobo Daishi (znám i pod pseudonymem Kukai). Ten má své mauzoleum na ostrově Šikoku. Hora Koja je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zažít mnišskou disciplínu, harmonogram a třeba i trochu nápomoci s údržbou chrámu. Připravte se, že součástí zážitku je brzké vstávání se společnou ranní modlitbou. Nocleh v klášteře.

  12. -15  den  - Kjóto

  Návštěva tradičního města Kjóta patří k nejoblíběnějším cílům témě každého návštěvníka Japonska. Město je  považováno za kulturní centrum Japonska a přesto, že to je moderní město dneška, mnoha způsoby zůstává stále kontrastem Tokiu. Kjóto je jedno z několika málo větších měst v Japonsku, která nebylo  bombardováno během 2. světové války, což umožnilo, že se spousta kulturních památek, pokladů Japonska, zachovala. Najdete zde více než 1600 buddhistických klášterů a 270 šintoistických svatyní.  Doporučujeme projít centrální část Kjóta, kde můžete vidět živější trh Nišikikodži, překrásnou čtvrť Kijamači a slavnou čtvrť gejš v Gionu. Zajímavá ulička Pontočó Vás osloví zvláštní náladou.  Dále byste neměli vynechat  Zlatý pavilon Kinkakudži , Kijomizudera, svatyni Heian, jednu z nejnovějších a největších svatyň v Kjótu Císařský Palác a hrad Nidžó.   Nocleh Kjóto.

  15. den  -  Kjóto - Nara  - Kjóto

  Nara je velmi dobře dostupná vlakem z Kjóta a tak ji můžete zařadit jako půldenní výlet z Kjóta.  Najdete zde překrásný chrám Todaidži, Horijudži nebo svatyně Kasuga Tajša se stezkou tisíce luceren, každoročně právem přiláká tisíce turistů k procházkám. Pokud se Vám podaří vyčlenit ve svém itineráři chvilku na zahradu, pak je zde pro vás Isuen. Krásná a udržovaná zahrada v blízkosti chrámu Todaidži.  Pokud vás přepadne hlad, pak doporučujeme ochutnat karé v Naře, zklamáni rozhodně nebudete. Nocleh Kjóto.

  16. den - Kjóto - Kanazawa

  Kanazawa je  proslulá především díky  zahradě  – Kenrouken. Zahrada je nejmalebnější a nejkrásnější na jaře, ovšem i podzimní krásně zabarvené listy podtrhnout jeji jedinečnost.  Velmi hezkou čtvrtí je Nagamači, což byla samurajská čtvrť. Dodnes jsou zde dochovány domy. Pokud se chcete trochu ohřát, pak rozhodně nad šálkem čaje v oblasti „chaya“. Pro zvědavce je zde možnost  navštívit dům gejši Šímy, dnes přestavěno spíše do jednoduchého muzea. Pokud chcete ochutnat čaj, pak rozhodně v této části města. Nocleh Kanazawa.

  17. den - Kanazawa - Širakawa-gó -Kanazawa

  Širakawago je přesně místo, o kterém lze říci, že je  „jako z pohádky“. Od roku 1995 je pás vesnic s domy typu – gassho-zukuri na listu UNESCO. Tvrdí se, že některé jsou staré více jak 240 let. I když  zvenčí ráz semoc nemění, rozhodně i v těchto obydlích došlo k několika vylepšením – zejména zimní nadílka velmi komplikovala obyvatelům život. Největší vesnicí je Ogimači. Pokud zatoužíte po noclehu v některém z domů, je to možné, nicméně to nedoporučujeme bez předchozího objednání. Do vesnice je možné se dostat pravidelným autobusovým spojením z Kanazawy. Velmi pěkné jsou vesnice Ainokura a Suganuma v oblasti Gokajama.  Nocleh Kanazawa.

