2020

 • AKCE
    Destinace: Tokio, Ósaka, Kjóto, Nara Délka pobytu: 8 dnů/ 6 nocí Termín: 19.11.2020 - 26.11.2020 Cena first minute:  50 900 Kč Běžná cena: 55 200 Kč  

  Sdílejte

    JAPONSKO EXPRES je ideálním zájezdem pro všechny, kteří mají málo času, přesto by chtěli ještě tento rok na podzim vidět všechny krásy Japonska.Do 8 dní jsme zahrnuli vše důležité, co nesmíte v Japonsku vynechat. Podíváte se do rušné metropole Tokia a uvidíte všechny krásy historického a starobylého Kjóta. Nevynecháte ani jelínky šika v Naře či dobré jídlo v Ósace. Navíc budete mít možnost svézt se vysokorychlostním vlakem šinkansenem Nozomi. A hlavně, celým zájezdem Vás bude provázet zkušený český průvodce, který s Vámi pojede už z Prahy. S námi navštívíte důležitá místa a dozvíte se vše o japonské kultuře, historii i tradicích. A Japonsko Vám prostě učaruje.

  Přehled

  Zájezd začíná  příletem do Tokia,  druhý den vás čekají zážitky v Tokiu, uvidíte jeho moderní a starobylou část.  Svatyně, chrámy , parky, nákupní části, rušné ulice, to vše je zahrnuto. Pátýden se přesunete šinkansenem do Ósaky,  kde si kromě centra města prohlédnete také hrad v Ósace.  Další dny jsou určeny na prohlídku památek a zahrad tradičního Kjóta a historické Nary.    

  Itinerář

  1. den – Praha –  Tokio Odlet z Prahy do Tokia. 2. den – Tokio Po večerním příletu na letiště Haneda se přesunete do hotelu. Nocleh Tokio. 3. den – Tokio Po snídani se dnes projdeme obchodním a administrativním centrem Šindžuku, v  této čtvrti se nachází budova Tokyo Metropolitan Government Building, kde ve 45. patře jsou k dispozici 3 galerie s nádherným výhledem na Tokio, horu Fudži a Jokohamu. Po cestě uděláme zastávku v překrásném městském parku Gjoen. Mladší generaci potěší elegantní a módní čtvrť Šibuja s jejími obchodními domy i prodejnami. Podíváme se do rozlehlého parku Jojogi a do čtvrti Haradžuku: projdeme ulicí Takešita, která je známá tím, že se zde schází mladí lidé, často oděni do výstředních kousků. Dále budeme pokračovat ke svatyni  Meidži. A večer si užijeme zábavu v Roppongi, kde je spousta restaurací, barů a klubů.  Nocleh Tokio. 4. den – Tokio Dnes navštívíme čtvrť Asakusa, kde se nachází nejuctívanější chrám Sensódži. Před chrámem jsou připraveny celé řady stánků, kde si můžete nakoupit různé suvenýry. Odtud je krásný výhled na relativně nově dokončenou telekomunikační věž Tokyo Sky Tree, která je momentálně nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu. Nocleh Tokio. 5. den – Tokio - Ósaka  Po snídani v hotelu nás čeká přesun  do Ósaky a nezapomenutelný zážitek – cesta nejrychlejším vlakem Nozomi. Vypravíte se na prohlídku ósackého hradu, který byl postaven v r. 1586, a ve kterém dnes najdete sbírku věcí a předmětů od doby, kdy vládla v Japonsku rodina Tojotomi. A také si prohlédnete chrám Šitennódži považovaný za kolébku japonského buddhismu. Při cestě si projdete i samotné centrum Ósaky - Nambu a ve večerních hodinách se odeberete do hotelu. Nocleh Ósaka. 6. den  Ósaka- Kjóto - Ósaka Po snídani v hotelu nás dnes čeká přesun do Kjóta. Po příjezdu vás čeká celodenní prohlídka zahrad, svatyní a centra města Kjóta, města chrámů, starobylých paláců, svatyní a tradičních japonských zahrad. Vydáte se k chrámu stříbrného pavilonu Ginkakudži, dále půjdete Stezkou filozofů k chrámu Nanzendži, který patří mezi pět velkých zenových chrámů v Kjótu a navštívíte úchvatnou zenovou zahradu Murinan. Po svatyni Heian Džingú s okolní zahradou se přesunete zpět do Kjóta. Nocleh Ósaka. 7. den – Ósaka-Nara-Ósaka Po snídani v hotelu se  vydáme na celodenní prohlídku  Nary. V Naře najdete překrásný chrám Tódaidži, projdeme známý park, kde  navštívíme svatyni Kasuga Taiša se stezkou tisíce luceren. Ta každoročně právem přiláká tisíce turistů k procházkám.  Poté se vrátíme do hotelu v Ósace. Nocleh Ósaka. 8. den – Ósaka – Kansai  Odlet zpět do ČR      

