Některé vybrané lázně

Hot spring
Lázně (onsen) jsou jednou z nedílných součástí života každého Japonce. Zatímco u nás se lázně využívají především k pitné kúře, v japonských lázních se ve většině případů voda z pramene svádí do umělého jezírka či bazénku. Lázeňský host se svlékne do naha a celému tělu dopřeje blahodárnou koupel. Už první dotek s vodou v kamenném jezírku obklopeném krásnou přírodou Vám připraví nezapomenutelné zážitky a očistí Vaše tělo i ducha.

Arima Onsen

Stadorávný horký pramen severně od města Kóbe, na druhé straně pohoří Rokko. V lázních se nachází “zlatý” pramen a čistý, bezbarvý “stříbrný” pramen. Prvně jmenovaný vděčí za své jméno vysoké koncentraci železa a soli, které při oxidaci na venkovním vzduchu vodu zabarví zlatou barvou.

Atami Onsen

Je umístěn mezi mořem a horami na východní straně poloostrova Izu. Tyto nádherné lázně jsou tvořeny sedmi prameny horké vody, obsahujícími sodík a kalcium.

Beppu Onsen

Beppu se nachází v prefektuře Oita na ostrově Kjúšú, mezi zálivem Beppu a horou Curumi. Beppu disponuje největším počtem tryskajících pramenů v Japonsku. Co do jeho velikosti je druhým největším na světě hned po Yellowstonském národním parku. Můžete si zde mimo jiné objednat proslulou Jigoku (pekelnou) túru, během které navštívíte různé vulkanické prameny – modré, červené, bublající bláto, gejzíry a jiné přírodní zajímavosti.

Dogo Onsen

Dogo Onsen jsou pravděpodobně nejstarší registrované lázně v Japonsku. Sestávají se z řady pramenů v oblasti Dogo, nedaleko města Macujama, v prefektuře Ehime. Legenda vypráví o bílé volavce, která pramen každý den navštěvovala, aby vyléčila svou zraněnou nohu.

Gero Onsen

Horký pramen, který se rozkládá podél břehu řeky Hida, ve městě Gero, prefektura Gifu. Legenda vypráví, že pramen zmizel po velkém zemětřesení, ale byl znovu objeven voláním bílé volavky, stojící několik dnů v novém prameni. Je klasifikován jako středně alkalický s teplotou vody 84°C.

Hakone Onsen

Leží v prefektuře Kanagawa. Skládá se ze 17 horkých pramenů, vyvěrajících díky vulkanické činnosti hory Hakone. Poprvé byl otevřen v roce 738.

Ibusuki Onsen

Ibusuki leží na jihovýchodním konci poloostrova Sacuma. Je to nádherné pobřeží s horkými prameny na ostrově Kjúšú. Je známý pro své písčité koupele, při kterých horké prameny prosakují pískem na pobřeží.

Ikaho Onsen

Starodávné lázně v prefektuře Gunma. Město bylo vystavěno podél kamenné cesty vedoucí k pramenu obsahujícímu sulfát.

Kinugawa Onsen

Kinugawa leží na západním břehu stejnojmenné řeky, protékající prefekturou Točigi. Středně alkalický pramen byl objeven v roce 1752. Dnes je společně s lázněmi Kawadži častým cílem výletů pro obyvatelé Tokia a okolí.

Nanki Širahama Onsen

Další významný historický pramen v Japonsku. Písemné důkazy jeho existence se datují do roku 658, kdy byl navštěvován císaři. Lázně jsou tvořeny skupinou pěti pramenů vyvěrajících na pobřeží Širahama, v prefektuře Wakajama, snadno přístupné z oblasti Kansai.

Noboribecu Onsen

Japonský magazín cestovního ruchu jej zvolil jako č. 1 mezi lázněmi. Lázně jsou tvořeny 11 různými typy horkých pramenů.