  18. den  - Kanazawa - Takajama

  Krásné starobylé město Takajama  dříve lákalo na výrobky místních šikovných řezbářů a tesařů. Nyní město láká turisty nejen na stále dochované umění, ale i zachované starobylé japonské dřevěné domy, chrámy a muzea se zajímavými expozicemi. Město žije celkem poklidným životem, ale dvakrát ročně ožívají ulice a Takayama se stane tradičně lákadlem nejen pro japonské turisty. Atrakce se nazývá Sanno Macuri nebo Hačiman Macuri (vždy na jaře a na podzim). Během těchto kouzelných slavností místními ulicemi projíždějí alegorické vozy. Na místní jinak poklidné říčce se projíždějí bohatě zdobené lodě. Účastnit se této slavnosti může kdokoliv.  Nocleh Takajama.

  19. den  - Takajama - Kamikóči - Macumoto

  Kamikóči je jedna z nejznámějších oblastí v severních Japonských Alpách. Je to krásné horolozecké a turistické středisko, které leží v malebném údolí Azusa. Z Takajamy pojedete autobusem Nohi  k Hiraju Onsen a odtud dalším autobusem.  Pokud máte Rail Pass, můžete jet vlakem do Nagana , dále Macumota. Nutno upozornit, že Kamikoči je v období od  poloviny  listopadu do téměr konce dubna uzavřeno. Doporučujeme vycestovat v období od poloviny června do poloviny září, na druhou stranu oblast zvláště kolem mostu Kappa-baši je velmi přelidněná během letních prázdnin (od poloviny července do konce srpna) a také o víkendech v říjnu. Přesunete se na nocleh do Macumota.

  20. den   -   Macumoto  - Jamanouči

  Macumoto je  především krásný hrad. Je jedním z hradů, který je netradičně postaven na zvýšené pláni (na rozdíl od většiny hradů). Bez debat patří mezi nejlépe zachovalé hrady v Japonsku.  Hrad byl postaven v rozmezí mezi lety 1592 – 1614 a je výborně opevněn.  Interiér je převážně dřevěný. Díky okolním sakurám je Matsumoto velmi oblíbeným místem, kam vyjet na jaře.  Pokračujete do lázeňského města  Jamamouči, domova sněžných opic. Kromě mnoha rjókánů (tradičního japonského ubytování), se zde nachází horké prameny a  přírodní rezervace Jigokudani Monkey Park, kde žijí makaci červenolící. Nocleh v rjókanu přímo u "opičího" parku Jigokudani. (alternativně nabízíme jiné rjókany)

  21. den  -  Jamanouči - Kusacu

  Kusacu je lázeňské město ve výšce 1200 m n.m v prefektuře Gunma, nachází se zde stovky termálních pramenů - onsenů.  Voda z onsenů není využívána jen pro léčivé koupele, ale i pro vytápění řady budov a během zimy k zajištění silnic beze sněhu.  Kusacu má  nejstarší a nejznámější japonské lázně. Horský ráz krajiny kolem Kusacu vynesl této oblasti označení "Japonské Tyrolsko". Z druhé strany hor, obklopujících město, se nachází Nagano - dějiště zimních olympijských her v roce 1998.  Nocleh v rjókanu v Kusacu, kde si užijete koupele a zrelaxujete se.

  22. - 25. den   Kusacu - Tokio

  Je více možností, jak se dostanete z Kusacu do hlavního města Tokia.  Pro držitele Rail passu je možné využít spojení ze stanice Gummaotsu s přestupem v Takasaki. Celá cesta trva asi dvě hodiny. V Tokiu doporučujeme oblast Asakusa a ulici Nakamise, kde si můžete koupit suvenýry. Ulice vede k nejznámějšímu chrámu Sensódži.  Na jih od Asakusy je čtvrť elektroniky „Akihabara“ V srdci Tokia je Císařský palác s obrovským parkem. Velkolepé centrum Tokia –  Ginza , v půli cesty skrz centrální Tokio je zábavní čtvrť Roppondži. Ve východní části oblast Šindžuku, moderní centrum s mrakodrapy a obchodními centry. Jižně od stanice  elegantní a módní čtvrť Šibuja a čtvrť Haradžuku, světové centrum pro avantgardní módu. Veřejná doprava je propracována dokonale a proto je vřele doporučována.  Pokud si na Tokio netroufáte sami, doporučujeme zakoupit si u nás některý z fakultativních výletů s průvodcem.  Noclehy Tokio.