  Cena zahrnuje:

  • Letenku Praha – Tokio, Ósaka – Praha vč. letištních tax v ekonomické třídě společností Lufthansa
  • Český průvodce po celou dobu pobytu
  • 6 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní - centrální 3* hotely
  • Městská doprava po celou dobu pobytu  včetně dopravy z/na letiště
  • Přeprava vlaky JR včetně vysokorychlostního vlaku šinkansen Nozomi
  • Vstupy do památek během zájezdu dle programu
  • pojištění proti úpadku CK

  Cena nezahrnuje:

  • Stravování kromě  výše zmíněných
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj (6 000,-Kč)
  • Osobní výdaje na místě
  • cestovní pojištění (nabízíme ERV Evropska pojišťovna, Colonnade)
  • osobní výdaje na místě
  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

  Změna programu vyhrazena

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.  
 • Destinace: Tokio, Kamakura Délka pobytu: 10 dnů/ 7 nocí Termín: 15.10. 2020 - 24.10. 2020 First minute: 44 700 Kč (1 745 EUR)  

    TOKIO – pro mnohé z nás nejpozoruhodnější město na světě. Neuvěřitelně rušná metropole v záři tísice neonových světel, na jednu stranu město moderní, na druhou stranu historické. Místo konání Olympijských her v roce 2020. Místo, kde si každý z nás najde to své.

  Přehled

  Pokud jste ještě nebyli v Japonsku, tak je tento zájezd určen právě pro Vás. Za skvělou cenu si užijete podzim v Japonsku - atmosféru TOKIA a jeho okolí. Navštívíte historická místa jako je Asakusa nebo svatyně Meidži. Budete mít možnost se podívat do populárního muzea Ghibli (na vstupenky se někdy čeká i rok). Dáte si oběd a drink v Maid Café, a na to se nezapomíná! Vyrazíte za poznáním i mimo Tokio, a to na pobřeží do překrásného, historií proslaveného města KAMAKURA. Pokud si objednáte i náš výlet, budete mít možnost podívat se k nejvyšší hoře Japonska Fudži a horské oblasti Hakone. Po celou dobu zájezdu s Vámi bude zkušený, česky mluvící průvodce.

  Itinerář

  1. den – Vídeň –  TOKIO Odlet z Vídně do Tokia na letiště Narita společně s českým průvodcem. 2. den – TOKIO Po přiletu na letiště Narita se přesunete do hotelu v Tokiu, kde se ubytujete.  Odpoledne je vyhrazeno poznávání, uvidíte například zahrady Císařského paláce nebo Ginzu. Nocleh Tokio. 3. den – TOKIO Po snídani se společně podíváme do historicky významné Asakusy – projdete se uličkou Nakamise se spoustou obchůdků a zamíříte k chrámu Sensódži.  Poté následuje trocha historie během návštěvy svatyně Meidži džingú, nacházející se jen kousek od čtvrti Haradžuku. Tam zavítáte hned poté a může začít to pravé nakupování.  Podíváte se do ulice Takešita, kterou lemuje spousta módních butiků, restaurací a obchůdků a je tím pravým místem pro Vaše nákupy.  Večer se vydáte do čtvrti Šibuja proslulou mnoha restauracemi a obchody. Nocleh Tokio. 4. den – TOKIO Po snídani, den čtvrtý navštívíte světoznámé Ghibli muzeum, které je zasvěceno animovaným filmům ze Studia Ghibli. Ponoříte se tak do světa Totora, Čihiro, Laputy a dalších. Je na čase, abyste se také podívali, jak vypadá Tokio z výšky. Zavedeme Vás na Šindžuku a do Metropolitní vládní budovy. Z její observatoře budete mít krásný výhled na celou metropoli.  Nocleh Tokio. 5. den – TOKIO Snídaně v hotelu a  individuální volno. Můžete si udělat den po svém anebo si dokoupit některý z našich fakultativních výletů, nabídka:  zde Nocleh Tokio 6. den –  TOKIO Jedno slovo – Akihabara. Po snídani se vydáme do této proslulé čtvrti, která je známá nejen kvůli svým vyhlášeným obchodům s nejnovější elektronikou, ale také díky ANIME! Zde se můžete doslova vyřádit. Čeká na Vás spousta obchodů, kde budete moci pořídit spoustu věcí – knížky, hračky, postavičky, elektroniku aj. Navíc na Vás zažijete kultovní oběd v Maidreamin´ Maid Cafe. Po obědě Vás zavedeme do Yodobashi Camera Akiba, velkého obchodního domu s elektronikou.  Nocleh Tokio 7. den - TOKIO Snídaně v hotelu. Individuální volno anebo možnost dokoupení si fakultativních výletů z Tokia. Velmi oblíbený je například výlet na horu Fudži a Hakone. Nabídka výletů: zde Nocleh Tokio 8. den - TOKIO - KAMAKURA - TOKIO Snídaně a poté odjezd na celodenní výlet do historicky významného města Kamakura. Podíváte se na spoustu vyhlášených památek, jako je chrám Hasedera nebo socha Velkého Buddhy. Nocleh Tokio Nocleh Tokio 9. den – TOKIO – Vídeň Snídaně a odhlášení se z hotelu.  Odjezd s průvodcem městskou dopravou na letiště Narita a návrat do Vídně (přílet 24.10.)

