Okinawa

Lenošení na japonských plážích

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

Okinawa, taktéž známá jako ostrovy Rjúkjú (původní označení), je pojem pro několik desítek ostrovů rozmanitých tvarů a rozlohy, které se nacházejí v subtropickém pásmu, kde teplota málokdy klesne v zimních měsících pod 15 oC. Ostrovy se nachází  na korálových útesech, které jsou útočištěm mnoha druhů ohrožených ryb, rozmanitých korýšů, rostlin ale i žraloků, mezi které patří i nejzajímavější druh – manta obrovská. Bezesporu potápění na těchto ostrovech patří mezi vyhledávané lokality v Japonsku. Samotné ostrovy měli bohatou bojovnou minulost. Poté, co se vymanily z nadvlády Číny byly hlavním terčem ve druhé světové válce pro americké loďstvo. Nyní hlavní základna USA je na hlavním ostrově Okinawa.

 V naší nabídce najdete ostrovy, které mohou nabídnout nejen zážitek z potápění, šnorchlování, ale také i kulturní a architektonické památky. A samozřejmě nemůžeme opomenout místní vyhlášenou kuchyni.

OSTROV OKINAWA

Hlavní a administrativní centrum Okinawy patří mezi největší a nejznámější ostrovy této části Japonska. Je to střed a přestupní bod pro putování do dalších odlehlejších míst ostrovní části. Zatímco centrální oblast ostrova je velmi hustě osídlena, jižní a severní cíp nabízí místa klidná s mnoha malými rybářskými vesnicemi a farmami. Zalesněné kopce jsou spíše na severní části ostrova. Jednoznačně největší lákadlo je obrovské akvárium Čuraumi a hrad Šuri (původně Císařský palác Rjúkjú). Ovšem najdete zde mnohem více – kvalitní treky džunglí s vodopády, procházky jeskyněmi, zachovalá muzea s expozicí kultury a historie ostrovů, farmy věnující se pěstování ananasů a dalších exotických plodů. Vzhledem k tomu, že je mezi obyvately značné procento amerických občanů, je ostrov přízpůsobem i jim, a proto zde najdete i tématický Americký Park. Válečná historie je zobrazena v Mírovém muzeu. Okinawa je ideálním výchozím bodem pro poznávání podmořského světa. Doporučujeme ji nakombinovat se sousedními ostrovy.

Ostrov je vzdálen přibližně 2,5 hodiny letem z Ósaky.

OSTROV ISHIGAKI

Hlavní ostrov oblasti Jaejama je pro tuto oblast nejdůležitější. Kříží se tu několik lodních linek a současně se jedná o jediné letiště v okolí. Na ostrově se nachází několik výborných pláží, šnorchlovacích a potapěčských lokalit (tento ostrov je známý pro celoroční výskyt mant). Na ostrovech se nachází mnoho variant poznávání. Nepřeberné množství výletů za šnorchlováním, říční projížďky zátokami s mangrovníky nebo exkurze do observatoře Tamatorizaki. Na ostrovech najdete také mnoho architektonických památek za zmínku stojí samurajův dům Mijara Dunči, muzeum Jaejama. Z ostrova vede několik lodních tras na okolní ostrovy. Velmi zajímavý ostrůvek Taketomi je vzdálen cca 15 min lodí od ostrova, když si půjčíte kolo je možné ho za celý den téměř dokola projet a to i s hezkými zastávkami na koupání, které jsou na ostrově. Iriomote ostrov je velmi specifický, zejména díky své neprobádanosti se jedná o nejzajímavější ostrov, který je prorostlý hustou džunglí. Ostrov je spíše pro dobrodruhy.

Ostrov je vzdálen přibližně 2 hodiny letem z Ósaky.

OSTROV MIYAKO

Je vyhledávaná destinace nejen pro samotné Japonce, ale i pro všechny, kteří mají rádi šnorchlování a potápění. Nachází se přibližně 300 km od hlavního ostrova Okinawa. Je to čtvrtý největší ostrov ze souostroví. Nejvyšší vrcholky a hory jsou pokryty plantážemi cukrové třiny. Hlavním městem je Hirara s největším počtem barů a restaurací. Podél ostrova se nacházejí jak perfektní pláže, tak aktivity na ostrově, ale i výborné potapěčské podmínky. Příjemné teploty zde vládnou i v zimních měsících. Kromě největšího lákadla – pláží – láká ostrov na krásnou botanickou zahradu (okolo 1600 druhů rostlin) japonského typu, hrob vládce Tujumja a svatyni Kasasone Tujumja. Taktéž mys Higashi-Hannazaki s pláži Jošino je ideální místo na piknik a slunění. Z ostrova Miyako je možné přejet na sousední menší ostrovy Kurima a Ikema. Jedná se o velmi zajímavé stavby a navíc je můžete překonat nejen autem, na kole případně i pěšky. Ostrov Irabu(Šimodži) je možné navštívit pouze lodí, naleznete zde vynikající potapěčské lokality.

Ostrov je vzdálen přibližně 2 hodiny letem z Ósaky.