  25. den  -  Tokio - Njútó Onsen

  Dalším populárním lázeňským rezortem je Njútó Onsen  v prefektuře Akita. Z Tokia se svezete šinkansenem do stanice Tazawako na Rail Pass, cesta přímým šinkansenem trvá přes tři hodiny.  Ze stanice můžete  jet autobusem, který vás doveze až k Njútó Onsenu během padesáti minut anebo si lze na stanici pronajmout auto.  V oblasti Njútó Onsenu najdete několik tradičních rjókánů s třistaletou tradicí.  Njútó Onsen  je součástí Národního parku  Towada-Hačimantai.  Z Njútó Onsenu  se během třiceti minut jízdy autobusem dostanete  k malebnému jezeru  Tazawako, nejhlubšímu jezeru v Japonsku. V okolí Tazawako se nachází  několik dalších horkých pramenů a turistických stezek. Nocleh v rjókanu, kde si užijete koupele a zrelaxujete se.

  26. den -  Njútó Onsen -  Hačimantai -  Hirosaki

  Hirosaki je měto v prefektuře Aomori. Atraktivní  je také díky hradu, který je cílem především v době sakur, kdy se před vámi zobrazí úžasná přírodní scenérie díky množství sakur, které se kolem vyskytuje. Před návštevou Hirosaki se podívejte do hor Hačimantai, je to relativně plochá hora s vrcholem v nadmořské výšce 1613 metrů.  Je to třetí nejvyšší hora v Národním parku Towada-Hačimantai a nabízí příjemné horské scenérie.  Výhled na krajinu si můžete vychutnat z vyhlídkové silnice Hačimantaio Aspite Line, bývalé zpoplatněné silnice, která spojuje Akita s prefekturami Iwate a vede na krátkou procházku na vrchol hory Hačimantai. Silnice také prochází kolem horkého pramenu Gošógake Onsen, který je na svazích hory Hačimantai  a v zimě se částečně uzavře. Jelikož autobusy zde nejsou tak frekventované,  doporučujeme pronajmout si auto, abyste oblast Hačimantai důkladněji projeli, pokud nevyužijete půjčovnu aut přes nás, lze pronajmout na stanici Tazawako.  Nocleh Hirosaki

  27.-.29. den - Hirosaki  -  Sapporo

  Dnes pojedete  do Sapppora, nejdůležitějšího města na ostrově Hokkaidó. Kromě toho, že je to především dopravní uzel, tak je ideálním výstupní bodem pro jednodenní výlety za krásami ostrova. Nabízí nepřeberné množství zábavy, odlišnou kuchyni a hlavně se zde určitě nebudete nudit. Některé části jsou stále obývány potomky Ainuů.  Každý rok v únoru město pořádá sněhové slavnosti spojené s tvorbou ledových soch zvanou Juki Macuri.  Cesta z Hirosaki do Sappora je sice poněkud delší, neboť trvá necelých 7 hodin, ale výhodou je, že na cestu využijete svůj Rail Pass.  Další den si můžete udělat jednodenní  výlet do malého přístavního města Otaru. Již od začátku 19. století bylo město velmi důležitým bodem pro obchodování a rybaření. Město je známé sklárnami, lihovary, je tu bývalá továrna na zpracování ryb Nišin Goten. Kanál Otaru je lemován kavárnami a obchody v přestavěných starých skladech.  Noclehy Sapporo