  Cena zahrnuje:

  • Mezinárodní zpáteční letenku do Tokia s odletem z Vídně včetně letištních tax a palivového příplatku
  • 7 x ubytování ve 2* hotelu – dvoulůžkové pokoje se snídaní
  • Jízdné po Tokiu  na celou dobu (kromě dnů individuálního volna) včetně přepravy městskou dopravou  z/na letiště
  • Společný oběd v Maid Café (v ceně vstup na 1 hodinu,  rýžové jídlo "omurice", 1 soft  drink + foto s maid)
  • Vstupné do muzea Ghibli
  • Český průvodce  po celou dobu (kromě dnů individuálního volna)
  • vstupy do památek během zájezdu

  Cena nezahrnuje:

  • Stravování kromě výše zmíněných
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj (6 000,-Kč/235 EUR)
  • pojištění léčebných výloh
  • fakultativní výlety
  • osobní výdaje na místě
  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

  Změna programu vyhrazena

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.  
 • Destinace: Ósaka, Kjóto, Nara, Hirošima, ostrov Mijadžima, Kanazawa, Takajama, Hakone, Tokio Délka pobytu: 13 dní/ 11 nocí Termín: 29.10.2020.-10.11.2020

  Sdílejte

    MOMIDŽI – podzimní zájezd. Pojďte se s námi podívat po krásách podzimních barev,  poznat zcela odlišnou kulturu, odhalit starobylé zvyklosti, užít si cestu vysokorychlostními vlaky, pocítit mráz u Památníku v Hirošimě,  užít si adrenalin v moderní metropoli Tokio,  obdivovat krásy japonských zahrad, počítat nespočet chrámů a svatyň.  Náš podzimní zájezd vás v tomto ohledu opět nezklame. Zájezdem bude provázet zkušený průvodce a společně vás od prvního dne doprovodí.  

  Přehled

  Zájezd začíná  příletem do Ósaky,  zde se vydáme na prohlídku Ósaky a dále se privátním transferem do kulturního města  Kjóta.  Další dny si užijeme prohlídek nejen tradičního Kjóta, historické Nary,  ale  také historickou Hirošimou, přilehlým ostrovem Mijadžimou s jeho překrásnou svatyní Icukušimou.  Nevynecháme ani horskou Takajamu a koupele v onsenu. V Kanazawě se podíváme do  jedné z nejkrásnějších zahrad Japonska v ní a poslední dny si užijeme atmosféru Tokia, odkud si uděláme jednodenní výlet do Hakone.      

  Itinerář

  1. den – Praha –  Ósaka Společný odlet z Prahy do Ósaky s českým průvodcem. 2. den – Ósaka Po ranním příletu na letiště Kansai v Ósace Vás privátní transfer odveze na prohlídku centra Ósaky, třetího největšího města Japonska. Navšívíte ósacký hrad, který byl postaven v r. 1586, obsahuje sbírku věcí a předmětů od doby, kdy vládla v Japonsku rodina Tojotomi. A také si prohlédnete chrám Šitennódži považovaný za kolébku japonského buddhismu.  Den ukončíme privátním přesunem do hotelu v  Kjótu, kde se ubytujeme. 3. den –  Kjóto  Po snídani v hotelu nás čeká přesun na celodenní prohlídku zahrad, svatyní a centra města Kjóta, města chrámů, starobylých paláců, svatyní a tradičních  zahrad. Podíváte se do mimořádně bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století proslulého pro jeho „skřivánčí podlahy“, které nepříjemně vržou a skřípou a které měly v minulosti za cíl odhalit nevítaného hosta. Pokračujete ke chrámu Tófukudži a Kijomizudera, který by v tomto termínu již měl být po rekontrukci a můžete si jej tak užít v celé jeho kráse. Nocleh Kjóto 4. den – Kjóto-Nara-Kjóto Po snídani v hotelu se  vydáme na celodenní prohlídku  Nary. V Naře najdete překrásný chrám Tódaidži s největší dřevěnou budovou na světě s gigantickou sochou Buddhy. Projdeme známý park v Naře, kde  navštívíme svatyni Kasuga Taiša se stezkou tisíce luceren, každoročně právem přiláká tisíce turistů k procházkám.  Poté se vrátíme do hotelu v Kjótu.  Nocleh Kjóto. 5. den – Kjóto Po snídani v hotelu  začnete den návštěvou svatyni Fušimi Inari, která se pyšní několika stovkami červených bran torii. Poté budete pokračovat do čtvrti Arašijama. Zde se nachází most Togecukjó a slavný bambusový háj.  Zde budete mít volný čas na oběd, procházku po bambusovém háji či pro návštěvu chrámu Tenrjúdži. Poté si krátce odpočinete v hotelu a navečer navštívíte čtvrt Gion – která je proslulá zábavními podniky a vyhlášenými restauracemi. Nocleh Kjóto. 6. den – Kjóto - Hirošima & Mijadžima Po snídani  v hotelu odjedeme na celodenní prohlídku Hirošimy – veřejnou dopravou.  Pokračujeme na ostrov Mijadžimu, který je známý hlavně díky svatyni Icukušimě, která je od roku 1996 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.  Po prohlídce ostrova se vrátíme zpět do Hirošimy, kde  nás čeká prohlídka žalostným atomovým dědictvím: Hirošimský památník míru a Mírové pamětní muzeum.  Ubytujeme se v Hirošimě. 7. den  Hirošima - Kanazawa   Po snídani v hotelu pojedeme do Kanazawy.  Kanazawa byla v období Edo jedním z nejbohatších japonských měst. Dnes je Kanazawa moderní velké město a je jedním z mála měst, které nebylo během druhé světové války zničeno. Kanazawa však nabízí mnohem více. Kenroku-en je jednou z nejobdivuhodnějších zahrad v Japonsku se všemi detaily, které jsou pro japonskou zahradu typické. Nedaleko ní leží Nagamači, elegantní samurajská čtvrť a dům Nomura s nádhernou zahradou na nádvoří a trochu více na sever oblast Higašijama, kde žily proslulé gejši. Večer často uslyšíte hudbu a zpěv, neboť se zde nachází mnoho různých zábavných podniků a divadel. V jižní části města můžete navštívit klášter nindžů. Přestože se do kláštera můžete dostat pouze ve skupině s japonsky mluvícím průvodcem, určitě se vyplatí si nenechat tuto fantastickou zkušenost ujít a vidět na vlastní oči fascinující kulturu nindžů. Nocleh Kanazawa. 8. den –   Kanazawa - Takajama  Po snídani v hotelu  pojedeme do krásného horského města Takajama. Malebné horské město se nachází v prefektuře Gifu v regionu Hida, proto se také často setkáte s názvem Hida Takajama. Toto městečko si zachovalo kouzelnou atmosféru dávných časů a při procházce budete mít pocit, že jste se vrátili do minulosti.  Takajama se nachází v hornatém regionu a je obklopena velkými, až 3000 m vysokými horami, místní lidé tak byli ode dávna úzce spojeni s přírodou. Projdeme staré město, kde se nachází spousta zachovalých budov z období Tokugawa. Prohlédneme skanzen Hida, kde se nachází 30 tradičních domků z celého regionu Hida. Nocleh v Takajamě v krásném hotelu s onsenem, kde si můžete užít koupele.  Nocleh Takajama 9. den – Takajama - Tokio  Po snídani v hotelu  pojedeme  super express vlakem  do Tokia.  Čeká Vás celodenní poznávání Tokia. Dnes navštívíte historickou čtvrť Asakusa s chrámem Sensódži. Tento chrám je nejstarší v Tokio. U něj se nachází ulička Nakamise, tu lemují stánky s tradičními japonskými výrobky (kimona, sladkosti a jiné výrobky). Užijte si volný čas na oběd a procházku. Poté se přesunete k Císařskému paláci (Imperial Palace Plaza) – bývalého sídla rodiny Tokugawů (kdysi nejmocnější rod v Japonsku), dnes sídla císařské rodiny.  Nocleh Tokio. 10. den – Tokio - Hakone - Tokio Po snídani v hotelu se vypravíte šinkansenem  do Národního parku Hakone, kde jsou termální prameny.  Na programu dne bude nejen výlet lanovkou na horu Komagatake, ale i projížďka pirátskou lodí po jezeře Aši, odkud budete mít, pokud počasí dovolí,  krásný výhled na horu Fudži.  Podíváme se také k vulkanickému Owakudani, kde se nacházejí vyhlášená jezírka ze sirnatou vodou, kde se vaří  vejce do černa, které japonci mají jako tradiční pochoutku a kterou  budete moci ochutnat.  Návrat do Tokia šinkansenem. Nocleh Tokio. 11. den –  Tokio  Po snídani v hotelu je celý den volný program, který můžete využít k individuálním procházkám po Tokiu. Lze si také dokoupit některý z našich fakultativních výletů.  Obzvláště doporučujeme výlet do Nikkó, které  je od Tokia vzdáleno pouhé 2 hodiny vlakem a patří mezi nejnavštěvovanější místa v Japonsku.  Je zde velké množství  svatyní a chrámů, některé z nich zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO jako např. slavná svatyně Tóšógu.  Bližší informace o celodenním výletu do Nikkó najdete zde  Nocleh Tokio. 12. den – Tokio  Po snídaní v hotelu přesun do oblasti Šibuja, nejrušnější a zábavní čtvrti Tokia, centrum módy, protože tu najdete extravagantní výstřelky, které nosí především mladá generace.  Podíváme se k šintoistické svatyni Meidži ležící uprostřed parku Jojogi. Pak se přesuneme do čtvrti Šindžuku do Metropolitní vládní budovy, kde se ve 45. patře nachází observatoř. Budete mít krásný výhled na celé Tokio, za dobrého počasí lze dokonce zahlédnout i horu Fudži. Pokud čas dovolí, podíváme se do Akihabary, centrumu nejmodernější elektroniky. Nocleh Tokio. 13. den – Tokio  - Praha Poslední den ráno přesun privátním transferem na letiště Narita, odkud poletíme společně zpět domů s českým průvodcem.  