  29. - 30. den  -  Sapporo - Národní park Širetoko

  Dnes přeletíte ze Sappora na letiště Memanbetsu, abyste se přiblížili k Národnímu parku  Širetoko  rozkládající se na poloostrově  Širetoko bude dnešním vaším cílem.  Mezi nejznámější atrakce patří Pět jezer Širetoko na západním okraji parku, Vodopády Kamuiwakka,  Vodopády Ošinkošin.  Národní park je proslulý i největší medvědí populací v Japonsku. Místní medvědi jsou poměrně plaší, a tak turistům stačí nosit s sebou rolničky, které medvědy upozorní na přítomnost lidí.   Ačkoliv se k parku dá dostat autobusem z letiště, měli byste rozhodně mít pronajaté auto abyste mohli případně spojit s prohlídku Národního parku Akan, který je nedaleko. Akan je považován za nejkrásnější národní park v Japonsku.  Nocleh v krásném hotelu  blízko parku Širetoko.

  30.den  Širetoko -  Abaširi

  Na poslední noc se přesunete autem do města Abaširi  k oblasti jezera Abaši, kde budete ubytování. Můžete se podívat takové atrakce jako je např. ovocnou farmu Jokojama a přírodní zahradu Košimizu. V Abaširi je také slavné vězeňské muzeum, které bylo postaveno v 90. letech 20. století.  Vězení se proslavilo díky populární filmové série Yakuza režiséra Ishii Teruo v 60. letech.  Muzeum ilustruje každodenní život vězňů a skládá se z budov a struktur starého vězení, včetně hlavní vězeňské budovy s pěti radiálně postavenými křídly, soudního dvora, lázeňského domu a trestní komory. Nocleh v Abaširi.

  31. den  Abaširi  - letiště Memabetsu a odlet do ČR

  Poslední den se přesunete na letiště Memanbetsu, odevzdáte auto a pokračujete letecky zpět do ČR

  Cena zahrnuje:

  • Mezinárodní letenky:   Praha– Išigaki/Išigaki-Kagošima/Abaširi-Praha  s přestupy na trase v ekonomické třídě
  • Veškeré letištní taxy a poplatky
  • 3 x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Išigaki se snídaní (rezortní hotel u pláže)
  • 2 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v  Kagošimě se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* rjókanu s onsenem  ve dvoulůžkovém pokoji v  Kurokawě se snídaní
  • 1 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve Fukuoce  se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hirošimě se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji v Ósace se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* buddhistickém chrámu ve dvoulůžkovém pokoji na hoře Kója s polopenzí
  • 4 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kjótu se snídaní
  • 2 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kanazawě se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Takajamě  se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Macumoto  bez snídaně
  • 1 x ubytování ve 3* rjókánu s onsenem ve dvoulůžkovém pokoji v Jamanouči se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kusacu se snídaní
  • 3 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Tokiu se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Akitě s polopenzí
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hirosaki se snídaní
  • 2 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Sapporu se snídaní
  • 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Širetoko se snídaní  (rezortní pěkný hotel)
  • 1 x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Abaširi se snídaní (rezortní pěkný hotel)
  •  JAPAN RAIL PASS pro cestování mezi městy ( od 8. do 28.-dne)
  • Pronájem auta na poslední 3 dny - ekonomický vůz typu Mazda 2 Demio a podobný
  • Podrobné rady na cestu
  • Praktického průvodce v češtině
  • Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99Sb.

  Cena nezahrnuje:

  • Stravování kromě uvedených v cena zahrnuje
  • Anglicky mluvícího průvodce
  • Pronájem vozidla mimo cena zahrnuje
  • Vstupy do památek
  • městskou dopravu (tramvaje, metro, autobus)
  • Cestovní pojištění
  • Případný příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Osobní výdaje na místě
  Cena je uvedena vždy za osobu ubytovanou ve dvoulůžkovém pokoji.

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.