  Cena zahrnuje:

  • Letenku Praha – Kansai, Narita – Praha včetně palivového příplatku se společností Lufthansa a Swiss (s 1 přestupem)
  • Český průvodce po celou dobu pobytu (mimo dne individuálního volna- odlétá a přílétá z/do Prahy!
  • 10 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní (pokoje jsou typu TWIN, které jsou prostornější než DOUBLE) - hotely 3*
  • 1 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní ve 4* krásném hotelu v Takajamě s onsenem s výhledem do japonské zahrady
  • Trajekt na ostrov Mijadžima
  • Kurýrní služba zavazadel  1 x
  • Japonský Rail Pass
  • Městská doprava v Japonsku po celou dobu pobytu  (kromě dne individuálního volna)
  • Vstupy do památek během zájezdu dle programu
  • Privátní celodenní transfer:  letiště Kansai - Ósaka - hotel Kjóto
  • Privátní jednosměrný transfer  hotel Tokio - letiště Narita
  • pojištění proti úpadku CK

  Cena nezahrnuje:

  • Stravování kromě  snídaní
  • povinné letištní taxy (cca 2 200,-  2500,-Kč /1 osobu  - přesná výše bude stanovena v den doplatku zálohy zájezdu)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj (17 400,-Kč)
  • cestovní pojištění
  • osobní výdaje na místě
  Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

  Změna programu vyhrazena

  Letenky

  číslo letu        datum                    odlet           přílet          čas odletu     čas příletu
  LH1689  29. října   Praha  Mnichov   0940   1030   
  LH 742  29. října   Mnichov Kansai    1220   0720+1 
  LX 161  10. listopadu Narita  Curych    1125   1540   
  LX1498  10. listopadu Curych  Praha    1735   1855  
  
  Změna letů vyhrazena. Odlety a přílety podléhají případným 
  změnám ze strany leteckých společností.
  
  

  Praktické informace

  Kultura Japonska a stejně tak i zvyky jsou v Japonsku zcela odlišné. Proto je dobré se na cestu, obzvláště pokud je první, dobře připravit. Vytvořili jsme pro Vás praktického průvodce s radami na cestu a informacemi, které je dobré vědět před příletem do Země vycházejícího slunce. Více.